Recepčný - masérsky salón

rado1998
20. okt 2023

Dobrý deň, potreboval by som vedieť Váš názor. Začal som pracovať ako recepčný v jednom maserskom salóne a neviem či som urobil správne. Čo sa tyka práce, všetko ok, ale nakoľko okrem mňa sú tu 4 baby, neviem či niesom za divného. Včera dokonca sa ma jedna opýtala, že ako som sa tu dostal, že je to skôr pre ženy… bolo mi trápne. Predtým tam pracoval jeden chalan. Vpodstate vytváram rezervácie, smenovky pre všetkých, objednávam veci okolo prevádzky atd. Aký je váš názor? Vopred ďakujem !🙌🏼😊

katarinaba
20. okt 2023

Ked zena moze robit zeriavnicku, tak muz moze robit recepcneho. Z blbych komentarov si nic nerob. Trapne ti bude potial, pokial si to pripustis. Nabuduce tete povedz, ze si proste sikovnejsi.

huxy
20. okt 2023

Už si sa tu raz pýtal, pred nástupom do tejto práce. Všetky sme ti dali rovnakú odpoveď. Je to úplne normálne, nič divné na Tom nie je. Určite sa nikoho názor nezmenil. A to, že ma kolegyňa taký komentár, je skôr jej problém. Ty sa nemáš prečo cítiť zle, kvôli jej predsudkom. Držím palce v novej práci

rado1998
autor
20. okt 2023

@huxy ahoj, áno pýtal, vzal som to a ZÁKAZNÍČKA sa to opýtala. Asi len zbytočne veľa premýšľam no, len nerád by som bol na smiech a pod. Vďaka za odpoveď!😊

huxy
20. okt 2023

@rado1998 prečo by mal byť na smiech? Mňa by ani len nenapadlo sa nad tým pozastavovat. Vlastne ani neviem pri ktorom zamestnaní by som sa pozastavila nad tým, že prečo ho vykonáva chlap alebo žena.

rado1998
autor
20. okt 2023

@huxy možno v nej evokuje “salón” miesto pre ženy, no vpodstate tu chodí 50%zien a 50% chlapov. Kto vie. Praca sa mi zatiaľ páči, ale táto otázka ma kúsok zaskočila. Šikovne som to zahral do kúta, ale akosi mi to vŕta hlavou.

unicornlady
20. okt 2023

Veď recepčný bežne býva aj chlap. Napr. som bola v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach, a tam boli muži aj ženy na recepcii.

januska12323
20. okt 2023

Pani si asi predstavuje prácu muža len pri miešačke. Nad tým sa netreba ani zamyslieť.

viestta
20. okt 2023

@rado1998 v tej minulej teme si nedostal odpovede ako si ocakaval?
Ale k veci, nie nazor nejakej pni je dolezity, ty sa v tej robote necitis "konfortne", mas z toho mindraky a preto riesis kazdu poznamku. Chyba nie je ani v pracovnej pozicii, ani v pani, ktora sa ta spytala, chyba je v tebe

rado1998
autor
20. okt 2023

@viestta dobrý deň, máte pravdu… je to len v mojej hlave asi. S prácou som spokojný, len som si to chcel v hlave urovnať. Toto mi pomohlo, ďakujem pekne 🙂🙌🏼