Profesie z domu

7. jan 2024

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať. Rozmýšlam, že by som si privyrobila niečím. Najlepšie z domu asi. Čo si myslite že je dobry biznis? Keby aj kurz treba na to kludne si spravim 🙂
Rozmyšlam nad nechtami, že pojdem na kurz - myslite si že to stači - kurz?
alebo stráženie zvierat/detí
Alebo čo by ste odporučili ešte také ? 🙂

martinkatinka
7. jan 2024

A aký máš základ? Co vieš?

autor
7. jan 2024

@martinkatinka no ja pracujem v administrative, ale chcela by som niečo kreativnejšie z domu, alebo ked nie kreativne tak proste niečo na privyrobenie si , ako tie nechty a podobne, len chgem zistit co vsetko sa takto da 🙂 spravim si hocjaky kurz, mňa baví všeličo

sweet20
7. jan 2024

ja som tiez tak zacinala

martinkatinka
7. jan 2024

No tak si urob hocijaký kurz. Nechty, mihalnice, laminacia obočia.... Teraz frčí všetko.

marcellka32
7. jan 2024

Záleží kde to budes mať, myslím salón na nechty, mihalnice, obočie....musíš si získať klientelu svojou kvalitnou prácou...nie je to len tak

viky173
7. jan 2024

Urcite Ti kurz bude stacit, ak si sikovna, tak mas vyhrate 🙂 Ako pise marcelka, budes potrebovat klientelu, takze sa budes musiet nejako zviditelnit. Odporucam si zalozit FB stranku a Instagram, kde budes pravidelne pridavat svoju pracu a oznacovat mesto, v ktorom posobis. Drzim palce.

patrisaa
7. jan 2024

Ak máš dostatok financií na rozbiehanie tak smelo do toho. Školenia, materiál na učenie, modelky ktoré obsadia hodiny pokiaľ sa budeš učiť, financie na reklamu atď. Ono to nejaký čas trvá pokiaľ sa nové remeslo naučíš, možno to nebudú mesiace ale roky. Pri nechtoch to su väčšinou aj 3 roky pokiaľ baby naberú prax a netrvajú im nechty 3-4 hodiny. Vlastná skúsenosť (vlastním salón krásy) a skúsenosť veľa veľa báb v tomto fachu ktoré poznám. Mihalnice, tetovanie obočia, kozmetika atď..všetko je to isté. Vyzerá to jednoducho ale nieje to jednoduché. Plus už je presýtený trh a Číňanky na každom rohu a klientky, ktoré uprednostnia cenu pred kvalitou.
Úprimne bola by som rada, ak by mi niekto toto všetko povedal predtým než som to všetko podstúpila.😊 Aktuálne by som už do toho nešla, zamerala by som sa na niečo v štýle grafika, marketing, online svet. Ak máš nejaké otázky tak sa kľudne pýtaj, rada ti odpoviem. 😇

autor
8. jan 2024

@patrisaa dakujem sa rady, no nieje aj ten online svet už dosť preplnený?

patrisaa
8. jan 2024

Určite ale máš tam nekonečno možností a širokú škálu klientov, ak robíš službu (nechty, mihalnice atď) robíš len ženy. A aj tie ženy sa sťahujú preč z mesta, dávajú si prestávky od procedúry, dostanú sa do zlej finančnej situácie, idú na materskú a pri bábätku nechcú nosiť nechty..
Ak robíš online tak robíš od hocikade a niesi limitovaná tým, či sa rozhodne tvoja klientka prísť na termín alebo nie. Či si náhodou nenájde iný program na poslednú chvíľu. 😊

patrisaa
8. jan 2024

Ďalšia vec čo dodám, ak máš prácu online tak ti stačí pc a makáš aj z domu aj z víkendovej chaty. Ak chceš robiť nechty potrebuješ platiť priestor a materiál. Čo sú stovky eur mesačne.Nehovoriac o tom, že sa ti 5-6 klientiek týždenne rozhodne že ma nieco dôležitejšie v deň termínu ako tvoje nechty. A kto ti tu napíše, že ti stačí kurz a môžeš zarábať tak to nikdy nerobil a nevie čo to obnáša. 😊