Realita so zvyšovaním platu v štátnej správe

matejkoo
28. jún 2023

Ahojte,
prosim aka je realita so zvysovanim platov v statnej sprave? Na poziciu hl. statneho radcu, 8.tr., tabulkovy plat 1299eur, ale uvadzaju - s možnosťou priznania osobného príplatku podľa § 132 až do výšky 100 % z platovej tarify. Kedy sa toho vobec clovek docka? Este k tomu ide o docasnu statnu sluzbu na 3 roky. Lebo ci vobec ma zmysel sa hlasit do statnej spravy, ked v sukromnej je 2x plat... Dakujem.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bykaterina
28. jún 2023

@matejkoo ten osobný majú vo výške 100 percent iba Asi vysoké posty. Plebs má tak 10-20 percent Max. Takže ak máš možnosť tak fakt radšej súkromná sféra

lucik194
28. jún 2023

poznam x ludi co maju v statnej 50 perc

polovnicka92
28. jún 2023

Ahoj, my mame 10. Rok 50e osobne.. Pri zvysovani platov sme padli z 5.tr. Do tretej.. Odpoveď je stále, ze nie sú peniaze a môžme byt radi, ze nejake osobne mame

mamina7070
28. jún 2023

ano je to realne ale zavisi to od pozicie resp oblasti

leskky
28. jún 2023

Až do výšky.... Za 13 rokov som nestretla nikoho 😁

aandrea9
28. jún 2023

@matejkoo nerobím v štátnej správe ale majú aj nejaké benefity? Osobne si myslím, že radšej istý plat v štátnej ako viac menej neistý v súkromnej sfére. Ale to som ja.

mamina7070
28. jún 2023

@aandrea9 tak mas napr plne hradenu PN 5 dni dovolenky navyse
Homeoffice (nie vsade) a priplatky (napr v BA su sak by tam nemal kto robit

dzulli1980
28. jún 2023

Ja robím v štátnej správe 20 rokov, plat bohviečo nie je ... no za tie roky, hlavne, keď bola dcéra malá a chorľavá, podchvíľou som bola na OČR, nikto to neriešil, v súkromnej sfére by som bola prepustená tisíckrát ... tak isto PN ... okrem toho štátna správa nikdy neskrachuje, máš istotu, že Ti každý mesiac pípne výplata, máš pružný pracovný čas, nerobíš víkendy, máš 5 dní dovolenky naviac atď. ... ja by som do súkromnej sféry robiť nešla.
@matejkoo

babatkoo
28. jún 2023

@dzulli1980 ja robim 19 rokov v statnej sprave a 100% s tebou suhlasim.

alex49
28. jún 2023

presne tak, plat nie je bohvie čo, ale vieš, že výplatu dostaneš. Ak ti ide o výšku platu, tak sa do štátnej ani nehlás.

anjelok
28. jún 2023

@matejkoo ak si z ba, nie je to nerealne. Zavisi, co budes robit a kde. Ale ked ide o 8.tr., tak pojde o odbornejsiu pracu, prip. veducu poziciu. Okrem toho, v statnej byvaju castejsie odmeny, ako v sukromnej sfere, cize priemerne sa to vyrovna. Zavisi, co vyjednas na pohovore.

anjelok
28. jún 2023

@matejkoo a od septembra sa zvysuju tabulkove platy o 10%

matejkoo
autor
28. jún 2023

@anjelok áno, to viem🙂

matejkoo
autor
28. jún 2023

@anjelok áno, som z Ba, nejde o veducu pozíciu.. práve v korporate som mala o tisícku viac, tak zvazujem..

viky7
29. jún 2023

@matejkoo je to na nejakom ministetstve ? ja som ma tej pozicii 4 roky a som spokojna 🙂 mne to vyhovuje viac ako korporat, ale je to individualne urcite .... a ved mozes vyskusat a pripadne odist, nie ?

janca704
29. jún 2023

@matejkoo ano, je to realne, samozrejme nie 3mesiace po nástupe. Ale závisi aj od rezortu a jeho rozpoctu, ci má volne financne prostriedky na tento úcel. Ja som v statnej skoro 20rokov a vyhovuje mi to. Okrem vyssie spominanej istoty (relativne) sa plat kazdorocne zvysuje o 1% (viem, smiesne, ale u tych, co su v statnej sluzbe dlhsie, je to uz celkom pekna suma navyse..).

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bykaterina
29. jún 2023

@dzulli1980 no ja nápr robím šs a teda máme toľko roboty že aj cez dofcu chodím do práce a bravam si aj domov robotu. Ale jasné záleží to od miesta. Veru výhodou je 5 dní Viac dofci, ale Mne bola nápr minulý rok na prd lebo v decembri som mala 21 dní a Max 10 som Mohla preniesť takže som chodíla aj počas dovolenky do práce. Ale súper je že prídem na 6 do práce a o 14 idem domov a mám ešte kopec dna pred sebou.

katarinaforever
29. jún 2023

@matejkoo ahoj 8 trieda je fajn a ak je to ministerstvo tak kľudne počítaj 60%k tabuľke HŠR. Je to samozrejme každého názor ale ja som spokojná hlavne pracujem do 15:00 a neriešim.

viky7
29. jún 2023

@katarinaforever a od pondelka mozes uz len do 14. tej 🙂 ja tak zavidim vsetkym ktori dokazu rano prist skor 😀

matejkoo
autor
29. jún 2023

@katarinaforever dakujem, no je to Urad pre verejne obstaravanie, nie ministerstvo.. ale to tu asi nik nebude mat konkretne info 🙂

matejkoo
autor
29. jún 2023

@janca704 ano, to 1% viem, lebo som sa musela ucit aj Zakon o statnej sprave :D ale skor mi islo ako je v praxi to osobne ohodnotenie po skusobnej dobe..

katarinaforever
29. jún 2023

@matejkoo na UVE je to veľmi podobné. Veľmi záleží či máš prax s VO alebo nie.

mirola
22. aug 2024

@leskky to naozaj?