Sezónna práca v Rakúsku

15. máj 2022

Boli ste pracovat na letne mesiace v Rakusku v hoteloch?
Vidim, ze agentura ponuka miesta upratovacky, umyvac riadov, pomocny kuchar.
Obdobie od maja - juna do oktobra, pracuje sa 6 dni v tyzdni na 8 hodin.
Je to zvladnutelne pre zenu pred 50tkou? Ktora z tychto pozicii je pre danu zenu najlepsia?

svetlonos
15. máj 2022

Je to vsetko ozaj drina. Vies nemecky ? Ak si fit tak vyskusaj.

autor
15. máj 2022

@svetlonos Nepytam sa kvoli sebe, ja nemam este 50tku 🙂 Ale mame susedu, nemecky nevie vobec, ma financne problemy kvoli manzelovi a premysla, ze by toto isla skusit. Videla inzerat niekde, ze hladaju upratovacky a pomocne kucharky a nevyzaduju jazyk.

diaszoky
15. máj 2022

Odpirucam,nech ide problem nieje rec apraca robit treba vsade. Problem je,aby nasla dobry hotel s normalnym kolektivom a sefovcami

svetlonos
17. máj 2022

@diaszoky To ano len za 5 rokov som pocula az o jednom takom, od kamaratky rakusanky, mlada, recepcna a vo svojom obore je super. Takze je to realne asi ako vyhra v lote a hlavne bez jazyka. Poznam hned minimalne 4 hotely kde by ju vzali, ale uziekla by po par dnoch s placom, dlh nedlh. Bez jazyka vacsinou sctebou jednaju ako s otrokom a nevedomost hrozne zneuziju.

svetlonos
17. máj 2022

Mohla by skusit robit opatrovatelku v at. Popri opatrovatelskom kurze sa robia aj kurzy nemciny. To by mala seriozne , aspom vacsinou a hlavne cez rakusku NIE SK agenturu.

autor
18. máj 2022

@svetlonos Fuha, tak to je poviem, nech hlada radsej inu pracu ☹

autor
18. máj 2022

@svetlonos Skusim jej to navrhnut, dakujem za tip 🙂

svetlonos
18. máj 2022

Ahoj, ak chce mozes mi napisat jej telefonne cislo ak chce nejake agentury 🙂