Rekreačný poukaz - uplatnenie

7. mar 2023

Ahojte, chceli by sme spolu s rodičmi ísť na pobyt na SR. Ja s manželom a dcérkou plus moji rodičia, s tým, že by sme mali jeden apartmán a jednu izbu. Celá faktúra, teda obe izby by boli písané na mňa. Chcela by som si uplatniť rekreačný poukaz. Viem, že sa dá uplatniť na rodinných príslušníkov, ktori žijú v spoločnej domácnosti. To my s rodičmi nežijeme, ale nemali ste podobnú situáciu, či zamestnávateľ naozaj skúmal, kto bol s vami na pobyte a či bývate v spoločnej domácnosti? Ďakujem

mirkamurko
7. mar 2023

Ja ked som vyuzivala rek.pouk.tak sa tam pisali vsetky osoby na pobyte,mozno sa bude dat dohodnut ze tam napisu len vas troch

janka_266
7. mar 2023

Nápisu len vás na faktúru, treba to povedať pri vystavovaní.

eeffka
7. mar 2023

Dolezita je fa, nech tam rodicia nie su spominani.a samozrejme cele platene z tvojho uctu alebo cash.

mondolina
7. mar 2023

pozor potom na poplatok, ktorý sa platí obci, aby tam nebol uvedený 5x

autor
7. mar 2023

Myslím, že by sa dalo dohodnúť, že by sme boli iba my napísaní. Len na faktúre asi bude napísaný samostatne apartmán a samostatne izba, keďže majú rôzne ceny a neviem či by to zamestnávatel tak skúmal, že prečo sme traja mali aj druhu izbu 🤷

nelca84
7. mar 2023

ja by som to neriskovala, ak ti to zamesnavatel neuzna, uz si to nebudes vediet uplatnit ani na vas troch, kedze novu fakturu ti nikto nevystavi

avanka
7. mar 2023

veď ich popros, aby ti dali zvlášť faktúru na tvoju rodinu a apartmán a zvlášť na izbu pre rodičov.

elisabethka
7. mar 2023

Pozor aj na dan aby vam sedela ak bude na fakture. Kolegyni tak nepreplatili apartman lebo sice bol na jej meno ale dole mala 6x miestna dan a suma. Takze tak prisli na pocet osob 😣

autor
7. mar 2023

@elisabethka Ono v podstate by sme tam mohli byť všetci, lebo by to malo platiť na príbuzných v spoločnej domácnosti. Len neviem či by skúmali či spolu žijeme v dome alebo čo by od nas mohli pýtať 🤷

mondolina
7. mar 2023

@elisabethka
veď to píšem aj ja, pozor na poplatok obci.

lucylaw
7. mar 2023

My musíme v práci k žiadosti o preplatenie rekreačného poukazu doložiť čestné prehlásenie, že osoby, čo boli na pobyte, žijú so mnou v spoločnej domácnosti..

lilope
7. mar 2023

Daj si preplatiť len apartmán, v ktorom bola tvoja rodina a izbu rodičov do toho nerátaj. Riskuješ, že ti zamestnávateľ neuzná ani tvoj pobyt keď ho budeš chcieť obalamutiť a nechať si preplatiť aj pobyt rodičov.

slavkadi
7. mar 2023

Tiež by som odporúčala zvlášť apartmán na vás, a izbu na rodičov. Veď aj tak asi sumou bude asi stačiť cena za apartmán pri dnešných cenách. Koľko vás vyjde apartmán za pobyt?

autor
7. mar 2023

@slavkadi Asi to spravím tak a nebudem riskovať ozaj aby sa nestalo, že to celé zamietnu. Apartmán je 178 za dve noci.

sun_shine_2020
7. mar 2023

Ahoj, cez koho to bookujes? Ak jednas priamo s majitelom, tak ti vie urcite vystavit FA na vyssiu sumu a napisat ze si mala iba apartman (on si zarata aj izbu, aj apartman ale na FA bude iba apartman). Ale ak to bookujes cez booking alebo nieco ine, tak radsej neriskuj.

kamatopo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz