Sanitár v lekárni

jucin
8. máj 2022

Ahojte , chcem sa opýtať či ste niekto pracoval alebo pracujete ako SANITÁR v lekárni?
Aké máte skúsenosti ? Prípadne čo presne táto práca obnáša ? Ďakujem

radanna11
8. máj 2022

@jucin v lekárni pracujú aj sanitári? To som vôbec nevedela myslela som si len,že môžu farmaceutky vysokoškolsky vzdelané

kikuska555
8. máj 2022

@jucin my mame sanitarku, umyva podlahy dezinfikuje vsetko. Je u nas na 4 hodiny a rano nam aj prijma tovar.

lucianak
8. máj 2022

Toto som nasla...
Ja som teda myslela, ze ak je to nemocnicna lekaren, ze z oddeleni zaslu "objednavky" ake lieky treba a ten sanitar potom.pozadovane lieky poroznasa po tych oddeleniach 🤷‍♀️

evkamotka
8. máj 2022

@radanna11 aj so ss odbor farmaceuticky laborant. Kto ma vs a kto takuto ss vies podla okienok, lieky na predpis smie vydat iba magistra, volnopredajne farm lab.

kikuska555
8. máj 2022

@lucianak na nachystanie tam su ini, velmi casto sa stava v nemocnicnych lekarnach ze treba pripravovat ipl, prepocitat davkovanie atd, nemyslim si ze taku ulohu by ti dali. Pre lieky do nemocnicnej lekarne vacsinou prisiel prismo z odd niekto. Ale ja som v nemocnicnej lekarni pracovala uz davno takze mozno sa nieco zmenilo

lucianak
8. máj 2022

@kikuska555 som sice zdravotnik, ale o tomto nemam sajny 🤦‍♀️😊 To bola len moja domnienka.

luccija
8. máj 2022

@jucin naša chodí doobeda na 4 hodiny za chvíľu pozmyva, vykladá lieky do skriniek.Robi to kamarátky mama dôchodkyna a potom sedí a čaká kedy pôjde domov🙂
@kikuska555 nemôže robiť také veci

mandzula
8. máj 2022

Sanitarka je v lekarni v podstate upratovacka, ktora dostane rozpis, co a kedy upratovat, plus podla potreby zapisuje teplotu v chladnicke, oficine, sklade.

kikuska555
8. máj 2022

@lucianak akoze podla mna da v lekarnach nemaju zle. My nasu berieme za sucast kolektivu. Rano chodi skor pozmyva povyriera, preberie prvy tovar to tam este nikto z nas nie je. A hlavne podl mna je to cista robota, je rozdiel robit sanitara v nemocnici a v lekarni. Ved sme 4 v lekarni plus sanitarka, kazdy za sebou sprace. Ak je napr zima a nosi sa voda nemame nikto z nas problem zobrat handru a zmyvat ked tam nie je nasa sanitarka. Ale napr u nas beru len na 4 h. Cize platovo nic moc. Tiez mame pani co uz je na dochodku a chodi si prirobit. Sle ako hlavny zdroj prijmu by to urcite nevzala

babulkomale
8. máj 2022

@lucianak jemine tie platy, to je hanba...

lucianak
8. máj 2022

@babulkomale kebyze to bol poluvazok, tak to by sa este ako tak dalo...

zefyra
6. sep 2022

@jucin Ja práve teraz od polovice mesiaca nastupujem ako sanitárka do lekárne na 6 hodín, sama som zvedavá aké to bude, mam to popri invalidnom dôchodku.

betarka007
13. sep 2022

@zefyra Ahoj, môžem sa opýtať do ktorej lekárne ideš pracovať?

zefyra
14. sep 2022

@betarka007 Do Dr. Max

betarka007
14. sep 2022

@zefyra tak veľa šťastia prajem 🙂

ludka1402
14. sep 2022

Prebera a kontroluje prijem liekov, teda ci sedia objednane a dodane kusy a uklada ich, bud do polic, skriniek, alebo na sklad, na poziadanie magistry doplna chybajuce lieky. U nas priamo na predajni a v sklade kontroluje aj expiracie a ci sedia popisky k liekom, pripadne ak pride novy liek a nema este popisku upozorni farm. laboranta, ten popisku vytvori a sanitarka ju priradi k liekom. Dezinfikuje podla rozpisu (striedaju sa dezinfekcne prostriedky) plochy, kde sa pripravuju lieky, liekovky, naradia. Vynasa smeti podla potreby a denne zmyva podlahu v predajni a mimo (oficina, sklad, susiaren/laboratorium, kuchynka). Robi aj pomocnu administrativu, napr. skartovanie, triedenie faktur, prebera postu, letaky, farm.casopisy, eshopove objednavky alebo tiez ma starosti skladovanie a nasledne vyvoz nepouzitych a preexpirovanych liekov.

zefyra
15. sep 2022

@betarka007 Ďakujem.

mirka193
5. jan 2024

Dobrý deň, skúsim obnoviť tému. Pracuje niekto v lekárni ako sanitár aj na plný pracovný úväzok resp. 8 hodín?

beky223
5. jan 2024

My sme mali v lekárni napríklad sanitarku na 8h 🙂

mirka193
5. jan 2024

Na jeseň mi končí materská, preto uvažujem aj o tejto možnosti. Predpokladám že špeciálne vzdelanie sa nevyžaduje. Alebo sa mýlim?

beky223
5. jan 2024

@mirka193 nie, stačilo zaučenie. Ak si sadnete aj ako kolektív, tak by som povedala, že je to veľmi príjemná práca 😊

mirka193
5. jan 2024

Presne niečo také hľadám. Kľudné a pohodové. No uvidíme či bude niečo dostupné v našom meste.

beky223
6. jan 2024

@mirka193 Tak držím palce 🙂 Len je to skôr výnimka na plný úväzok...

mirka193
6. jan 2024

@beky223 to mi je jasné, snáď sa niečo podarí 🙂

zdenulkam
6. feb 2024

@kikuska555 umýva aj záchod?

zdenulkam
6. feb 2024

@mirka193 ja zháňam práve na skrátený úväzok, kvôli detom