Rekreačný poukaz

zuzana9393
4. aug 2023

Ahojte. Neviete niektorá poradiť, ako je to s preplatenim rekreačného poukazu keď s manželom nemáme rovnakú adresu? Bývame spolu, ale nemáme adresu prehlásenu, je možné napísať nejaké vyhlásenie? Plus ja mám syna z predošlého vzťahu, manžel na neho normálne poberá daňový bonus, môže si aj na neho uplatniť? Alebo ako to funguje? Chceme si objednať rodinný pobyt zo zlavomatu, ani tam mi nevedeli povedat.

ddaassuullaa
4. aug 2023

Treba sa pytat u zamestnavatela, ktory vnutornym predpisom upravi presny postup uplatnenia rekr.poukazu, nie zlavovomatu, ktory je len predajca.
Preukazatelny vydavok na manzela proste je, aj ked nema trvaly pobyt rovnaky, detto dieta zijuce s nim v jednej domacnosti.
No treba sa hlavne pytat tam, kde podaju spravnu info

zuzana9393
autor
4. aug 2023

@ddaassuullaa ani tam mu to účtovníčka nevedela povedať. Ale skúsi sa ešte spytat

letfenixa
4. aug 2023

@zuzana9393 ja mám fakture napísané vždy len ubytovanie od do, bez menovania hostí.

lusa18
4. aug 2023

@zuzana9393 dajte si na faktúru z pobytu uviesť len svoje meno a dátum pobytu.Ja som tak dala a v pohode v praci mi to uznali.

zuzana9393
autor
4. aug 2023

Ďakujem skúsim teda tak 🙂

zuzanaete
4. aug 2023

S manzelom mame rozdielny trvaly pobyt a v pravi to vobec neriesia. Na fakture byvaju iba mena vypisane, nie adresy jednotlivych clenov rodiny. Myslim, ze to nie je az taka vynimocna situacia.

zuzana9393
autor
4. aug 2023

@zuzanaete super, ďakujem. Lebo jemu účtovníčka povedala, že musíme mať rovnakú a ďalej to s ním neriešila. Ešte sme to nikdy nevyuzili, tak sme nevedeli.

melanta
4. aug 2023

@zuzana9393 nech sa opýta kde je písané, že musíte mať rovnakú adresu, nech mu to ukáže či vyhláške. Pretože nič také tak uvedené nie je. Zamestnanec ho môže okrem iného využiť na rekreáciu s manželom/manželkou, trvalé bydlisko sa pri manželoch nerieši.

ddaassuullaa
4. aug 2023

@zuzana9393 ak to tvrdi, musi to dolozit zakonom alebo vnutornym predpisom. Pisala som.ti, ako to je

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindus_esterka
4. aug 2023

U nas tiez chceli rovnaku adresu, ale nakoniec uplne stacilo cestne prehlasenie od zamestnanca ze ziju v spolocnej domacnosti a to bol len druh-druzka

sushi15
4. aug 2023

Pracujem v hoteli a na FA píšeme len dátum pobytu a mená + rodinný vzťah ďalších ubytovaných osôb. Adresa sa uvádza len u osoby, ktorá si rekreačný poukaz uplatňuje

zuzanaete
4. aug 2023

@zuzana9393 V dnesnej dobe roznych rodinnych konstalacii a majetkovych pomerov ma trvaly pobyt naozaj len evidencny chatakter. Ak by ste napr. byvali v podnajme a kazdy mali trvaly pobyt u svojich rodicov, tak by ste akoze nemali narok? Inac zamyslam sa tak, ze ved moj zamestnavatel ani len netusi, aky ma manzel trvaly pobyt a tu informaciu aktualne vobec nepotrebuje.

ivanaks
4. aug 2023

Môj muž má tiež "starú" adresu, inú ako ja so synom a nikdy sme s tým problém nemali. Pýtala som sa aj účtovníčky, keď sme šli prvýkrát, a tá mi povedala, že ju adresa vôbec nezaujíma, lebo ju na faktúre ani nevidí...

euka210
4. aug 2023

@zuzana9393 faktura musi byt na manzela, mozno mena uvedene, viac urcite od manzela nechcu

zuzana9393
autor
5. aug 2023

Ďakujem baby,už mu to povedal aj kolega v robote presne takto,takže ideme objednať a dovolenkovať ❤️🙂