Skončený pracovný pomer počas materskej

nirak28
21. nov 2016

Ahojte,jj
potrebovala by som radu. Som zamestnaná v štátnej správe. Mám zmluvu na dobu určitú, na zastupovanie pani na MD. Počas toho som odišla aj ja na MD. Pani sa v decembri vracia. So mnou pracovný pomer ukončia.
Čo mám robiť ďalej? Mám dvojročnú dcéru, ešte rok nárok na materskú. Mám ísť na úrad práce, alebo čakať do troch rokov dieťaťa, alebo?
Po novom roku by som si chcela začať hľadať zamestnanie. Ale kým sa niekde zamestnám, neviem čo ďalej...
Ďakujem za podelenie sa o osobné skúsenosti, alebo skúsenosti z okolia 😉

majusqa77
21. nov 2016

este rok mas narok na rodicak, nie na matersku.
narok na cerpanie podpory je do roka od skoncenia prac.pomeru. takze pozor na to

nirak28
autor
21. nov 2016

Pardon, pomýlila som si výrazy. 😉
Takže sa mi viac oplatí byť na podpore, ako na rodičovskej...

jonnie
21. nov 2016

Myslim-ze rodicak ti ide automaticky do dovrsenia 3r dietata. Potom prestanu vyplacat...jedine, ak preukazes dalsie skutocnosti-lek.potvrdenie-pojde nadalej.

majusqa77
21. nov 2016

@nirak28 rodicak mozes napisat na otca dietata.. ...ono staci sa zaevidovat do toho roka, poberat ho potom mozes 6 mesiacov

nirak28
autor
21. nov 2016

Akurat tu s otcom dieťaťa vymyslame, že rodicak bude poberať on popri tom, ako pracuje (ak je to teda možné) a ja pojdem na úrad. A budem dúfať, že do pol roka si nájdem prácu.
Ďakujem za vaše rady, baby 😉

majusqa77
21. nov 2016

@nirak28 ano, je to mozne. Ty zrusis dajme tomu ku koncu novembra a on od 1.12.poziada. treba to vzdy riesit na prelome mesiacov

nirak28
autor
21. nov 2016

@majusqa77 ďakujem za radu. Nemusím guglit 🙂 Už len po úradoch lietať :-/

nirak28
autor
21. nov 2016

Môžem poberať aj rodičovský a podporu v nezamestnanosti?

evittam
21. nov 2016

@nirak28 Nie.

salome51
21. nov 2016

Ja som v podobenej situácii. Malá som zmluvu na dobu určitú a tá mi skončila. V marci sa mi narodil syn a v auguste mu skončila pracovná zmluva. Potom som otehotnela s druhým synom. Tiež sa už trápim čo bude keď mi skončí RD. Mám síce ešte kopu času ale aj tak premýšľam čo budem robiť ak si nenájdem prácu 😞

majusqa77
21. nov 2016

@nirak28 ale RP moze poberat muz.. ..uz som ti to tu pisala 🙂