Šéf ma vyhodil pred operáciou. Mal na to právo?

2. feb 2024

Pracovala som na brigádu v jednej firme, kde som dala 19.1 výpoveď s 15 dňovou výpovednou lehotou, ktorú šéf podpísal. 15.2 mám začať v inej práci na TPP. Ja som 26. 1. išla na PN s tým, že nemám nárok na platené ale nie som jednoducho práce schopná, pondelok mám operáciu. Dnes som dostala list od zamestnávateľa, že ma spätne 25.1 vyhodili keďže som išla na PN, na ktorý nemám nárok.
Úprimne je mi už jedno ale nechcem aby som mala nedoplatky. Mám niečo riešiť alebo je všetko v poriadku? Neviem teraz ako som na tom.

autor
2. feb 2024

Zase sa zmenil nadpis.. No nič

luccija
2. feb 2024

@melanta je znala v takýchto veciach
Inak divný postup neviem prečo by si nemohla byť PN s mať OP ako tá môže niekto spätné vyhodiť, keď si už podpísala výpoveď to bude zase pekná divocina

lenicka298
2. feb 2024

A prišla ti výpoveď, alebo ukončenie dohodou?

autor
2. feb 2024

Na vašu výpoveď zo dňa 19.1.2024 o skončení s 15 dnovou výpovednou lehotou Vám týmto oznamujem, že so skončením súhlasím (to už ale podpísal osobne toho 19.1)
Vzhľadom na skutočnosť, že ste sa stali 26.1 práceneschopna vaša dohoda s firmou končí dňom 25.1 nakoľko z príjmu nemáte nárok na nemocenské dávky

autor
2. feb 2024

Toto mi prišlo, nemá to ani hlavu ani patu. Podpísal už výpoveď s 15 dnovou výpovednou lehotou a aj teraz oznámil, že s tým súhlasí zároveň oznamuje, že mi dohoda skončila 25. 1 kvôli PN

autor
2. feb 2024

Zároveň nechápem čo má pracovný pomer s narokom na dávky, viem že na ne nárok nemám avšak nárok na PN mám

majamat
2. feb 2024

prvych 10dni plati zamestavatel, asi tie davky ma na mysli.

autor
2. feb 2024

@majamat rozumiem, nemám vôbec nárok na žiadne, to mi je jasne. Ja len nechápem ako môže súhlasiť s výpovednou dňa 19. 1 podľa ktorého mi PP končí o 15 dní a zároveň 2.2 mi doručiť list, že sa môj PP skončil 25.1.

majamat
2. feb 2024

neviem, zda sa mi ako blbost, vypoved menit spatne

vevesh
2. feb 2024

Ide o odvody za teba do socialnej poistovne + tvoja zdravotka. Tym, ze ta odhlasil skor, "usetril" na tychto odvodoch a ty by si si mala platit zdravotku dobrovolne uz 25.1. Ale spatne upravenie ukoncenia pomeru je nezakonne. Otazka je, ci ho vyzves na riadne potvrdenie a prihlasenie do toho datumu, do ktoreho mas byt prihlasena, alebo to pojdes riesit rovno na inspektorat prace ....

kazuso
2. feb 2024

Ak máš dohodu o pracovnej činnosti si povinne nemocensky poistená a máš nárok na náhradu príjmu pri PN a na nemocenskú dávku. Týmto spôsobom sa chce vyhnúť plateniu "maródky" do konca trvania tvojej dohody, alebo....? Žeby ťa neprihlásil do poistenia a chce sa vyhnúť odhaleniu? Nechápem prečo takto postupuje, zarába si na pekný problém. Inšpektorát práce to určite bude zaujímať a ak nie si poistená tak to bude zaujímať aj SP.

zefyra
2. feb 2024

Presne toto isté sa raz stalo aj mne. Zavolaj šéfovi že ho ideš nahlásiť na inšpektorát práce, uvidíš ako rýchlo si to s tou výpoveďou rozmyslí.

mogaa
2. feb 2024

ide skôr o to, či si tam mala skúšobnú dobu alebo si už bola po skúšobnej dobe...počas skúšobnej doby ti vie zrušiť PP kedykoľvek ale do 8 dní ťa musí odhlásiť zo SP a ZP....to znamená že teoreticky ak si bola PN ti vie ukončiť PP 8dní spätne....

autor
2. feb 2024

@mogaa po, takmer rok