Robíte to, za čo ste sa vyučili?

12. sep 2022

Zdravim, iba ma zaujíma, že či robíte to, za čo ste sa vyučili. Ja som vyštudovala Grafiku digitálnych médií, ale neviem si s tým nájsť nikde prácu a ani ma to popravde už až tak nebaví. Rozmýšľam nad tým, že čo také by som mohla robiť. Možno pôjdem ešte na nejakú ďalšiu školu s úplne iným zameraním, alebo si spravím nejaké kurzy. Moja mamina robí tiež niečo úplne iné, ako to, za čo sa vyučila. Študovala odbor kaderníctvo, ale pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku. 🙃

pukina
12. sep 2022

ano, neviem ci som bola taka vyspela ked som isla na SS, ale vyberala a nechala som si poradit odbor taky, v ktorom som mala aj do buducna perspektivu dobreho zamestnania aj bez pripadnej VS. ale teda mna to aj bavi aj bavilo vzdy

dskjhfdlkdjhl
12. sep 2022

Ako 10-rocna som sa rozhodla, cim budem a teda som to vystudovala a mam 51 a som s tym vyberom spokojna. Nikdy som nic ine ani nevyskusala, nebol dovod.

autor
12. sep 2022

@pukina Tak to je super. 😃 Ja som zase nikoho nepočúvala a aj som na to doplatila, ale tak je to ťažké v takom veku urobiť také vážne rozhodnutie a mne sa vtedy zdalo toto, ako najlepšie. Myslela som si, že ma to bude stále baviť a nájdem si skvelú prácu, ale to sa nestalo...

h2
12. sep 2022

Ja áno, robím od skončenia školy to, čo som vyštudovala.

angelous1991
12. sep 2022

Aj ja robím čo som sa vyucila . Chvalabohu sa mi darí a som sama sebe panou.

hilda08
12. sep 2022

Ano tiez robim to co som študovala..preto som to študovala…aby som to robila😁

veronika3110
12. sep 2022

Áno a pripravovala som sa na to už asi od 10 😁

layla123321
12. sep 2022

Ja nerobím/nepoužívam nič z toho, čo som sa naučila na SŠ a dokonca ani na VŠ 😂😂😂. Išla som úplne mimo.

20erika07
12. sep 2022

Nie nerobim to co som vyštudovala, škola bola zvolená mamou len preto,že bola v meste v akom sme bývali, boli sme chudobní a viac deti, tak dochadzanie ani intrak by neprichadzal do uvahy. Studovala som chemiu a ekonomiku, robím v doprave a moj sen bol chirurgia alebo patologia, vysetrovatelka vrážd a tak 🙂 ale ten sen sa rozplynul ked prisli deti, uz by som na to nemala zaludok 😁

autor
12. sep 2022

@layla123321 Môžem sa spýtať, že čo je to za prácu?

deti95060810
12. sep 2022

žiaľ nie...

layla123321
12. sep 2022

Som v IT sfére, prešla som všeličo, naposledy som zakotvila (opäť) ako developer.

martasz
12. sep 2022

Robím to, z čoho ma vyrazili zo skúšky v 4. ročníku na VŠ. Už 13 rokov 🤭

petamich
12. sep 2022

nie, vysoku skolu nemam, strednu mam hotelovu a skoncila som v IT firme (aj ked v IT sluzbach aj ked asi to nebude uplne sluzby alo sluzby 🙂)

luccija
12. sep 2022

Nie, ale robila som to 8 r

zuzanockamt
12. sep 2022

Áno, už v škôlke som vedela, čo budem robiť. Vyštudovala som a od skončenia VŠ sa tomu venujem, je to už 15 rokov.

simca06022011
12. sep 2022

ano robim to, v podstate pracujem od strednej skoly, ked som zacinala doma a brigadnicky a skolu som si robila popri tom a pokracujem do dnes aj ked teraz trochu vegetne (neplanovane) :D a tebe odporucam nie si vymyslat skolu inu, ale skusit pracovat na hocijakych poziciach a najst co by ta bavilo. SKusenosti sa najlepsie pracou ziskavaju. Tazko si vymslis, vysnivanu profesiu, bez toho aby si vedela co to obnasa. Napr. ani tvoj odbor, by nebol zly s nejkymi IT kurzami a napr. pracu na zivnost. Ak by ta to bavilo. Potom by si sa vedela na viac prac, ci uz na obchod alebo nieco ine preorientovat. Ale musis si najst co ta bavi. AK si teraz vyberies ze ides studoat farmaciu alebo ekonomiu, co s tym budes robit? (cisto priklad)

kormino
12. sep 2022

Som chemická laborantka,robím to od maturity,34 rokov.Momentalne som vo svojom druhom zamestnaní.V prvom dom bola 32 rokov,neviem si predstaviť robiť niečo iné

terez246
12. sep 2022

Áno aj nie. Po skončení VŠ som sa zamestnala v úplne inom odbore a následne dorobila VŠ aj z odboru, v ktorom pracujem. Takže nerobím to, čo som si vybrala po SŠ (na plný úväzok). 😊

mandzula
12. sep 2022

To, co som vystudovala, som nerobila ani jednu jedinu minutu.

benit
12. sep 2022

Musela som ist na sš podla vyberu mamy. Nerobim to.dorabala som si dialkovo 2 vš.

oli18
12. sep 2022

Za mňa v 15tich rozhodli rodičia, čo pôjdem študovať. A rozhodli dobre. Pracovala som vo vyštudovanom odbore celý čas. Moja dcéra vedela v 14tich, čo chce byť. Aj to vyštudovala a robí to už 15 rokov.

hiro
12. sep 2022

@dskjhfdlkdjhl Napodobne 🙂 Od 10 rokov som vedel co budem robit, studoval to a robim.

diewcatqoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
12. sep 2022

Nie, nerobím to isté a pravdepodobne sa k tomu už ani nevrátim.

bucko555
12. sep 2022

Ja som študovala cestovný ruch......najprv som robila v obchode a teraz som v banke

tahomi
12. sep 2022

Robim to co som vystudovala na VS, isla som za tym od strednej.

brembo
12. sep 2022

nie a nelutujem. Vyučil som sa ako automechanik,ale záujem bol malý a platy ešte mizernejšie. Tak som robil kde čo,teraz robím už 18 rokov žeriavnika. A nemám záujem sa k tomu vrátit. Ako zaujíma ma to,baví ma to,ale denno denne hromžit nad inžiniermi ma neláka.

slovenka753
12. sep 2022

Vyštudovala som právo a aj robím v odbore už 10 rokov. Nevidím dôvod meniť.

autor
12. sep 2022

@simca06022011 Napadlo ma, že by som možno rada bola učiteľka