Ráta sa materská do praxe učiteľa?

luciarisko
31. jan 2010

Dobry den viete mi niekto poradit? zacnem pracovat na jednej odbornej skole, mam VS vzdelanie II. stupna na Technickej univerzite, ucitelstvo profesinych a odbornych predmetov, kedze tato skola nie je technicka takze ma beru ako nekvalifikovanu s tym ze si doplnim kvalifikaciu, ale vsade sa pise ze musim splnat podmienku 5 rokov praxe, aby som mohla robit kvalifikacne skusky, ja som ale minuly rok koncila skolu, popri nej som bola zamestnana len 1 rok , potom som nastupila na matersku a rodicovsku dovolenku, predtym to boli len brigady, rata sa aj to do tej praxe?alebo ako inak si mam dolnit tu kvalifikaciu?dakujem

zuzanockamt
31. jan 2010

lucia ... ty si to asi mylis s I.kvalifikacnou skuskou, lebo na tu ti treba 5 rokov praxe ... doplnenie kvalifikacie je nieco ine ... zacnes napr. studovat nejaky predmet ... zalezi od toho, co budes na danej skole ucit

zuzanockamt
31. jan 2010

a brigady sa myslim do toho nerataju ... pocita sa len odborna prax

mirip
31. jan 2010

ahoj ked ta neberú ako kvalifikovanú a chceš si doplniť štúdium tak tým nemyslia kvalifikačnú skúšku a na tú treba naozaj 5rokov praxe na to musíš mať doplnkové vysokoškolské štúdium, kde si soplniš vzdelanie a sa staneš kvalifikovanou v odbore teda v predmete ktorý učíš ak chceš viac napíš mi IP čo máš skončené aký odbor a čo učíš vsvetlím 😉

katie.2906
31. jan 2010

Presne ako píše zuzanockamt. Ku kvalifikačnej /atestačnej/ skúške musíš mať 5 rokov priamej praxe. A doplnenie kvalifikácie je štúdium nejakého iného predmetu. 😉

babatko37
9. aug 2010

Pre admina: v tejto teme sa riesie kvalifikacia - odbornost, nie pedagogika - sposobilost pracovat s detmi alebo mladezou...