Sanitár verzus praktická sestra

kaktusik7777
31. dec 2023

Krásny deň prajem
Chcem sa len opýtať akú školu mi odporúčate. Urobiť si sanitara alebo PS. V nemocnici pracujem mam tu prácu rada len neviem. Asi je to smiesne pýtať si od vás radu musím to vedieť ja. Len hádam sa tu nájde človiečik ktorý sa tiež takto rozhodoval. Mne odporúčajú si urobiť PS ale bojím sa ze to nezvládnem. Tie skúšky a tak. A ďakujem za každý komentár 🙂

huxy
31. dec 2023

Ja som šla za praktickú sestru, za sanitarku som ani neuvazovala. Ale ty musíš vedieť 🤷🏼‍♀️

kaktusik7777
autor
31. dec 2023

@huxy a robili ste aj primacie skúšky?

regsy
31. dec 2023

Určite PS. Zvládneš, ak chceš. Minimálne skúsiť to musíš 😉

biibiana
31. dec 2023

Urcite prak.sestru. Nad sanitarom ani nepremyslaj. Skolu zvladnes, ked ju zvladam ja popri 3 detoch a praci tak to zvládne každý 😀 Drzim palce.

biela_sova
1. jan 2024

@kaktusik7777 urcite prakticka sestra. Je hierarchicky vyssie ako sanitar.

huxy
1. jan 2024

@kaktusik7777 ja som nerobila, lebo to bolo v čase kovidu, takže prijímačky neboli.

barboritta
1. jan 2024

@kaktusik7777 urob si PS.Ja tak študujem teraz,robím sanitarku.Da sa to zvládnuť,ver mi.Nudit sa síce nebudeš,ale zvládneš

lucka_ke
1. jan 2024

určite praktickú štúdium trvá len o rok dlhšie, ale aj platovo budeš na tom oveľa lepšie ako sanitár aj pracovne

kaktusik7777
autor
25. feb 2024

@biibiana ďakujem za radu a zaujíma ma co presne robia ps?

biibiana
25. feb 2024

@kaktusik7777 Tak to zalezi od konkretneho oddelenia, kompetencie prak.sestry sa vzdy menia. Ak ta ako ps zamestna sukromna ambulancia mozes dostat ku kompetencii aj odbery a vlastne vsetko co bude treba.

kaktusik7777
autor
25. feb 2024

@biibiana ja robím v nemocnici na jiske. Metka a koronarka. Som si na tu prácu zvykla je náročná ale zvykla som si. Ale keď si urobím ps ma asi prezradia inam. Neviem ale kus sa bojím ci to vôbec dokážem.