Robí opatrovateľ a sanitár tie isté pracovné činnosti?

bivan1234
18. sep 2021

Dobrý deň viete mi niekto poradiť opatrovatel a sanitar robia tie isté pracovné činnosti ? Veľmi chcem ísť pracovať do nemocnice len neviem či ma zoberú pracovať 😏 mám si spraviť pre istotu kurz sanitara ? Alebo ma zoberú pracovat do nemocnice aj ako opatrovateľ ? Neviete niekto ? Je tu niekto kdo má.nejake skúsenosti ? Vopred ďakujem za odpovede 🙏

ovaaa
18. sep 2021

@bivan1234 Prečo nekontaktuješ priamo nemocnicu v ktorej chceš pracovať?

bivan1234
autor
18. sep 2021

@ovaaa to by bol tiež dobrý nápad keď sa tam zastavím tak sa spýtam ďakujem za radu 🙏

majkabambulik
18. sep 2021

@bivan1234 OSETROVATE/OPATROVATEĽ je postaveny k posteli pacienta, SANITAR zvycajne nie, Mal by si mat ine cinnosti v naplni prace. Opatrovatel robi hygienu pacientov, hlavne leziacich, krmi ich, prezlieka ich, polohuje ich, prezlecie paciento postelne pradlo atd. Sanitar sa stara o vsetko ostatne napriklad roznasa stravu na izby, dezinfikuje postele po odchode pacienta, cisti misy, ci ine pomocky, ktore vyuzivaju opatrovatelia/osetrovatelia, odnasa krv moc do laboratoria, sprevadza leziacich pacietnov na odborne vysetrenia atd. Taktiez zavisi ci budes pracovat v niektorej malej lokalnej nemocnici, alebo vo velkej nemocnici. Niektore cinnosti v malej nemocnici ti daju robit, aj ked si na inej pozicii t.j. osetrovatel musi zbehnut do laboratoria, lebo tam neuteka zdravotna sestra, musi vydezinfikovat postel, umyt mrtveho a pripravit ho na odvoz do marnice atd. Zalezi aj na akom oddeleni budes pracovat. Radsej sa pytaj, co bude tvojou naplnou prace - a maj to hlavne napisane na papieri, aby to bolo presne vymedzene. Vyhnes sa tak zodpovednosti, ked slusne odmietnes nieco urobit, pretoze na to nemas opravnenie od toho, kto ti podpisal zmluvu. Pamataj, ze ides pracovat k ludom a je to krasne byt stale s novymi ludmi, no aj narocne a preto budes musiet mysliet aj na seba. Vela stastia!