Reálny zárobok

6. feb 2024

Zdravim sem tam si tu precitam nejake diskusie a casto sa tu rozoberaju platy, vydavky, standardy. Vzdy su tu skupiny pre ktorych je malo 3000€ a niekto ma trebars 700€ a pohode.Tak som sa rozhodol vam opysat ako to vidim ja kolko realne zarobim kolko realne zarobi moja zena ako su na tom znami.
Robím v stavebníctve ale hlavne pomocne prace (vzdy s nejakym znamim)

Takze za rok 2023 som mal priemernu mzdu od 10€ do 14€hod
2023 som mal prijem 18000€ v hrubom -odvody benzin obed(material,náradie nie kedze robim pre niekoho a nie costo sam zo svojou firmou pre seba) hodinova mzda je podla mna fer, nie som odbornik ani majster co vie uplne vsetko) pracu v stavebníctve ovplivnuje vela faktorov ked si prepocitate odrobil so v priemere 120 hod mesacne(zle pocasie,material a bela inych veci ktore nevplivnite)
Najlepsi mesiac som mal okolo 2200€

Napriklad vsetci moji znami zarabaju viac vedsina na zivnost alebo firmu, kamosov co mam zamesnancov tak maju 1500+ a z mojho pohladu je to ako 2500€+=zivnosti
Manzelka bola na tpp 1000€ mes. Usetrila viac v podstate aj zarobila viac kedze zarobila 12000€ cisteho za rok.

Teraz napriklad k rodicomMama plat 850€ pracca na 60% a otec 5az 10k ma firmu beha po svete manualna praca.

autor
6. feb 2024

Vsetci ich znami sa hybu v rovnakych alebo vedcich rodinych bugetoch Trebars zena 1000€ a muz 3000 az 20000€

tttbb
6. feb 2024

A pointa prispevku je aka? Moj kamarat Jozko informatik zarobil 4 krat viac ako ty. A moj kamarat co robi na druzstve Ferko zarobil kusok menej ako Ty. Takisto kamarat doktor Kamil zarobil viac ako Jozko a Stevko zarobil nieco medzi Jozkom a Kamilom. Kazdy ma svoj zivot, ine naklady, ine povolanie, ine moznosti, inu zenu, inak sa ucil na strednej a inak na vysokej a preto aj inak zaraba.

januska12323
6. feb 2024

To sa chváliš alebo sťažuješ?

natalia2007
6. feb 2024

Podla mna si slusne zarobil. Otazka je za aku cenu? Byval si odcestovany od rodiny? chodil si na fusky cez vikendy, pracoval si den/noc?

zobaka
6. feb 2024

dobre sa mas..ok

rakywanda
6. feb 2024

@tttbb v prvom momente som sa zľakla, že mám vyrátať kto koľko zarobil 🙂

viestta
6. feb 2024

@rakywanda ja som myslela, ze budeme riesit danove priznanie

estellas
8. feb 2024

@rakywanda Presne, znie to ako matematická slovná úloha 😂😂

mandarinka555
8. feb 2024

@viestta Ja, že nejaké rovnice😝