Skúsenosť s prácou na ministerstve

smileba
7. dec 2021

Ahojte, mate niekto sucasne skusenosti s pracou na ministerstve napr. MF, MIRRI a pod. ? Vo forach som nasla len starsie prispevky, tak by ma zaujimalo ci sa nieco zmenilo za tie roky.

upsilon
7. dec 2021

myslim si, ze statna sprava nepresla velkymi zmenami

zooeynka
7. dec 2021

....asi jedina vyznamna zmena co sa udiala je, ze zamestnanci mozu pracovat z domu

zuzanka.zuzu
7. dec 2021

a co presne by ta zaujimalo? financie mali vzdy vyssie mzdy aj odmeny (logicky 😉 vsak su pri tom), takmer porovnatelne ako nrsr, nbu, prezidentka a pod. - samozrejme bavime sa o referentoch=robotnikoch a nie o GR 😀 ale teraz je to tam ozaj zle, igorko je uplna schiza, vyber si ine ak sa da. a ani kolikovu nie. ostatni ako kde ako kto

ciusinka
7. dec 2021

Tak otazka je, co konkretne ta zaujima, ja robim na ministerstve takmer 4 roky, ako najvacsiu nevyhodu vidim to, ked sa meni vlada a vedenie a nikto nevie, s cim nove vedenie pride, odkedy je nova vlada, uz sa nam X-krat zmenila organizacna struktura, rusia a prehadzuju sekcie, odbory, teraz sa muselo zrusit 10% pracovnych miest kvoli setreniu a pokynu z MF - to je asi na vsetkych ministerstvach..Takze vzdy to bude mat svoje pre aj proti..

luga_luga
7. dec 2021

Ahoj, neviem, co sa chces spytat, ked chces, napis ss

smileba
autor
7. dec 2021

@zuzanka.zuzu
@ciusinka
@luga_luga Tak asi by my najviac zaujimalo ci je tam skutocne taky chaos, nekompetentnost vedenia, alebo sa celkovo da v praci vydrzat, kolegovia ci su v pohode alebo su tam ludia ktori robia naprieky. Nepotrebujem nejako extra karierne napredovat, odrobit si svoje a ist domov a mat svaty pokoj😁 je mi jasne, ze asi na kazdom oddeleni to je kusok odlisne, ale tak vseobecne sa pytam zo skusenosti ci ste s pracou spokojne.

zuzanka.zuzu
7. dec 2021

asi by si mala začať tým, že sa vôbec niekde dostaneš 🙂

loginexistuje
7. dec 2021

@smileba najjorv sa tam musis dostat dnes viac ako kedy inokedy predtym su tam miesta obsasadzovane cez niekoho kto pozna

a ano vela ludi co boli odborne zdatny radsej odislo je veloa nedovera vyhrazanie sa nakou clovek sa bojinaj cokolvek robit pomaly
ale teda hlavna otazka je mas niekoho kto ti tam vybavi miesto ?

luga_luga
7. dec 2021

@smileba takto vseobecne sa to neda zhrnut, je to vsade ine si myslim, zalezi, na ake min ides, na aky odbor, mozno by som vedela poradit, ale musis byt konkretnejsia a nie tu 😉

smileba
autor
7. dec 2021

@loginexistuje ja tam uz miesto mam, len zistujem na co vsetko sa mam pripravit, kedze som si tu na MK precitala rozne nazory, ze baby odisli po 2 tyzdnoch a podobne. Nerada by som pocas kratkej doby menila zamestnanie...

loginexistuje
7. dec 2021

@smileba pozri zavisi to aj od oddelenia pozicie a tvojich kompetencii ale pozri nejako nevyskakijnrob si svoje a uvidis

zooeynka
7. dec 2021

Nevyskusas-nevies. Co jednemu vyhovuje je pre druheho katastrofa. S nadriadenymi si mozes sadnut, aj nemusis. Odmeny ti mozu priklepnut a aj nemusia a budes robit za tabulkovy plat, detto osobne ohodnotenie - bud ti ho priznaju alebo nie. Bud ti kolektiv bude vyhovovat alebo to budu podla teba blbci a nezapadnes tam....je milion moznosti