Problémy s prácou

dasenka26
18. júl 2023

Ahojte,
idem sa vyrozprávať, rada prijmem aj prípadné postrehy a rady. Do konca min.roka som pracovala (1,5r) ako referent príjmu tovaru v jednej firme s oblečením... Práca to bola náročná aj fyzicky, neustále sme boli pod tlakom prečo sme urobili len toľko a nie viac, pritom sme s kolegyňou dreli ako otroci. V sklade aj kancelárií sme mali kamery kde nás vedúca sledovala, neskôr som sa dozvedela že aj odpočúvala. Vydržala som tam aj vďaka kolegyni s ktorou sme sa podporovali. Január, február som poberala podporu a psychicky som sa z toho dostávala. V marci som začala pracovať vo veľkoobchode, zobrala som to aby som pracovala, ale bol tam veľmi zlý kolektív aj dlhé smeny (9-10h) na nohách, nepreplacane nadčasy a ťažká fyzická práca. Psychika mi začala haprovat keďže mám aj tetaniu...tak som si pozrela portál a našla som si v krátkom čase prácu v sklade...síce fyzicky náročnú ale kolektív fajn a to ma pohanalo. Ozvali sa mi z jednej nem.firmy kde som posielala CV ešte vo februári a následne má po 3.kolach pohovorov zobrali.. prešiel mesiac a pol a vyhodili ma s tým že nerobím samostatne. Práca to bola náročná, a skolitelku-kolegynu som mala nepríjemnú, dávala mi pocítiť že má kopu svojej práce a ja som pre ňu záťaž navyše... posledné dni sa na mňa sťažovala nadriadenému a ten neriešil a zrušil mi zmluvu. Na jednej strane aj dobre lebo do budúcna by som s ňou nemohla robiť (ťažká povaha s ktorou mali problémy viacerí) ale teraz sa cítim ako prasivy pes a zase som bez práce...🥴🥴😞😞🤔
la náročná a nedokázala som tobitbola. náročná a že tie predo

nataly420
18. júl 2023

Neboj sa nie si sama. Porozmyslaj nad zmenou skus kurz aby si mohla robiť niečo ine kde ti nebude vedúca dýchať na chrbat. Ja keď som mala 19 rokov prvá robota v závode a aj posledná. Ľudia sa tam navzájom sikanovali, donášali na seba a kľudne by si za euro dali vŕtať do kolena. Nikdy viac… dokonca niekedy keď si poviem svoj názor, že by som tam nesla už nikdy robiť tak sa niektorí urazia. 🤣

melanta
19. júl 2023

V zamestnaniach, kde sa pracuje fyzicky, je žiaľ pomerne časté, že sú tlaky na rýchlosť a kvalitu, z tohto dôvodu tam vedúcich pracovníkov robia ľudia, ktorí naozaj vedia byť nepríjemní, pretože ich úloha je zabezpečiť plnenie noriem. Nie je to oka z ľudského hľadiska, ale tak to proste funguje. Máš maturitu? Ak áno, prestaň si hľadať manuálnu prácu a skús sa zamerať na hľadanie práce ,ktorá bude čisto administratívna.

dasenka26
autor
19. júl 2023

@melanta ja som mala admin.pracu, bola to práca na projektoch, bola som v procese zaskolovania...prvé 2 týždne do mňa tlačili online školenia potom som ako tak začala sama ale potrebovala som poradiť... iní predo mnou mali na to celú skúšobnú dobu, mne zrušili zmluvu po 6 týždňoch, všetko bolo v nemčine vedeli že nie som na požadovanej úrovni ale kurzy začínajú až od septembra.

mamina7070
19. júl 2023

skola ze si odisla z tej druhej prace kde si mala dobry kolektiv ono pohoda v praci je najdolezitejsia
a mozno naozaj admin praca v cudzom jazyku ktory dobre neovladas nie je pre teba vhodna

dasenka26
autor
19. júl 2023

@mamina7070 áno ľutujem že som odišla z predošlej práce, aj som volala šéfovi, len zobral ďalších ľudí, vezme má späť ak by niekto vypadol no uvidíme 🙏

melanta
19. júl 2023

@dasenka26 nuž, síce oni vedeli, že nie si s nemčinou na požadovanej úrovni, ale rovnako si to vedela aj ty. Čiže si musela počítať s tým, že ak raz je požadovaný cudzí jazyk na určitej úrovni a ty do toho ideš, nikto nebude brať ohľad na to, že nestíhaš. V tomto je potrebné mať silnú seberaflexiu a nebrať pozíciu, na ktorú niektorou zručnosťou nebudem stíhať. Ja ak riešim kandidáta na pozíciu, kde je potrebná konkrétna úroveň cudzieho jazyka, kandidát mimo tejto úrovne nemá absolútne žiadnu šancu, pretože proste vieme, že tá komunikácia je potrebná od prvej hodiny. Áno, je to aj ich chyba, že ťa prijali, ale primárne tvoja, že si išla do pozície, kde si vedela, že jazykovo nebudeš stíhať. Trochu mám pocit, že príliš skáčeš a hlavne akoby nie úplne logicky. Ako píše aj @mamina7070 odišla si po pár mesiacoch z práce, kde si sa cítila dobre a vymenila si to za job, kde bol potrebný jazyk, ktorý neovládaš na požadovanej úrovni. To bolo veľmi veľmi nerozumné riešenie. Ale nič sa nedeje, predpokladám si mladá, takže hlavne sa nestresuj a ďalšiu prácu hľadaj s väčším rozhľadom a rozumom. Vyberaj uvážene, vyhýbaj sa práci, kde budeš musieť pracovať manuálne, vyhýbaj sa pozíciám, kde podstatné podmienky nesplňaš absolútne plnohodnotne, zisťuj si referencie atď. Kľudne mi kedykoľvek napíš, ak sa budeš chcieť poradiť.

dasenka26
autor
19. júl 2023

@melanta ďakujem za komentár, nie som už mladá celkom, mám po 40tke, a zobrala som to len preto že tam bol lepší plat a benefity...keby som sama neriešim že mám menej na výplatu ale mám rodinu a z malého platu sa ťažko žije...viem že to bola chyba. Ani práca predtým nebola ideálna ale aspoň som tam mala normálne kolegyne ktoré má neohovarali. Zišlo sa viac okolností, nielen nemčina ale aj kopec práce bolo po termíne a kolegyňa prišla po dovolenke a začala si to vyvíjať na mne, skoro vyhrážky....ale ja som nemohla robiť plnohodnotne, všetko mi musela skontrolovať najprv....

dasenka26
autor
19. júl 2023

@melanta aj vedúca skupiny mi povedala že problém je v tom že som s kolegyňou nesadla, tým pádom v budúcnosti by bola spolupráca nebola dobrá