Šialené pracovné tempo

rutyruth
5. feb 2023

Prosím poraďte ako trocha vstrebať novú prácu. Nastúpila som k 1.2. do štátnej správy avšak to pracovné tempo je tam na mňa príliš rýchle. Mala som prácu kde som s kľudom riešila pracovné veci, úplná pohoda, voľnosť, v podstate sama sebe pánom. Teraz je nás 5 v kancelárii. Všetko mladi premotivovani. Roboty vyše hlavy, veľa veci ktoré treba stihnúť v ten deň v kancelárii. Keďže všetci sú bezdetní ostávajú aj dlhšie. Ja jediná mám deti, potrebujem ich vziať do školy, na krúžky. Ostávať dlhšie nemôžem. Súkromný telefón do rúk nikto nevezme. Ja potrebujem občas pozrieť Edupage, trénerku či sa nieco nedeje no mám normálne z toho výčitky 🙆. Zvažujem všetky pre a proti. To tempo je pre mňa dosť problém. Viem že dnes to je tak asi všade a musím sa prispôsobiť ...existuju nejaké techniky ako si čím skôr zvyknúť? 🙈

zmrzlinka2021
5. feb 2023

@rutyruth Nastupila si do prace minuly tyzden, preto je logicke, ze je to pre teba narocne.

A ako si zvyknut?
- dat tomu cas
- makat na sebe
- vela sa ucit, si totiz nova
- neriesit sukromne veci v praci - zamestnavatel ta neplati, ze riesis edupage, ci trenerku
- ist po deti do skoly, na kruzky - striedajte sa s manzelom. Ste predsa obaja rodicia, aj on si to musi zariadit, nemoze vyvijat na teba tlak, ze ty budes to mat kompletne na starosti
- ver si, das to!

pribinak
5. feb 2023

Však si tam 3 dni aj s cestou. Daj tomu ešte šancu.

modrava
5. feb 2023

nehodnotit po 3 dnoch novu pracu 🙂 … to je len pociatocny sok

zmrzlinka2021
5. feb 2023

@modrava veru, ja tento sok mam aj po dvojtyzdnovej dovolenke 😀 a to myslim vazne

rutyruth
autor
5. feb 2023

No asi mi iné nezostáva...nuž krutá realita 😁

sissy27
5. feb 2023

@rutyruth keď sa zabehneš a nájdeš si svoju pracovnú rutinu, tak bude lepšie. Edupage kľudne stačí mrknúť doma, prípadne cez obednú pauzu alebo na wc, správy od trénerky tiež. Ak bude niečo súrne, tak ti isto budú volať a nie písať na edupage. Odchádzať podľa toho čo máš v zmluve je úplne v poriadku, nadčasy isto nie sú povinné. Len prosím ťa, keď sa budú riešiť dovolenky, tak mysli aj na toto, že kolegovia sa domov neponáhľajú každý deň ako ty a dovolenku si zaslúžia úplne rovnako v termíne ktorý vyhovuje im ako ty, aj keď deti nemajú.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka128
5. feb 2023

@rutyruth si v skusobnej dobe 3 mesiace .. urcite to vsetko nepojde hned ani informacie hned nespracuješ... oni su uz na praxu zvyknutý...
Edupage sa da pozriet aj doma alebo pocas prestavky xi odbehnut si na wc .. bola si zvyknuta na inu pracu kde si si sama sebe bola panom 😃

iv007
5. feb 2023

Mozno toto nebude praca pre teba.Mozes odist v skusobnej dobe a najst si inu vyhovujucu pracu.Avsak necakaj ze niekde budes miesat kavu a tukat do telefonu.To asi uz nikde tak nefunguje

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rutyruth
autor
5. feb 2023

@jj298 tiež som si to myslela no žiaľ nie. Keďže je presne stanovené čo treba spraviť ešte v ten deň a zväčša sa to nestíha...preto sa pracovný čas predlžuje no oni ostať môžu ja žiaľ nie

rutyruth
autor
5. feb 2023

@iv007 takú som mala predtým 😁 preto sa mi ťažko zvyká 🙆

muchotrafka298
5. feb 2023

Daj tomu sancu, ked Ti praca ako taka vyhovuje. Lebo kazdy potrebuje na zabehnutie nejaky cas. Ja ked som nastupila do kancelarie, tak tam boli v skriniach nahadzane veci, na stole Mount Everest z papierov a nikto mi nevedel nic povedat, lebo moja predchodkyna bola dlhodobo PN a potom isla na matersku. Takze ja som vlastne musela najst system na to, ako riesit veci bez pomoci kohokolvek. Tiez boli veci, co museli byt spravene v ten den, tak som sa snazila ich spravit ako prve, aby som potom nemala stres, ze nestiham alebo nezvladam.

rutyruth
autor
5. feb 2023

@muchotrafka298 asi hej...chce to system

iv007
5. feb 2023

@rutyruth tak sa do nej vrat 😏

elenita
5. feb 2023

@rutyruth a preco si vlastne odisla z tej predoslej pohodovej prace? Mas moznost sa tam vratit?

dota6
5. feb 2023

@rutyruth neboj sa toho, nájdeš si systém, naučíš sa a pôjde to 😇 určite to nevzdávaj, pôjde to. Ver mi. Na začiatku som tiež bola v strese a taká maková. Chcela som odísť ale potom to prešlo do rutiny a už niektoré veci robím automaticky. Držím palce silno.

rutyruth
autor
5. feb 2023

@iv007
@elenita ta už to má zrátané...

rutyruth
autor
5. feb 2023

@dota6 ďakujem krásne. Bodaj by to tak bolo 😔

drzaopica
5. feb 2023

@rutyruth už len poznámka, že majú za deň spraviť prácu, ktorú nestíhajú a musia zostať dlhšie je zlý začiatok.Ty budeš odchádzať a oni robiť to bude vyzerať zle.Asi to bude len šok z práce, kde si toľko nemusela robiť, ale všímala by som si všetky detaily.

gabika128
5. feb 2023

@rutyruth a toto pracovné tempo je každý deň celý mesiac a celý rok alebo je to návalová práca, napríklad časť mesiaca, obdobie atď? Neviem si veľmi predstaviť makať ako fretka 10 hodín denne celé mesiace. Mala som samozrejme prácu kde toho bolo veľa, ale vždy potom prišlo aj obdobie oddychu a práce bolo menej.

rutyruth
autor
5. feb 2023

@gabika128 vraj to bolo lepšie. Teraz dostali nové inštrukcie. A nevyzerá to že by toho bolo menej

daniela2202
5. feb 2023

@rutyruth ty si musíš zvážiť , čo je priorita, dnes by chceli ľudí na 200% a nonstop v práci

ahyt
5. feb 2023

Mela jsem stres cely zivot.2x tydne ordinace do 19 hodin,navic 2x mesicne LSPP,jsem prakticka Dr.Behem ordinace jsem si ani nemohla dojit na WC natoz se najist ci vypit v klidu kavu.Manzel chirurg,2x tydne sluzba,2 vikendy v mesici sluzba.K tomu nekolik atestaci,neustale kongresy,seminare,to vse navic..2 dcery ale myslim jsme dobre vychovali,nikdo nam nepomohl.Dcery obe zavodne hazena,hra na housle,klavir,jeste jsme stihli divadla,koncerty atd.Jo byla to makacka,ale zvladli jsme to.Drzim palce

mircalla
5. feb 2023

@rutyruth Cely zivot pracujem stylom mega stres, vela nadcasov atd. Tiez som 1.2. menila pracu dufajuc, ze vacsi klud v tej novej. Zatial som sklamana, ale davam tomu sancu, prilis skoro hodnotis

xsandrax
5. feb 2023

@rutyruth ja som pracovala v ŠS a po pravde išlo to čím ďalej k horšiemu, stíhať musíš všetko čo máš, aj na úkor voľného času, z ministerstva chodili iba tabuľky, limity a počet miest, ktoré treba zrušiť a samozrejme prácu co robili 3 hodili 2. Takto to žiaľ chodí

sasesoe
5. feb 2023

@rutyruth po par dnoch je to "zahul" i lre bezdetnu ;) chce to cas, naucis sa system, procesy... momentalne sa nemozes este vykonovo porovnavat s kolegami... mozno sa ich skus popytat, ako dlho si zvykali / sa zaucali... co im pomohlo atd... casto nestaci ani len skusobna a clovek je "hotovy" (samostatny) po cca roku na pozicii.

rutyruth
autor
6. feb 2023

@ahyt Tak toto je masaker. Klobúk dole. 💪

rutyruth
autor
6. feb 2023

@daniela2202 presne toto🙈

rutyruth
autor
6. feb 2023

@mircalla držím prsty. Nech to zvládneme