Šialená pracovná doba a malé deti

pjentkovamartina
7. nov 2021

Zdravim vas.Chcem sa opytat,ci je tu niekto,kto zvlada pri malych detoch pracovat od 8-do 17.30.Pracujem z domu pre jednu zahranicnu spolocnost a ak si niekto mysli,ze home office je vyhra,tak je na omyle.Uz mi to pride,ze som v praci od rana do uplneho vecera.V time mame vsetko slobodnych,mladych,bezdetnych ludi,ktorym toto sialene tempo zjavne vobec nevadi.Zda sa mi,ze uz je cely moj tyzden len o praci,deti vidim vecer a mam vycitky,ze sa im vobec nevenujem.Ako dlho sa da takto fungovat?Je tu niekto s podobnou skusenostou?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
7. nov 2021

Znamena to, ze mas 9 hodinovu pracovnu dobu? Ja tiez robim HO, ale nikdy nesedavam pri PC dlhsie ako 8 hodin /aj 8 hodin len zriedka/. Jednoducho po 8 hodinach treba zaklapnut pocitac a dovidenia, neries kolegov, kolko tam oni sedia, to je ich vec. V korporacii ti za pracu navyse nikto nepodakuje a hranice si musis nastavit ty sama, inak ta zruinuju.

pjentkovamartina
autor
7. nov 2021

@beata_k oficialna pracovna doba je od 9-17.30 ale normalne si zapinam pocitac 8.15,aby som to vsetko stihla....piatky skratene nemame.a ano,to cestovanie je vyhoda.

kittykat22
7. nov 2021

@pjentkovamartina je to problem korporaci. Mamicky ktore maju male deti maju bud pozicie na skratene uvazky alebo maju sirsiu rodinu ktora im pomaha. Ak mas dobry plat tak si zaplat slecnu na hlidani na par hodin denne. Inak vsetci v okoli to plataju ako sa da, matky maju vycitky ze nevidia deti ... ziadna slava.

pjentkovamartina
autor
7. nov 2021

@savanna to si vzdy hovorim,ze skoncim o 5,ale vacsinou sa stava,ze zacnu posielat veci na poslednu chvilu a malokedy to vyjde....a to nehovorim o konci mesiaca,kedy sa asi tri dni robi aj do 18.30...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
7. nov 2021

@pjentkovamartina nuz... nejaka si rozmaznana , ak by si chodila do kanclu tak by si bola od deti tak 7.30 do 18.30, ak ta platia od 9-17 tak tolko rob... a co ze poslu o 17ulohu, na taku ja odpovedam ok, budem sa tomu venovat zajtra, je plno nenahraditelnych ludi a snad nerobis na riadiacej vezi na letisku

tenerifka
7. nov 2021

@pjentkovamartina mas perfektnu pracovnu dobu, ak by si.musela cestovat 30 minut tam, 30 naspat plus 30.minut prestavka na obed, bola by si na tom rovnako. Co by ini ludia za to dali.....ale ak si myslis, ze prichadzas o cas s detmi, daj vypoved a uvolnis perfektne pracovne miesto inej zaujemkyni, ktora zañho bude vdacna.
Ja som si najprv myslela, ze si precitam, ako robis 12-tky a platia ti len 8 hodin.

danieli
7. nov 2021

Kym mas male deticky isla by som do skrateneho uvazku, ak sa da, nahanas sa a pritom ta to trapi, prace je vzdy a vsade dost, deti su male jeden jediny raz...

luuubik
7. nov 2021

Samozrejme, ze je to sialene, kolko si detmi za cely den kym idu spat - myslim tak naozaj duchom pritomna nie rychly stresujuci odskok od prace? Slabe dve hodinky? To je velmi, velmi malo podla mna. Neda sa dohodnut so zamestnavatelom bud na skratenom uvazku alebo pruznom pracovnom case - ak zacnes o 8, aby si o 16:30 mohla byt offline? V praci je kazdy nahraditelny, v praci nie si nic ine ako prostriedok na dosuahnutie ciela (zisku) zamestnavatela, kdezto pre deti si cely svet a male budu len chvilu... Tu sa uz vyhody home-officu stieraju, lebo cas, ktory usetris cestovanim vkladas do nepreplatenych nadcasov (nechapem celkom preco - proste mas padla a nech aj tragace padaju) a pracovny cas - hlavne jeho neskory koniec, ti nevyhovuju. Ja by som skor brala pracu, hoc aj s fyzickym dochadzanim, ale taku, kde by fakt o tej 16, 16:30 max som mohla byt volna. Radsej si rano privstat a potom poobede este nieco z toho dna mat. Neviem si predstavit, ked takto pracuju obaja rodicia, kto sa potom stara o deti, vyzdvihuje ich zo skolky, ktoru casto zatvaraju o pol piatej... Ozaj smutna a sialena doba.
V zahranici je uz trend viac a viac si vazit casu s rodinou, kvoli extremnej automatizacii a nezamestnanosti sa coraz viac hovori o stvordnovom pracovnom tyzdni a my tu robime do nevidim za aj tak zvacsa biedny plat a utecu nam najkrajsie momenty s detmi... A v starobe spominat na excelovske tabulky a online mitingy, terminy, vykazy, projekty...

elementissa
7. nov 2021

No to, že ty si nevieš robotu rozhodiť aby si stíhala normálne je tvoj problém, nie problém tvojej práce. Ak máš pracovnú dobu od 9, tak to, že začínaš o 45 min skôr ti nikto nezaplatí a ani ta nepotlapka po pleci. Práca v korporáte nie je pre každého. Ak to nezvládas, tak choď pracovať inam. Takto naozaj iba "berieš" pracovné miesto niekomu, kto naňho nebude somrat. A keď máš malé deti, hľadaj si ultra flexibil pracovný čas. 9-17:30 nie je práve doba, ktorá by sa dala skĺbiť s rodinným fungovaním. Hlavne, keď niektoré škôlky končia o 16tej. Ja keď som behala po pohovoroch do korporátov, všade mi povedali, že pracovná doba je viac menej flexibilná ale core pracovny čas je medzi 10:00 a 14:00. Nakoniec som si našla prácu vo firme, kde naozaj robíš odkedy chceš do kedy chceš, je to len na tebe. Tiež korporát a ja mám zas veľký problém dodržať 8 hodín. Lebo som workoholik a bežne som v práci 10-12h. Ale mne sa tie nadčasy preplácajú/mám náhradné voľno. Určite by som nerobila zadarmo, charita zasa nie som. Tak skús porozmýšľať nad svojím nastavením. Ak máš 8 fixných hodín, tak spravíš toľko, čo stihneš za 8 fixných hodín. Ak to nestíhaš, tak sa daj presunúť na menej rušné oddelenie alebo si nájdi úplne iný job. Nie každý je korporatny typ.

ankare
7. nov 2021

@pjentkovamartina ja by som to riešila skráteným uvazkom,ak vyzijete z toho. Deti máš malé len raz. Budeš toto šialené tempo neskôr ľutovať. Držím palce!

simca06022011
7. nov 2021

Musis si to vedieť rozhodit a zariadiť. Ja som roky na ho a v pohode ale teda nerobím pre korporát a pod. Ale napr susedku mam doma na ho veľmi často, v podstate od začiatku kovidu a stuha aj zahradu obriadit, ist behať a pod. Bezne mi vravela ze schôdze, ktore majú dlhe zvláda napr popri varení. Neviem ako dlho toto robíš, ale treba skúsiť iny system... Emaily vybavovať hodinu pred začiatkom pracovnej doby.. No ok.. Ja si to tiez spravím aj v noci, ale cez den stíham veci sj skor, ale popri praci cez den stíham vela veci. Druha vec, ked ma zacne bombardovať niekto prácou o 16tej tak sa k tomu postavím podľa závažnosti. Co horí vybavim a ostatné, ak mam niečo dôležitejšie, tak to pocka do rána.

luuubik
7. nov 2021

A este doplnim... Mala som kamosku v podobnej situacii - praca v korporacii, ovladala super jeden cudzi jazyk, druhy obstojne. Nakoniec isla ucit jazyky do zakladky, co ma dve minuty cez ulicu. V kazdej skole sa o jazykarov biju - a nemusia mat ani pedagocku VS. Zena konci o jednej, druhej, je s detmi, ked su prazdniny, uplna pohoda. Jasne, ze ucitelia si robia aj pripravy, zadania, opravuju pisomky, no tomu sa da doma venovat aj ked uz deti vecer zaspia... Samozrejme, ze plat je niekde inde ako v tej korporacii, ale tu sa presne ukazuju priority, su aj dolezitejsie veci ako plat - teda ak nie ste v situacii, ze fakt nutne potrebujete kazdy cent z celej vyplaty...

evallu
7. nov 2021

asi závisí pre koho pracuješ, niektoré tu píšu ako sú v pohode doma a stíhajú všetko, no ja som presne pre toto odišla z firmy (kde nehrozilo robiť na záhradke, či variť obed, tak max som stihla hodiť do práčky...)a našla si miesto s 8 hodinovou p.dobou, sice plat nič moc, ale tá pracovná doba je super, (a teda výplata ani práca nie), a ani bohužial nehrozi HO................... všetky ženy čo tam pracujú sú tam presne pre toto............ a okrem toho neriešia príliš očr či marodku, tak ako pred MD neexistovalo aby som marodila, teraz to ide (tiež to nie je ideál, lebo robota sa kopí a termíny bežia i tam ale nehrozí pre to pomaly automatická výpoved)................ skús pohladať poobzerať sa po niečom inom....

pjentkovamartina
autor
7. nov 2021

@luuubik ano,to zial nie je moj pripad,aby som stihla popri praci obriadit zahradku...okresali nam timy,tej prace je pocas dna fakt vela a zacinam skor hlavne preto,aby som si mohla odist po deti do skolky.U nas skolku zatvaraju 15.30...Na nejake moje zaluby nezostava uz vobec cas,kedze ked vypnem pocitac,riesim uz len deti.Polovicny pracovny cas nie je zial v ponuke momentalne,ten by som brala hned.No je to proste niekedy fakt o drzku stale sa takto nahanat....

konikkon
7. nov 2021

@pjentkovamartina väčšina kancelárskych pozícii je od 8:00 do 16:30 plus dochadzanie. Resp. ľudia su v práci 8,5 hod. To nie je šialená pracovná doba, ale štandard. Ty máš výhodu, že máš HO. Mamičky sú zvyčajne do 3 rokov na RD. Potom, keď su uz v práci, deti dávajú do škôlky a oni zatiaľ pracujú. Tvoje deti sú kde počas tvojej prace? Ak si ešte na RD a chceš aj pracovať, prečo neriešis opatrovateľku alebo jasle? Ja si neviem predstaviť bravat do práce dieťa. Hovorím, HO je výhoda...

bluka2
7. nov 2021

A nemôžeš si to rozhodiť napr. 8:15-15:30 a potom napr. 20-22?

pjentkovamartina
autor
7. nov 2021

@bluka2 zial nie,kedze programy s ktorymi pracujeme,uz po 19.30nie su dostupne.

bluka2
7. nov 2021

@pjentkovamartina to je blbé teda. Lebo ja mám aj male deti, aj HO na plný úväzok, ale teda okrem pár meetingov si robím kedy chcem. Viem si predstaviť, o čo by to bolo ťažšie a takou fixnou dobou, lebo už takto je to tak na doraz

bluka2
7. nov 2021

Ak si to aspoň vynahradite cez víkend, tak fajn, ale ak vtedy dobiehas domácnosť a spánok, to by mi už bolo také, že čo zostáva zo života... každopádne celá Čína takto pracuje (rodičia a deťmi) a nikto nemá s tým problém, raz sa dozviem, ako to dokážu

ledgerka
7. nov 2021

Pozeraj po inej flexibilnejsej praci. Ja robim tiez len z domu ale my nemame pracovnu dobu. Su dni kedy realne robim 2-3 hodiny. Potom samozrejme mam dni kedy je to aj 10. Ale pracu si planujem ama. Ak sa to u teba neda zmenit, hladaj ine.

mircalla
7. nov 2021

@pjentkovamartina Ja mam dni, ked taham aj 14 hod denne

pjentkovamartina
autor
7. nov 2021

@mircalla no ja by som tiez mala tej prace kazdy den aj na 14hodin,ale odtial potial😆

ankare
8. nov 2021

@bluka2 akú máš prácu? 🙂

martinkatinka
8. nov 2021

@pjentkovamartina v podstate zacinas skor, aby si si mohla zbehnut po deti ....

snezienkaaa82
8. nov 2021

Sestra to tak mala. V práci si zariadila polovičný úväzok. Pracovala od 8 do 16.30 plus 40 minút cesta do prace a z práce. Teraz konci o 14.0p cca.

jana_eyre_2
8. nov 2021

Mala som kedysi taku pracovnú dobu a veru pri deťoch si to neviem predstaviť.. systém je celkovo nastavený na to, že človek akoby mimo práce nemal iné povinnosti..

momentálne nepracujem, pretože môj muž ma síce tiež HO ale ako je deň dlhý nevie vyjsť z pracovne, stále telefonáty a riešenia, tak sme sa zatiaľ.dohodli že pri deťoch budem ja, kým je táto karantenna korona doba a sú často choré..

On ma v tíme aj mamičky ale majú skrátený úväzok, to by sa nedalo nejako dohodnúť? Alebo v rámci firmy zmeniť pozíciu? Ja si plánujem nájsť prácu na polovičný úväzok kým sú deti takéto.mladsie..

simca06022011
8. nov 2021

@pjentkovamartina tak potom ti ostava okrem hladania novej prace, prestat to robit. Treba na plne usta povedat, ze taky objem prace sa vykonat v tej dobe neda, co stihnes za 40h/tyzden urobis a vypinas sa. Okresat tímy je jedna vec, druhá vec je potom aby to ti ludia zvladli robit... Podobne som to takto riesila, ked si "boss" zmyslel, ze okrem mojej prace, ktorej mi veru neubuda, ani ked uz mam vacsinu elektronizovanu, este budem riesit stovky prekladov, tovarov, prihodit mi chcel aj socialne siete a kadeco ine... Proste som povedala, ze to nestiham a uz vobec nie v tempe ako on chcel.

luccija
8. nov 2021

@pjentkovamartina tento zahraničný štýl začiatok prac.doby o 9 je pre ženy s deťmi úplne nevyhovujúci, ak im nevyberá deti muž, babka, opatrovateľka...pravdaže Ti to nevyhovuje veď to akurát spravíš jesť, dáš ich do vane a môžu ísť spať.A to ešte asi nechodia do školy, že sa treba učiť či krúžky nehovoriac o tom, že by si chcela ísť s nimi v lete von...radšej by som vstávala o 05 hod a poobedie pre rodinu a seba ako mať takúto pracovnú dobu
Buď by som chcela skrátený úväzok, alebo úplne inú prácu s inou prác.dobou.Vobec mi neprídeš rozmaznana a ešte byť vdacna, že máš HO?veď si práve pripočítaj, že ak by si ešte mala cestovať to už by si vôbec nebola doma a nestíhala, takže to nie je práca pre teba.
Keď ideš pre deti na 15:30 potom su samé a čakajú, kým skončíš s prácou či už nemáš prácu?
@elementissa kde máš malého, keď toľko pracuješ?