Sabatical/neplatené voľno v práci

13. apr 2024

Umožnili vám v niektorej firme, zobrať si 2-3 mesiace voľno (na cestovanie, potrebovali ste oddych a podobne) s tým,že ste sa vrátili späť? Ako ste voľno využili?

taynee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
13. apr 2024

Áno, zažila som to v korporáte, u zamestnancoch pracujúcich v danej spoločnosti viac ako 10 rokov, poväčšine manažérske či špecifické odborné pozície. Pri bežných administratívnych či referentských pozíciách nie.

muchotrafka298
13. apr 2024

Ja som sa s tym stretla, bol to vysoko postaveny manager nadnarodnej korporacie. Bol prec 6 mesiacov, zatu dobu mu isiel plny plat. Vratil sa normalne naspat. On si taketo podmienky dal sam. Yahranicne vedenie na to pristupilo. Bezny radovy zamestnanec to myslim je dost utopia, nikde nebudu cakat a robit zanho.

13uzivatelka11
13. apr 2024

Napríklad orange takéto voľno poskytuje, neviem síce ci až dva mesiace, ale mesiac nebýva problém a je to jedno ci je to manažér, alebo pracovník v sklade.

lakebabe
13. apr 2024

Keď som robila v korporáte vtedy to začal byť taký trend asi dvaja manažéri si to vybrali , ale taki vyššie postavení, išli cestovať par mesiacov potom sa vrátili normálne. A kolegyňa si vtedy vyžiadala dva mesiace na odchod do Nemecka ale vrátila sa, len to tak nevolali ešte sabatical.

laurita285
13. apr 2024

Tiež len vo veľkých korporátoch a len na najvyšších pozíciach a je to len raz za desaťročie.

brrunetkaa
13. apr 2024

Môj kamarát si takto zobral neplatené voľno na rok a odišiel cestovať. Bol obyčajný radový zamestnanec, nič špeciálne. Zamestnávateľ bol s jeho prácou spokojný, tak nemal problém.

kamowa
13. apr 2024

banka, je moznost sabatikalu na 6 mesiacov pre manazerskych pracovnikov. Vacsinou sa vyuziva na cestovanie.

liz_lemon
13. apr 2024

u nas je tato moznost pre vsetkych bez ohladu na poziciu, na max 3 mesiace, dokonca aj s 50% mzdou, ale neviem o nikom, kto by to vyuzil

petamich
13. apr 2024

ano, u nas vo firme to z casu na cas niektory kolega vyuzije a vacsina cestuje alebo len skratka "nic nerobi" a viac sa venuje domacnosti, rodine, sebe

gaia14
13. apr 2024

ano, robim v korporate, plati firma len povinne odvody pocas toho obdobia. Je na to narok az po urcenom pocte odpracovanych rokov, neviem presne kolko to je teraz.

queen_mary
13. apr 2024

@13uzivatelka11 uz neposkytuje po zmenach vo vedeni.

13uzivatelka11
13. apr 2024

@queen_mary tak asi ako ktoré oddelenie. 🤷‍♀️

queen_mary
13. apr 2024

@13uzivatelka11 no neviem, ja mam info, ze nie je vobec. Teda aktualne.

butterflyeffect
13. apr 2024

U nas v korporate he taka moznost na niekolko mesiacov zo 40% platom ale realne nevyuzitelne, lebo je to po suhlase manazera a ten pa problem aj s PN a pragrafom ked je clovek realne chory, takze aj kee mame ludi ktory prcuju aj 30 rokov tak to nikto nikdy nevyuzil aj ked chcel

queen_mary
13. apr 2024

@13uzivatelka11 tak oprava. Ze je, ale neplateny

13uzivatelka11
13. apr 2024

@queen_mary jaj ano, neplateny 🙂 ani mi nenapadlo ze by niekde dali toľko plateného voľna 😀 teda jedine naozaj asi na vysokých pozíciách