Šikana na pracovisku

9. júl 2024

Ahojte, stretli ste sa už so šikanou na pracovisku zo strany nadriadeného? Je normálne, že sa na pracoviskách kričí a každé druhé slovo je vulgarizmus? Je normálne, keď nadriadený kričí na zamestnanca - vyslovene po ňom vrieska?

janai1
9. júl 2024

Tebe to príde normálne ? Na to sa snáď ani netreba pýtať

stanulienkat
9. júl 2024

Treba odist a medzitym nadriadeneho "upratat". Povedz mu, nech sa tak bavi doma so zenou a detmi, ze ty si s nim husy nepasla.

pribinak
9. júl 2024

Treba sa veľmi razne ohradiť, že takúto formu komunikácie neakceptujes
A samozrejme informovať jeho nadriadeného. Ideálne aj s nahrávkou

Ak je vás viac, tak potom hromadná sťažnosť a podpísať

petamich
9. júl 2024

toto sa treba pytat? 🤷‍♀️

sevrin
9. júl 2024

A kde pracuješ? Na stavbe s 50 ročnými murármi alebo v hospici milosrdných sestier?

autor
9. júl 2024

Už je podaná výpoveď, ale je to peklo. Tlak, krik, urážky.

autor
9. júl 2024

@sevrin kancelária administratíva

autor
9. júl 2024

@petamich zaujímalo ma, či sa to deje aj v iných firmách a či je to normálne. Žila som v tom roky a zvykla som si na to, preto pátram ako to chodi inde .

petamich
9. júl 2024

verim tomu, ze sa to deje vynimocne a normalne to rozhodne nie je

autor
9. júl 2024

@pribinak daný nadriadený je zároveň aj majiteľ. Takze neporiešim nič.

autor
9. júl 2024

@stanulienkat takto podobne som sa ohradila. Ale mne je fyzicky zle keď niekto po mne vrieska. Neviem či ma to čaká aj v inom zamestnaní.

autor
9. júl 2024

@janai1 žiaľ mi to doteraz aj prišlo normálne ale asi to nebude

pribinak
9. júl 2024

Tak potom by som hľadala rýchlo inú prácu . Stres sa skôr či neskôr preukaze na zdravi

stanulienkat
9. júl 2024

Rozhodne to nie je bežné a pre tvoje psychický kľud zmeň prácu.

janai1
9. júl 2024

Nie, nie je to bežné. Už vôbec nie od majitela/nadriadeného.
Keď si už podala výpoveď, kašli tam na nich, nech sa majiteľ ventiluje a bude si tam robiť sám

autor
9. júl 2024

@pribinak a je normálne že mám pri tom stres? Veď človek by mal niečo vydrzať s vedieť sa nejako brániť. Sa nemozem zakaždým roztriasť keď niekto kričí 😒

autor
9. júl 2024

@stanulienkat už sa deje, ale musím ešte istý čas ostat

autor
9. júl 2024

@janai1 áno, musím sa odosobniť. Ale prišlo mi to ľúto a neprávom po mne kričí.

janai1
9. júl 2024

Autorka na mňa keď niekto kričí tak hneď revem. A môže to byť fakt hocikto 🤷🏽‍♀️ Keď na mňa v práci kričia hostia tiež sa rozplačem aj keď viem, že mi to môže byť úplne jedno

autor
9. júl 2024

@janai1 tak vidím že nie som sama čo má taký problém. Ako si uvedomujem že toto bolo fakt toxické prostredie a dúfam že v novej práci bude slušne správanie na prvom mieste

sevrin
9. júl 2024

Ja som robil pred pár rokmi v podobnej firme, nadriadený/majiteľ bol taký týpek, že rád vrieskal po druhých. Časom som sa dozvedel, že viacero ľudí čo ho pozná, má na neho rovnaký názor, že je to kotot jak rampa. Sedelo to na neho. Jedného pekného dňa som sa zdvihol a odišiel bez slova. Až po týždni im docvaklo, že sa už nevrátim 😁

dancingqueen321
10. júl 2024

Ak pojdes do malej firmy tak ano, je mozne, ze to budes mat znova. V korporate si to ale podla mna nedovolia, lebo eticka linka. Ja sa skor cudujem, ze sa im zamestnanec do 2tyzdnov v skusobnej nevykasle na taku robotu ked toto vidi a ze si taketo ponizujuce spravanie necha, vsak co nemas trochu hrdosti? Ani teraz tam nemusis oxidovat, mozes ochoriet do konca vypovednej. Nech si to robi sukromnik sam.

cacianka
10. júl 2024

Ano stretla, aj som sa bránila, aj som sa odosobnila, všade sa nájde debilný šéf, žena či muž.
Niečo sa vydržať dá, aj oponovať treba, ústne či písomne, aj odísť sa dá - a je to oslobodzujúce.
Dá sa slušne, dá sa aj naziapat naspäť.

esteris
11. júl 2024

Inšpektorát prace? Ja mam s nimi dobre skúsenosti.

autor
11. júl 2024

A akú máte skúsenosť keď už človek podal výpoveď? Ako sa k nemu správa zamestnávateľ a kolegovia?