Skúsenosti s koučkou pri výbere práce

26. apr 2024

Dobry vecer poznate koucku ktora sa specializuje na poradenstvo pri vybere povolania ?
Mate s nejakou skusenost?

Ďakujem

jaroslav75
18. jún 2024

Pekný deň prajem, som tu nový 🙂 Ale nedá mi nenapísať... Pracujem vyše 17 rokov v korporáte, odmakal som si pozície úplne od začiatku až po riaditeľa vyše 100 členného tímu. Mal som stovky pohovorov na spoluprácu, keď som riešil výberové pohovory s uchádzačmi. Mám ukončnú VŠ Marketing a manažment, MBA, sám som prijímal a oslovoval ľudí na spoluprácu, rsp. odporúčal iným. A ktomu som ešte certifikovaný kouč... Len musím podotknúť, keďže som na tomto fóre čítal, že kouč nie je dobrý "radca", radšej iní odborníci. Treba rozlišovať pozície tréner, odborník, terapeut, mentor a kouč. Kouč nie je od toho, aby radil. Kouč nedáva rady, ani neukazuje smer. Kvalitný kouč sa pýta, "svieti" na rôzne uhly pohľadu, aby koučovaný ich vďaka presným otázkam vedel vidieť a uvedomiť si ich. Kouč sprevádza, vedie koučovaného. A to len preto, lebo každý koučovaný má v sebe sám svoje odpovede na všetko. Ide o to, že (aj) vďaka koučovi a jeho otázkam si ich dokáže uvedomiť. Takže kouč neradí a nedáva (svoje) odpovede... Zažil som to na vlastnej koži a je to fakt kvalitný nástroj... Ak by si niekto chcel dať bezplatnú "ochutnávku" koučingu, kľudne ma kontaktujte, veľmi rád. Pekný deň všetkým 🙂