Profesný životopis

janka_haly
27. mar 2021

Ahojte, prosim, mám zmätok 😂 keď pisem profesijný životopis, je OK hore napisat profesijný životopis? (Nás to tak v skole pred 10 rokmi učili, ale či je to ešte aktuálne?) zároveň, ak som absolvovala absolventskú prax, uviesť to iba ako napr firmy xs, pozícia alebo firmy xs, pozícia, absolvetska prax?
Dakujem za každú cennú radu☺️

lucka_ke
27. mar 2021

na www.profesia.sk máš šablóny, len zadáš údaje a "vyrobí" ti životopis

janka_haly
autor
27. mar 2021

@lucka_ke o tom viem, ale pýtala som sa na niečo iné 🙂

mm87245
27. mar 2021

@janka_haly staci iba Zivotopis.
A rok napr. 2014 - absolvenstka prax, pozicia, firmaXS

janai1
27. mar 2021

@janka_haly nikdy som do životopisu nepísala že je to životopis 😀 Prvé som dala meno, pod to fotka a pod fotkou kontaktné údaje, adresa

A k firme by som uvádzala že to bola absolventska prax

miamie
27. mar 2021

@janka_haly neuvádza sa tam životopis. Lepšie ako si spraviť životopis napr. vo worde je urobiť si ho ako cv online.

sapetka
27. mar 2021

@janka_haly nie nic sa tam nepise predsa hore idu udaje o tebe🤔ziadny profesijny zivotopis... a ked si absolvovala nejaku prax alebo kurz napisem rok od do kde a co si tam robila

ofzuza
27. mar 2021

Ako pisu baby hore, daj meno, kontaktne udaje. Ak sa absolventska prax netyka tej prace, kam sa hlasis, tak to ani nedavaj. Prve je obdobie od-do, pozicia, firma, napln prace.

konikkon
27. mar 2021

@janka_haly voväčšine spoločností životopisy vo Worde ani nečítajú a požadujú životopis vi formáte europass. Ale určite to záleží aj od pozície, na ktorú sa hlásiš. Nadpis životopis sa už nedáva.

evaachesa
27. mar 2021

Skús zadať do Google Životopis vzor a nájde ti aktuálne šablóny a vzory ako by mal vyzerať.

ofzuza
27. mar 2021

@konikkon na to si ako prisla?

evaachesa
27. mar 2021

@konikkon životopis by sa mal prekonvertovať najlepšie do PDF formatu

zuzka38
27. mar 2021

@janka_haly
ak ti ta absolvenstka prax nieco realne dala, tak by som ju uviedla ak nie radsej nie..
co sa tyka nadpisu naozaj nie je nutne nadpis uvadzat, ale ak aj bude uvedne napis zivotopis, nic tym nepokazis..
dolezita je kvalita samotneho zivotopisu

konikkon
27. mar 2021

@ofzuza na čo konkrétne?

konikkon
27. mar 2021

@evaachesa to je už úplná samozrejmosť

ofzuza
27. mar 2021

@konikkon ze ine ako europass vacsina spolocnosti ani necita.

konikkon
28. mar 2021

@ofzuza nie iné. Ale CV vo Worde. A prečo nečíta? Keď niekto zašle CV vo Worde, to o niečom značí. Ale záleží samozrejme od pozície, na ktorú sa človek hlási.

ofzuza
28. mar 2021

@konikkon napisala si, ze pozaduju vo formate europassu.

konikkon
28. mar 2021

@ofzuza neviem, o čo ti ide, či si len hasteriva a potrebuješ sa dotahovat o slovíčka. Ja som len autorke chcela poradiť, aby zvýšila svoje šance na nájdenie si práce reprezentatívnejším CV.

badimeria
28. mar 2021

Dobre ránko. Prosím poradíte mi ako ho dám do pdf som úplný laik som rada ze som to napísala wo worde 🙂.

ofzuza
28. mar 2021

@konikkon no napisala si nezmysel. Kludne nech si na hopasi vo worde a ulozi ako pdf. Absolutne ziaden problem.

ofzuza
28. mar 2021

@badimeria daj iba ulozit ako pdf

konikkon
28. mar 2021

@ofzuza Mne keď niekto pošle cv vo Worde, hádžem hneď do koša, ani sa neobtazujem otvárať 😅

ofzuza
28. mar 2021

@konikkon myslis vo formate *doc? Aspon si tam vies pozriet ako s nim vie robit. Ja som to hadzala do kosa az ked som videla, ze miesto tabulatora to dotycny odmedzernikoval

ivkazba
29. mar 2021

@konikkon ja nemám problém so CV vo worde aj ak by išlo o pozíciu generálneho riaditeľa. A ak ide o pozíciu, kde ptrebuje človek pracovať aj s wordom, tak práveže ma CV vo worde zaujme, pretože si pekne pozriem, ako s ním vie človek pracovať, či vie používať funkcie. A CV vo formáte europass je za mňa najväčšia tragédia, úplná neschopnosť byť nejak kreatívny. Zažila som ale ľudí z HR, ktorí hádzali do koša CV z takýchto dôvodov (že je napr. CV vo worde), buď museli začať robiť svoju prácu poriadne alebo so mnou nerobili. A ten smajlik za tvojim komentom "ani sa neobtazujem otvárať 😅" dosť hovorí o úrovni. Je smutné (nie odvážne) priznať, že vylúčiš možno skvelého kandidáta len kvôli tomu, že nemáš rada CV vo worde.

ivkazba
29. mar 2021

@ofzuza presne, prvá vec, ktorú pozerám pri CV vo worde, či vie človek použiť jednoduchú vec ako tabulátor

ivkazba
29. mar 2021

@badimeria klikni na "uložiť ako" a tam máš v ponuke aj "uložiť vo formáte" a tam vyberieš PDF.

ofzuza
29. mar 2021

@ivkazba uplne zdielam tvoj nazor

cukricek12
9. apr 2021

@ivkazba
@ofzuza
Tiez zdielam rovnaky nazor,neselektujem ludi na zaklade toho,ci poslali cv vo worde alebo inom formate,ale v nom je.

dadika111
18. máj 2021

Prosím Vás, poradíte mi ako si mám napísať kvalitný životopis? Nájde sa niekto kto mi s tým pomôže? Ďakujem krásne.

iffushka
18. máj 2021

@dadika111 ahoj, ako už radil niekto vyššie, choď na profesia.sk a tam si vytvor životopis. Formát je pekný, na úrovni a firmy ho akceptujú. Môžeš si tam životopis aj aktivovať, čo znamená, že sa zobrazí aj zamestnávateľom a môžu ti aj sami zavolať.