Sklamanie z pohovorov do školstva

gomak
29. aug 2022

Ahojte, potrebujem povzbudiť... Podeľte sa aj vy so svojími skúsenosťami z pohovorov. Ja sa pokúšam dostať do školstva, ale akosi si uvedomujem, že to teda vôbec nebude ľahké a ani neviem, či sa mi to nakoniec podarí.... Nemám za sebou žiadnu známosť a mám pocit , že prídem vždy neskoro...(vždy tan zž niekto je) ...

eva233
29. aug 2022

@gomak ahoj ono všetko záleží na vzdelaní, skúsenostiach, oblasť Slovenska, pripadne aprobacii... Ak by si bývala v Bratislave a bola učiteľka Aj alebo MŠ myslím, že nemáš problém na východe je to horšie. Ja som učiteľka aj/obn a nemala som problém ako abdolventka ani po rodičaku (Žilinský kraj bez známostí😉)... Ešte chcem povedať, že niekedy v marci/apríli som si našla zoznam všetkých škôl kde som si chcela poslať žiadosť a CV s motivačným som posielala všade bez ohľadu na to či tam niekoho hľadali alebo nie. Je možné že sa im uvoľní miesto cez prázdniny alebo im niekto vypadne počas a teba už budú mať v poradí ako uchádzačku.

akinomel
29. aug 2022

@gomak hlavu hore! Skúšať a vydržať. Teraz je to obdobie, keď Ti prídu naraz ponuky a budeš si vyberať. Pedagógov je nedostatok...uvidíš! Držím palce

radacak
29. aug 2022

@gomak aj ja som sklamaná... nejedná sa síce o školstvo,ale tiež som bola v stredu na pohovore...s tým že teda všetko je dohodnute že na druhý deň sa ozve kedy je nástup.Dnes je pondelok a nikto sa neozval...a ja som sa už tak tešila do tej práce...som s toho smutná a sklamaná

marcellka32
29. aug 2022

@radacak zavolaj tam zajtra, dnes je sviatok

radacak
29. aug 2022

@marcellka32 no veď práve nad tým som rozmýšľala,či sa ozvať alebo nie
Ono ja som za tú prácu volala potom som od toho upustila lebo mi nevyhovoval deň pohovoru.No potom sa mi oni sami ozvali tak som tomu dala šancu, išla som a všetko vyzeralo byť dohodnuté, sami mi povedali či teda môžu somnou rátať..A vidíš 😏

marcellka32
29. aug 2022

@radacak určite zajtra volaj, držím palce ;)

ruzasipova
29. aug 2022

@gomak Pokial som sla na vopred dohodnuty pohovor vo svojej aprobacii, takmer vzdy som pracu dostala (len 1. pohovor nie). Vzdy bez znamosti. Bola som mila, ukecana a vedela som, o com rozpravam.

sorciera24
29. aug 2022

co mas vystudovane? a v ktorom kraji/okrese hladas?

emm_i
29. aug 2022

V BA je učiteľov nedostatok. Tu sa o teba idú priam potrhať. Mne už na pohovore predložili zmluvu s prosebným pohľadom, nech k nim nastúpim. Východ SR - doteraz sa mi žiadna škola neozvala, čiže asi toľko k tomu 🙂

zuzanockamt
29. aug 2022

@gomak A akú máš aprobáciu? Vzdelanie? Nikdy som problém s pohovorom nemala. V školstve som od r.2005 a vždy po pohovore prišla ponúknutá prac.zmluva 🤷

radacak
29. aug 2022

@marcellka32 ďakujem.. skúsim zavolať