Rekvalifikačné kurzy preplácané úradom práce

inuska97
14. jan 2015

Chcem sa spytat ci tu niekto vyuziva rekvalifikacne kurzy, ktore su preplacane uradom prace. Do akej vysky mi moze urad prace preplatit jazykovy kurz. Dakujem za odpovede.

majka2508
15. jan 2015

do najnizsej 🙂 ty si das ziadost .oni obtelefonuju ine agentury, a ked sa najde lacnejsia, tak ti to neschvalia...

ankiye
15. jan 2015

A tiez sa myslim musiš zamestnať na základe toho kurzu. Kedysi to bolo fajn.Jednoducho som bola na kurze ktorý organizoval upsvar a ziadne problemy s obehávaním,cenovými ponukami a schválením a inými blbosťami. Úplná katastrofa dnes,niekto sa snaží veľmi "pomáhať" slovenským! občanom s uplatnením na trhu práce.

leanax
16. jan 2015

@inuska97 včera som si to prebehla na upsvar stránke a zaujala ma žiadosť a tam som sa pozastavila nad vetou, že potvrdzujem, že mám záujem prijať absolventa kurzu do zamestnania... tak to asi musím mať vopred nájdené zamestnanie a tak si robiť ten kurz.... keď som dobre pochopila, alebo sa mýlim?

majka2508
17. jan 2015

@leanax ten prislub k zamestnaniu, ze vraj nemusi byt. to mi povedala pani pracovnicka. podmienka je, ze cely cas byt v evidencii. pritom musis preukazovat, ze si hladas zamestnanie (svojej sprostredkovatelke).

majka2508
17. jan 2015

@ankiye je to cele zle. presne. stat sa ide tvarit, ako velmi pomaha ludom zamestnat sa a pritom su tam take zadrhle, ze clovek to nema chut ani vyuzit al. ani mu nedaju sancu vyuzit. tak je to aj s prispevkom na podnikanie. potom v tv davaju, ze kolko malo ludi to vyuzilo... no, preco asi... ja som pocas evidencii bola na takej prednaske, ze nam pani vysvetlovala, ze ake su nase povinnosti voci uradu, a ze tu ani nemusime byt. ved si mozme sami platit zdravotku 🙂 najlepsie bolo, ze si ani powerpoint nevedala spustit a trosku spomalena bola 😀

ivanabb
25. feb 2015

ako to teda s tými kurzami je? Kde nájdem nejaký zoznam čo ponúka úp? lebo na ich stránke som nič nenašla... dakujem

majka2508
25. feb 2015

@ivanabb nikde nie su, ty si musis najst. podat ziadost a mozno ti to schvalia...preto najlepsie je ist za pracovnickou,kt ma na starosti RE-PAS

drnda37
19. jan 2016

Tiez riešim teraz nejaky kozmeticky kurz,ale dochádzať 3-4x do tyzdna niekde do Ba je pre mna neprijateľné,kedže mam malé deti.

9lf9
19. jan 2016

kurz si kazdy zaujemca najde sam taky o ktory ma zaujem, potom treba ist na urad prace a tam vydaju ziadsot povedia ake treba k tomu prilohy, nie je tam potrebny ziadny prislub o tom ze po absolv. kurzu ta daky zamestnavatel zamestna..len ta organizacia cez ktoru sa rekvalif. robi musi mat licencie a tak je treba zistit ze ci cez tu danu organizaciu je moznost preplatenia kurzu..a podmienka je ze voci statu nemozu byt podlznosti na zdratoke a socialke, samozrejme clovek musi byt v evidencii ako nezamestnany a previdelne navstevovat kurz

drnda37
19. jan 2016

@9lf9 rada by som si urobila,ale som z Pn a nic som tu nenašla a dochádzať pri deťoch niekde sa mi nedá.Kurzy su vačšinou poobede do večera a to si zase nemozem dovoliť.Kurzy by mal robit UP a v doobednajsich hodinách,kedže je to hlavne pre nezamestnaného človeka.Moj názor.

9lf9
19. jan 2016

@drnda37 niekedy ma kurz aj UP ale ten ich hlavne preplaca a organizacii ktore robia kurzy je vela, staci len vygooglit a kontaktovat ich pripadne si myslim ze aj na urade v Pn poradia dake organizacie ktore ich robia v okoli..
Rekvalifikacne kurzy nie s len pre nezamestnaneho cloveka moze si ich spravit ktokolvek kto ma zaujem si spravit nieco navyse co potrebuje k praci pripade na to aby mohol dostal lepsiu pracu len nezamestnany maju vyhodu ze si ich nemusia hradit sami. A mozno aj z toho dovodu maju tie terminy az naobedked s ludia doma z prace a pri nezamestnanych rataju s tym ze kedze nemaju pracu maju volno cely den.

jarecny
20. jan 2016

Dobrý deň.
Rekvalifikačný kurz RE-PAS funguje následovne:
(ak sa Vám to nechce čítať čeknite: http://www.suvko.sk/repas )
1. Vyberiete si kurz, ktorý Vám pomôže uplatniť sa na trhu práce
2. Vypíšete v konkétnej vzdelávacej spoločnosti žiadosti (v tej lepše Vám pomôžu)
- žiadosť A- týka sa Vás, vášho vzdelania a zdôvodnenia konkretného kurzu
- žiadosť B - týka sa vzdelávacej firmy, kde je názov kurzu/školenia, cena, osobohodina, termín, miesto školenia, pečiatky a podpisy spoločnosti
- žiadosť C- prísľub k zamestnaniu od nejakej firmy (nie je povinné!!!ale pridá vám to body pri hodnotení, či máte nárok na kurz alebo nie)
- vyhlásenie o tom, že ste neprevádzkovali nikdy živnosť/ alebo prevádzkovali
3. Odnesiete všetky žiadosti na Úrad práce na oddelenie vzdelávania REPAS, kde to treba obhájiť.
4. Budete pozvaní na pohovor, kde je potrebné odpovedať o akú prácu máte záujem a ako Vám konkrétny kurz k tomu dopomôže
5. Úrad práce má 14 dni na potvrdenie, či máte kurz schválený alebo nie
6. Realizujete kurz v konkrétnej vzdelávacej firme
7. Po absolvovaní odnesiete na Úrad práce faktúru, ktorú Vám vystaví vzdelávacia firma, diplomy/certifikáty. Musíte to stihnúť do 15 dní od ukončenia kurzu.
---------------
Úrad práce Vám kurzy, školenia, tréningy zháňať nebude. To musíte urobiť vy.
Ak ste z KOŠÍC a okolia, tak v rámci našej vzdelávacej spoločnosti SUVko Coaching realizujeme tréningy aj cez REPAS, ktoré bežne školíme vo veľkých firmách.
Sú to: komunikačné tréningy, prezentačné zručnosti, obchodné-predajné techniky, manažérske zručnosti a angličtinu v biznise.
Viac na: http://www.suvko.sk/repas
Pevne verím, že Vám tento komentár pomohol vyriešiť túto tému. 🙂

jarecny
20. jan 2016

@inuska97 Nižšie v komentároch som to podrobne popísal, skús sa pozrieť 🙂

misky789
25. feb 2016

ahoj akurat včera som bola na UPSVAR s tym ze sii odnesiem ziadost na jazykovu kurz nemcinu vyššia ureven teda pokročily , v zahranici sa chem zamestnat ako socialna pracovnicka kde potrebujem aj nemcinu proto tento kurz ale pan co to ma na starosti mi povedal ze taketo kurzy mi neprejdu pretoze neni akreditovany z coho vypliva ze ma odpbil odpovedou ja stale vsak trvam na tom ze ten kurz chem , mislite že mi to prejde ? A aj tak si ho mam podať ? je tu niekto s podobnou situáciou

Diky Miška 🙂 pekny den prajem

babatko37
30. nov 2016

Viete mi poradiť spoločnosti, ktoré poskytujú kurzy cez RE-PAS v Bratislave. Hľadám osobné skúsenosti. Oblasť - NEJ, tvorba e-shopu, Excel - mierne pokročilí, Projektový manažment - Európska únia a zdroje financovania projektov. Kde nájdem kompletný zoznam? Problém je hlavne s jazykovými školami, ktoré som oslovila, majú akreditáciu iba na kurz pre opatrovateľky. Na stránke Ministerstva školstva sa mi taký zoznam nepodarilo nájsť (jazyky tam nie sú). Ďakujem.

adkamia
5. dec 2016

Ty si nájdeš kurz aký chceš, zanesies si na urad vyplnené tlačivA potvrdené aj spoločnosťou, ktorá kurz organizuje A čakáš 30 dní na odpoveď. Ja mám 28 deň A ešte sa nikto neozval, takže asi tak

janaka77
14. dec 2016

ahojte dievčatá. Nerobila ste si tu niektorá pedikérsky kurz v Trenčíne na Akadémii vzdelávania? Rada by som vedela ako to prebieha.

michalkoo
26. mar 2017

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či mi UPRSVaR, môže prepaliť jazykový kurz aj v zahraniči.
Ďakujem

dorottka
26. mar 2017

@michalkoo viem, ze to nie je myslene ako vtip, ale je to dobry vtip... nepreplati, kdeze :(. Aka je vasa specificka situacia, ze by ste to chceli pozadovat? Ak to teda nie je tajomstvo...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeennyv
27. mar 2017

@michalkoo jazykovy kurz ti nepreplatia na svk nie to v zahranici, plus toto je stara tema podmienky sa na repas uz zmenili davno a stale menia a pomaly to doznieva...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matuskas
19. apr 2017

Dobrý deň, rekvalifikačné kurzy v marci nekončia, práve absolvujem už druhý v poradí a na úrade práce nespomínali vôbec nič ohľadne toho, že by sa mali rušiť. Práve naopak, mám informácie o tom, že sa špekuluje niečo, ako REPAS Plus, kde okrem preplatenia kurzu chcú preplácať aj paušálne náklady - cesta, strava. V mojom blogu popisujem ako a prečo som rekvalifikačný kurz absolvoval, aj s podrobným návodom. Ak vám to teda vám alebo vašim priateľom pomôže budem veľmi rád. http://kickstart.sk/preco-som-vyuzil-rekvalifik...

V prípade, že budete mať akékoľvek otázky, veľmi rád vám pomôžem 🙂

zasha
12. máj 2017

@adkamia ahoj ozvali sa ti potom?

nonika88
17. máj 2017

Ahojte baby. Mate niektora skusenost s kadernickym kurzom? Som na materskej, ale strasne ma to bavi a paci sa mi to, mame v rodine priestory, takze vazne uvazujem ze po materskej pojdem n kurzy a dam sa na to. Ako tie kurzy prebiehaju a kolko to cca trva? Dakujem 🙂

gazovicova
5. jún 2018

Dobrý deň,ponúkam rekvalifikačné kurzy hradené aj cez REPAS/úrad úráce/v Trnave robíme kurz kadernícky,kozmetický,pedikérsky,v Piešťanoch sa robí kozmetický a bude aj kadernícky.Ak máte záujem,volajte 0903462502

axelka001
19. sep 2018

Ahojte viete mi niekto poradit, ci popri absolvovani kurzu cez Repas + je mozne sa zamestnat na dohodu (40 dni, max 205 € v hrubom). Na urade v jednom meste hovoria ano, o par kilometrov dalej v inom meste povedali druhej babe ze nie, lebo potom si moze zaplatit kurz sama.

axelka001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeennyv
19. sep 2018

@axelka001 pri kurze musis mat naplnenu istu dochadzku, cize od do je ako dohoda, plus up ti dve aktivity neuhradi...lebo ta dohoda i repas su cez up... oni hradia naklady...oni na up su sami malo informovani, ale robila som vo vzdelavacke cize, ine aktivity sa nezhodovali....ved uz len laicky ti up neda 500e dajme tomu na kurz plus 200 na dohodu....

axelka001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz