Seknutie v krku a práca

16. dec 2023

Ahojte potrebujem poradit. Teraz rano ma seklo v krku, brutalna bolest, dala som si brufen a krk natrela voltarenom. Lezim. Zrejme pojdem na pohotovost. Len som 3 mesiac zamestnana, kedze som po rodicovskej zrejme nemam narok na pn teda na platenu. Mam ako zamestnanec na nieco narok? Mam TPP 6 hodinovy, zial pracu v ktorej zdviham bremena a chodim aj do chladiaku aj ked len par x za den. Bedne a krabice taham aj z vysky nad hlavou a tazsie. Prosim velmi k radu

bytc20
16. dec 2023

Na PN narok samozrejme mas. Utekaj k lekarovi, ten ti vystavi PN, ak bude treba a tu dorucis zamestnavatelovi.

mamina7070
16. dec 2023

uz si po skusobnej dobe ? to je nova praca ci si sa vracala do povodnej po RD?

narok na PN samozrejme mas

autor
16. dec 2023

@bytc20 ale nemam odrobenych tych 270 dni. Aj tak si nepomôžem neotocim hlavou a kazdy pohyb brutal boli.

mamina7070
16. dec 2023

to vobec nevadi narok na platenu PN mas chod na pohotovost a tvoj lekar ju potom spatne vystavi od datumu ako mas na papieri z pohotovosti

autor
16. dec 2023

@mamina7070 teraz mi konci skusobna za par dni. Nie nevracala som sa do povodnej, cize som bola len na rodicovkej, pocas ktore netrval pracovny pomer

bytc20
16. dec 2023

Aby si mala narok na PN ti staci mat aktivne nemocenske poistenie, co pri praci na TPP mas urcite. Ziadnych 270 dni v pripade PN neplati.

autor
16. dec 2023

@bytc20 .
@mamina7070
dakujem. Idem na pohotovost

mamina7070
16. dec 2023

na PN mas narok ale omdobu na PN sa ti predlzi skusobna doba

zdravie je prvorade chod k lekarovi drz sa

dadka1997
16. dec 2023

A preco na pohotovost takto z rána ? K svojmu dr a ten ta posle na chirurgiu ..

mamina7070
16. dec 2023

@dadka1997 pri seknuti krku nech ide na pohotovost daju jej injekcie a lieky atd
ludia tam s blbostami chodia ale toto je nahle zhorsenie stavu

autor
16. dec 2023

@dadka1997 no je sobota, preto na pohotovost. Do pondelka bych s tymto zblaznila

amelie2017
16. dec 2023

@dadka1997 nevies, ako ju seklo. Akurat kamarata v pondelok tak seklo v krku, ze vracal, nemohol hybat pravou rukou, zena ho musela obliekat, museli mu davat obstrek. Az vo stvrtok bol schopny pohnut rukou.

dadka1997
16. dec 2023

Tak sa ospravedlnujem 🤣🤣🤣🤣 som uplne zabudla že je sobota 🫣🫣🫣🫣🫣 prepaaaaač , ano choď určite na pohotovosť 🙃🙃🙃🙃

alex49
16. dec 2023

@dadka1997 ja som mala včera sobotu, mala som dovolenku a čudovala som sa, prečo nie je nikto doma 😁

isis234
16. dec 2023

Choď na pohotovosť. Dajú obstrek alebo infúziu. Nárok na PN máš.
Musíš byť v teple, Kľudový režim.
Budeš musieť zmeniť prácu,, ťažké bremená a prievan veľmi škodia. Šetri si zdravie

mogaa
16. dec 2023

Keďže si zamestnaná na PN nárok máš, ale počítaj s tým že zamestnávateľ ti PP ukončí počas skúš.doby....môže v podstate hneď ako sa dozvie že si na PN....do dňa ukončenia PP ti PN platí zamestnávateľ a potom SP....ak ti zamestnávazeľ PN neukončí tak PN platí on prvých 10dní, potom SP....zo SP to bude minimum keďže nemáš odrobené 3 mesiace....

autor
16. dec 2023

@isis234
@mogaa na pohotovosti som dostala injekciu do zadku, flector a guajacuran, verim ze to pomoze. Ak nie v pondelok pojdem k dr. Dakujem vsetkym za info a prispevky, moc mi pomohli.

luccija
16. dec 2023

To, že v práci zdvihas ťažké, chlad je typické pre také seknutie.Drz sa je strašne byť takto seknuta

autor
16. dec 2023

@luccija dakujem

isis234
17. dec 2023

Skoré uzdravenie prajem Dobre ti predpísali. Nech pomôžu a šetri sa,,, v teple.
V robote, ak môžeš, maj rolák alebo šatku okolo krku, bavlnenú. Ak dvíhaš bremeno, nepredkloň sa, ale v miernom podrepe.. zohni kolená, 1 nohu dopredu