Skončenie pracovného pomeru a povolené prečerpanie

28. apr 2024

Pred tromi rokmi som si v banke nastavila povolené prečerpanie, vypočítali mi ho na max. 600 eur. Keď bolo treba tak som išla iba málokedy možno tak 3 krát do mínusu ale max. 50 eur. Končím pracovný pomer a idem do práce kde rok budem dostávať nižší plat, po spravení skúšok budem mať vyšší než v terajšej práci. Mám aj pôžičku, ktorú budem zvládať platiť. Keď mi povolené prečerpanie raz odsúhlasia a mám pritom pôžičku, a idem meniť prácu, nechajú to tak alebo mi môžu povolené prečerpanie znížiť alebo zrušiť? Nebudú ohľadom toho opletačky? Moc to nevyužívam, keby bolo treba tak si prečerpanie pôjdem dať zrušiť.

veronka1996
28. apr 2024

Ako moze banka vediet, aky mas plat? Prijem sa zistuje cez socialku len v pripade novych uverov, v pripade predschvalenych ani to nie. Takze PPU ti neznizia, ani nezrusia ak o to sama nepoziadas.

autor
28. apr 2024

@veronka1996 Ďakujem

mk1111111111
28. apr 2024

Ak budes splacat nacas v pripade precerpania, tak nemaju dovod, rusit Ti ho

petamich
28. apr 2024

nemate pravdu 🙂 limit povoleneho precerpania sa priznava a pravidelne prehodnocuje na zaklade vysky prijmu (kreditov na ucet), takze ak niekomu chodilo 1000€, povolene precerpanie mal schvalene vo vyske 800€ a zrazu mu zacne chodit nejake obdobie 500€ tak povolene precerpanie a teda vyska jeho limitu bude znizena, banky to robia na pravidelnej baze zvacsa raz rocne (je to ale individualne) a klienta vopred informuju, ze mu bude limit upraveny (smerom nahor, nadol alebo zostava nezmeneny)

ak budes mat nizsi prijem iba o nieco a nasledne vyssi, tak ti pokojne moze zostat nezmeneny limit

mk1111111111
28. apr 2024

@petamich ale, to neplati asi v kazdej banke. Je pravda, ze sa to prehodnocuje kazdy rok, ale v mojej to nefungune sposobom, ako pises, posielam na ten ucet viac rokov menej penazi, lebo pouzivam ucet aj v inej banke a vysku precerpania mi nezmenili viac rokov, aj ked tam neposielam tolko penazi, ako kedysi

petamich
28. apr 2024

@mk1111111111 je tam threshold prijem (kredit) musi byt od x-y a vyska je potom takato, ak sa tam zmestis, tak samozrejme nikto nic neriesi - co bude urcite aj autorkin pripad si myslim (ale ak by si si tam zrazu zacala posielat 100€ dlhodobejsie a povolene precerpanie mas 1000€ tak urcite to budu riesit, lebo je to pre nich riziko ale presne kriteria v kazdej banke neviem, stat sa to ale moze)

cukorfalat
29. apr 2024

@petamich @mk1111111111 mam sesternicu, ktora ma v SLSP povolene precerpanie 3000eur. Tam jej chodila vyplata predtym. A teraz uz skoro 2 roky jej chodi plat do inej banky, na ten ucet v SLSP sem tam hodi par stoviek, ale povolene precerpanie stale ma 3000

mk1111111111
30. apr 2024

@cukorfalat aj ja mam tak