Sanitárka na operačnej sále

2. jan 2024

Ahojte, zaujal ma dnes inzerát, ponuka práce, kde nemocnica hľadá sanitárku na operačné sály, možnosť robiť na jednu smenu alebo viac, podmienka je doplnenie si vzdelania v odbore sanitár do 2 rokov. Robíte alebo robili ste niekto túto prácu, zaujímajú ma reálne info a ako ste to zvládali a či ste boli spokojné. Ďakujem

jaga18
2. jan 2024

Syn takto pracoval pol roka v NZ nemocnici keď mal prerušené štúdium medicíny. Bol veľmi spokojný. Nemusel riešiť zvratky či 💩, prekladal ľudí v narkóze na posteľ a bral do prebúdzacej miestnosti, nosil lieky a materiál zo skladu.... patrilo k tomu napriklad aj prenášať telá do marnice.

jaga18
2. jan 2024

Ale plat bol teda smiešny. Vyšší by bol s adekvátnym vzdelaním

noami12
2. jan 2024

Ja som raz išla na pohovor, lebo som si myslela ze to naozaj bude do operačnej sále. No ale bolo to do marnice ( umývať ľudí, obliekať a tak ) to povedali až na pohovore.

autor
2. jan 2024

@jaga18 Samozrejme, plat je minimálka, ale ja chcem ísť do školy, tak zvažujem, či to neskúsiť popri škole na jednu smenu.

autor
2. jan 2024

@noami12 Tak toto by som nedala ☹

janka95
2. jan 2024

Ahoj ja som tak začala. Je to celkom pekná práca. Ak ta bude baviť zvládneš to. Len ten plat bol katastrofa. A každý den som tam bola do 16tej. 🙂

cacianka
2. jan 2024

Aj ja pracujem v nemocnici, nie ako zdravoťak, ale viem že zvyknú zobrať človeka bez vzdelania v odbore a to si robí popri práci. Takže skús. So vzdelaním ti plat vyskočí.

panonia
2. jan 2024

Keď som robila na operačke, sanitar vozil a prekladal pacientov, priviezol mi plne kyslíkové fľaše alebo podal nejaký prístroj, či materiál zo skladu, občas zobral odbery to bolo asi všetko potom robil normálne na chirurgii keď sa neoperovalo. To je práca pre chlapa kvôli tomu prekladaniu. Väčšinou sú tam nie veľmi milé sestry lebo buzeruju.

noami12
2. jan 2024

Ani nehovor, mne boli ešte aj ukázať čo tam vlastne robia ako to tam funguje... ja ti poviem zima ma strasala a ako bonus stala som v miestnosti a za mnou boli dvere a v tom niekto zaklopal na dvere, no nebolo mi všetko jedno... doma som 2 dní nemohla ani len omrvinku ziesť...

autor
2. jan 2024

@panonia Aha, no toto mi nenapadlo, že tam treba prekladať pacientov, to potom naozaj nebude pre mňa ☹

autor
2. jan 2024

@noami12 Verím ti, viem si to predstaviť, ja som taká istá...

barboritta
3. jan 2024

Toto je skôr pre muža,je to ťažká práca,skôr skús sanitara na oddelení,ak ťa láka takáto práca

autor
3. jan 2024

@barboritta Hľadajú sanitárku na geriatrické oddelenie, ale to je iba na smeny a to nechcem, pretože robiť na smeny, chodiť do školy, na prax, učiť sa a ešte sa starať o deti a domácnosť by som asi nezvládla, necítim sa na to ☹

barboritta
3. jan 2024

Pracujem na chirurgii,chodím na PS do školy,mám domácnosť a detí 5.No...je toho dosť

autor
3. jan 2024

@barboritta Zvládaš robiť na smeny, aj nočné?

barboritta
3. jan 2024

Áno,možno by ti dovolili polovičný úväzok,to je moje tajomstvo.Ked robím takto, dá sa to

autor
3. jan 2024

@barboritta Aha, vidíš, tak polovičný úväzok mi nenapadol 🙂

barboritta
3. jan 2024

Ale dá sa to, len treba chcieť

autor
3. jan 2024

@barboritta S polovičným úväzkom to môže byť reálne, len fakt mi táto možnosť nenapadla a keď to bude aktuálne, určite sa budem na túto možnosť pýtať 🙂

barboritta
3. jan 2024

Držím palce, aby to dopadlo podľa tvojich predstáv 😃

autor
3. jan 2024

@barboritta Ďakujem ❤