Šikana na pracovisku

enigma415
3. jan 2014

Baby v skratke ako riesit koleginu ktora sa nad Vami povysuje a pritom je tak isto platena ako ja a na istej pozicii ako ja s tym ze ja som tam par dni a ona rok? Prosim poradte unavuje ma a nerada by som prisla o pracu ako ste riesili Vy takuto situaciu?

luba28
3. jan 2014

@enigma415 aky pozic taky vrat,....ja som to riesila takto,...podpichla ona,vratila som,.....a hoc potom vsade rozpravala,za aka zasrana jej tak povedala a bla,bla,bla,....ale viac si nedovolila,....

dejka77
3. jan 2014

Co konkretne robi?

luciannka83
3. jan 2014

@enigma415 určite musíš ísť na takého človeka drzo a ostro, lebo si bude dovoľovať stále. Nesmieš sa dať deptať. Lebo to bude robiť stále.

sisaha
3. jan 2014

@enigma415 ak ti dava iba pocitit, ze ty si ta hlupa, lebo si tam kratko a este vsetko nevies, tak jej iba povedz, ze porovnavat sa s tebou moze zacat po uplnom zaskoleni.. a ked neprestane, ries to s nadriadenym.

digysa
4. jan 2014

@enigma415 Vysvetli konkretnym prikladom. Niekedy treba reagovat s "madom na ustach", ale niekedy musis pouzit "ocot"....
Neviem ti pomoct, ak nevysvetlis, co presne sa ti nepaci...

maria1989
4. jan 2014

neviem, koľko máš rokov, ale keď je niekto na rovnakej pozícii ako ja hustý, pošlem ho do ..... , on sa urazí a ja mám pokoj 😉

amouramour
4. jan 2014

a odkial vies,ze zarabate rovnako?pokial viem platy su vcelku tajna zalezitost;)a co ti presne robi?

tenerifka
4. jan 2014

@enigma415 Zazila som pred rokmi nieco podobne, od kolegu. Reagovala som tak, ze som si robila len svoju pracu, a postupne sef prisiel na jeho preslapy, drzost aj voci inym a celkovo aroganciu. Letel do 3 tyzdnov......

leonela666
4. jan 2014

@enigma415 ahoj, nepíšeš síce, o aký typ práce ide a čo presne Ti tá osoba robí, ale je tu možnosť, že dotyčná zrejme nestrpí "konkurenciu". Možno chytá komplexy z toho, že po zaučení môžeš byť lepšia, šikovnejšia a obľúbenejšia ako ona (čo možno ona veľmi nie je). Takýto ľudia si potom zhadzovaním, urážaním, či povyšovaním sa nad iných, tieto komplexy jednoducho kompenzujú. Poradiť Ti môžem asi len toľko - vydrž, nevšímaj si ju, rob si svoju prácu najlepšie ako vieš, aby si sa v očiach nadriadených i ostatných kolegov zapísala v čo najlepšom svetle a dotyčnej intrigy či narážky nezmôžu nič...pokiaľ však neprestane, upovedom o tom šéfstvo, nech narobia poriadky... držím palce 🙂

ennicitias
6. nov 2016

Zdravim! Pracujem v zenskom kolektive a mam pocit, ze co sa deje okolo mna hranici so sikanou. Uvediempriklad. Sefka ma vyhodi domov, lebo som strapata. Vsetci chodia na fajciarsku prestavku, ale ked idem ja, vyhraza sa vypovedou. Vsetko robim najlepsie ako viem, ale vzdy si nieco najde, za co ma zjazdi. Dokaze hulakat na mna ako na male decko. Vyplata mi chodi o 2 tyzdne neskor ako ostatnym.

maciatkolulu
6. nov 2016

@ennicitias 😉 vyhodi ta domov, ze si strapata? 😉 to fakt? co ste na strednej, aj neospravedlnenu hodinu dostanes, teda pardon, neplatene volno, ci ako to spravite, ked sa domov zbehnes ucesat?

sardinka336
6. nov 2016

@ennicitias hladala by som si inu robotu...vozí sa po tebe a neprestane.

ennicitias
6. nov 2016

@maciatkolulu to myslim smrtelne vazne. Ja mam vzdy stastie na taketo flandry 😞

maciatkolulu
7. nov 2016

@ennicitias tak to je des.... dala by som vypoved a to hned....

jankalukasova
7. nov 2016

smer nadriadený... aspoň u nás to tak funguje...

ennicitias
7. nov 2016

@jankalukasova problem je, ze ona je nadriadena a nad nou uz nikto

lussyka
7. nov 2016

@enigma415 a čo ti robí?

lussyka
7. nov 2016

@ennicitias a čo ešte robíš v takej firme? Ved normálny človek už dávno dáva výpoved alebo sa hodí na marodku

larissa113
7. nov 2016

@ennicitias nemam to az take katasttofalne ale aj ja to tak mam nadriadena a mozem si piskat dnes mi uz pretiekli nervy takze od zajtra nech sa nadriadena tesi na mna ake peklo jej budem robit uz nebudem milucka dobrucka a tvarit sa ze sa noc nedeje nech si najde inu blbu do ktorej moze zabrdat..bezomna to zvladat nebude takze ake pozicaj take vrat hladam si novu pracu ...mozem ju zvysoka vies co byt tebou tiez si hladam pracu novu ...to co mas ty to neni sef to je psychopat ze neucesana domov 😃

jankalukasova
7. nov 2016

@ennicitias no tak to je potom skutocne zle... ak nad nou nikto nie je a je napr. riaditelka alebo majitelka, tak potom si hold asi nesadli a hoci je to od pani nadriadenej vysoko neprofesionalne, tak sa s tym asi neda robit nic..

silaviat
7. nov 2016

ako by so sa zachovala? ako dospely a rozumny clovek.. nikdy by som sa eznizila na rovnaku uroven dotycnej.. to ze je niekto p..a neznamena ze i ja nou budem... zajdi za sefovou a v klude a rozumne sa s nou porozpravaj.. povedz jej co ti vadi a ako sa citis..ze pracu si vazis a si za nu rada,zle pokial ma nieco proti tebe alebo ak robis nieco zle bola by si jej povdacna aby ta narovinu na to upozrnila a ty tym padom mozes zlepsit svoje pracovne nasadenie popripade ak je to tak zle tak si hladat novu pracu ....