Šéfka žiada doklad, že som tehotná

16. okt 2024

Baby neviem ci sa smiat alebo plakat. Dnes za mnou prisla sefka, ze potrebuje odomna potvrdenie o tehotenstve. Ja som na nu pozerala ci jej nesibe. A ked som sa pytala preco tak ona, ze mam obrovske brucho takze si mysli, ze som jej zatajila, ze som v tom. Mam sice partnera ale dieta planujem az buduci rok. No ona tvrdosijne ziada papier od gynekologa v ktorom mesiaci som lebo, ze uz zacala za mna hladat zastup. Ja odmietam s niecim takym chodit ved je to sibnute na hlavu. Ako ju mam presvedcit, ze nie som v tom?

earlgrey
16. okt 2024

😮

nikdenikto
16. okt 2024

Je to na hlavu….
Možno len napisat čestné vyhlásenie že toho času nie si tehotná 🙈

kiki68
16. okt 2024

Tak jej to potvrd od lekara a nemoze robit dalej nic.

ina2405
16. okt 2024

@earlgrey ja by som k tomu gunekológovi šla just, ale potom by si nedala za klobúk, čo by som jej povedala. Nech sa hanbí. To je sila.

viestta
16. okt 2024

Nijak ju presviedcat nemusis. Kym jej oficialne neoznamis tehotenstvo si podla ZP povazovana za netehotnu a tym padom nemas pravo na ziadne ulavy, ktore by ti z titulu tehotensva vyplyvali. Aj keby si tehotna bola, kym oficialne neoznamis tehotenstvo si pre zamestnavatela netehotna. Pani veduca nech si dostuduje zakony.

mondolina
16. okt 2024

nič by som jej nedávala.

tessa165
16. okt 2024

Neexistuje žiadna povinnosť oznamovať tehotenstvo. Netehotentvo už vôbec nie. Nech ti vyhľadá v zákonníku práce paragraf podľa ktorého si povinná dokladovať že nie si tehotna

gejb
16. okt 2024

Povedala by som jej ze nie som tehotná a doklad donesiem. Niekedy. Keď tam náhodou pôjdem...ešte ju môžeš obviniť z bossingu, ohovárania, bodyshamigu (vyber si😁) za to ze si pribrata.
Ináč ignorovať.
A nech si hľadá zástup 🤣🤣🤣 bude prekvapená keď potom nikam nepôjdeš a ona bude mať nového človeka

pribinak
16. okt 2024

Nikam by som nešla.

Ale napísala by som na personálne alebo jej šéfke list či mail, že niečo takéto je podľa bodyshaming a ziadas ospravedlnenie

januska12323
16. okt 2024

Tak toto som ešte nepočula 😁 nech si trvá na čom chce, ty jej nemáš prečo dokazovať opak.

dskjhfdlkdjhl
16. okt 2024

Niektorym ludom sibe. Ziadaj od nej papier od psychiatra, ze je sposobila sefovat, lebo si si vsimla, ze sa chova ako blazon.

koniarova
16. okt 2024

Pošli ju do prdele. A rob si sebou niečo. 😂😂😂

thirstymonk
16. okt 2024

CI kokos, ďalšia hlupaňa :D Tak ako píše viessta, ty nie si povinná zamestnávateľovi oznamovať tehotenstvo, čiže aj keby si bola tehotná, nemusíš to oznámiť. Ale ak to oznámiš, tak potom máš rozličné úľavy, ktorý zamestnávateľ MUSI akceptovať.

Pokiaľ však nie si tehotná, vyprdol by som sa jej, glupej, na hlavu.

olimuc
16. okt 2024

Pobvedz jej, ze sa na nu budes stazovat kvoli bodyshamingu…v podstate ta “cez kvetinu nazvala tucnou”. … aj keby si mala vlastnu gravitaciu, jej to moze byt jedno pokym robis svoju robotu

alex49
16. okt 2024

mala si jej odvrknúť, že tvoj zdravotný stav je súkromná informácia medzi tebou a tvojím lekárom . To už aké trúby môžu byť šéfky. Aj keby si tehotná bola, tak to nikomu nemusíš vešať na nos.

danyelia
16. okt 2024

Tak keď tehotná nie si, nemusíš jej to nijako dokazovať, možno doniesť potvrdenie o ,,netehotenstve,, nech sa aspoň zahanbí...Neuraz sa, ale mňa by skôr trápilo to veľké brucho, ako šéfka. Brušný tuk, obezita, nafukovanie - skôr by som to riešila v tomto smere 🤔

mane01
16. okt 2024

Ja k tomu, ako tu niektore pisete, ze autorka ma so sebou nieco robit… len preto, ze nejakej blbke sa zda jej brucho velke neznamena, ze to tak aj je. Osobne mam v rodine osobu, ktora sa ma cas od casu opyta, ci cakame baby, lebo sa jej tak zda podla mojho brucha 🤦🏼… som normalna drobna zenska, nemam uz ploche brucho ako 20 rocna, ale zas ani nejake tlste brucho nemam. A predsa debilna otazka 🤦🏼🙄

pink_lady
16. okt 2024

toto nemoze byt realna tema ...😂

autor
16. okt 2024

Mam 38 poznala ma ked som mala 50 kg teraz mam 77. Mam zdravotne problemy ale toto by ma nenapadlo. Ako je pravda, ze mam brucho ako v 9 mesiaci lenze mam problemy ze ma sttasne nafukuje uz len ked sa napijem vody. Riesim to ale je to na dlhe lakte

egonsk
16. okt 2024

povedz jej nech ti kupi tester a pojdes jej ho ocurat, nech ma radost 😄 ... ale ze ked bude negativna, pozadujes po nej tiez jej vysledok vysetrenia - psychiatrickeho 🤪😉

oktobermimi
16. okt 2024

Autorka, prosim ta. Šefku, odomna pozdravuj a odkaz jej ze mam doma lentilky na hlavu ze jej kludne nejake podarujem a ze ktomu ani nepotrebujem od nej potvrdenie ze je vadžájna, sice vadžájna bude stale ale bude kludnejsi a netrepat taketo húposci 😂

ina2405
16. okt 2024

@egonsk toto je najlepšie👍

monikkatt
16. okt 2024

Neverim ze toto sa realne deje 😳

kiki68
16. okt 2024

@monikkatt Ja verim, nakolko v mojej praci po oznameni tehu bola sefka, no dobre ze nepovedala uprimnu sustrast a tiez to bola mordovacka.

anjelicek26
16. okt 2024

Sama pises, ze si pribrala 27 kil a mas brucho ako v 9.mesiaci tak sefka rozmysla zas nie uplne mimo misu... ze potrebuje za teba nahradu a pojdes jej na matersku nechce vediet tyzden pred tym...

Ako cisto logicky to ber prosim, keby fakt tehotna si a nechces jej dat potvrdenie o tom, je to pre nu nepochopitelne. Ze mas ine zdravotne problemy ona predsa nevie.

kiki68
16. okt 2024

@danyelia tak ale ked vie ze ma zdrav problemy, toto nejde niekedy riesit zo dna na den, vies kolko cakas na objednanie na gastro? A musis jest lepok do vysetrenia a pod.

monikkatt
16. okt 2024

@kiki68 normalne sa mi rozum zastavuje nad niektorymi ludmi 🫢

lunademonica
16. okt 2024

Inspektorat prace...

autor
16. okt 2024

@egonsk vidis skvely napad. Asi to tak spravim a usetrim cestu k doktorovi.

@anjelicek26 pracujem tam 8 rokov takze to videla a o mojich zdravotnych problemoch vie.
A ak by som bola tehotna urcite jej to hned oznamim kedze pojdem hned na rizikove

danyelia
16. okt 2024

@kiki68 Veď ja to vôbec nemyslím v zlom, no sama autorka priznala +27 kg navyše a doslova brucho ako v 9-tom mesiaci - takže o nejaké vypuklé malé bruško sa jednať nebude. Obidve to riešia divne, šéfka je netaktná a autorka to tiež nerieši štandardne. Obidve by si mali sadnúť a normálne sa o tom porozprávať ako ženy, to je fakt taký problém, aby šéfka medzi 4 očami povedala ,,Nehnevajte sa, Anička, no všimla som si, že máte bruško, chystáte sa v blízkej dobe na materskú?,, Anička: ,,Och niee, viete, riešim istý zdravotný problém, nafukuje ma, blá blá,,...Áno, je to súkromná vec zamestnanca, ale ja by som z toho takú vedu nerobila, normálne ľudsky by som si to s ňou vysvetlila...