Problémy s prácou

lara45
24. jún 2022

Ahojte ženy idem si po radu alebo povzbudenie.Vec sa ma tak ,že pracujem v jednej nemenovanej firme s malym kolektivom žien.Pracovala som tam 3 roky predtým ako som išla na MD.Ako v každom kolektíve aj u nás bolo niekedy dusno no mala som s kolegyňami celkom dobré vzťahy.Keď som išla na MD tak na moje miesto vzali náhradu.V auguste nastupujem naspäť po roku do práce a náhrada ,ktorá bola na miesto mňa asi odíde.Každý vedel ,že sa po roku vrátim .Ale to dievča ,ktoré je namiesto mňa vraj si ju v kolektive veľmi obľúbili nezávidim to nie len z každej strany počujem ,že no a to dievča vie ,že ideš do práce aby sa vedela potom zaobstarať a to mi nadriadenia povedala ,potom počúvam,že a nie že mi v júli povieš,že nenastupuješ a mi si budeme zase musieť nájsť náhradu.Môj problém je ten ,že každí sa mení a rok je dlhá doba mam strach z toho ,že ma medzi seba nepríjmu alebo že sa na mňa budú pozerať na tú ktora im vyhnala z pracoviska ich obľúbenkyňu.Dakujem

buberova
24. jún 2022

Kto vie možno nájdu jej iné miesto vo firme. Alebo tebe... A nebudú musieť nikoho prepustiť a každý bude spokojní 🙂

lara45
autor
24. jún 2022

@buberova prave ze nie kazdy tam ma presne miesto a ine voľne uz nemaju.

ysseba
24. jún 2022

Hovoríš, že jej nezávidíš. Podľa mňa závidíš, cítiť to z tvojej poznámky o obľúbenkyni. Podpísala zmluvu na dobu určitú, na zastupovanie počas RD, vedela o tom a aj všetci, tak teraz sa nikto nemôže hnevať, čudovať alebo byť urazený. Ak je fakt taká úžasná, tak jej miesto nájdu. Alebo tebe zrušia. Dá sa všetko... Uvidíš v auguste.

buberova
24. jún 2022

@lara45 ja som zažila aj to, že keď bolo treba, miesto sa vytvorilo 😁 keď jedna osoba zaháňala robotu tak nebolo/nedalo sa a keď druhá osoba tak zrazu sa našlo miestečko 😁😁

lara45
autor
24. jún 2022

@ysseba nezávidim to ,že som napísala ,že je obľubenkyňa takto ju nazvala jedna kolegyna keď o nej hovorila ,že dotyčná je veľmi obľúbená v kolektíve.Človek si ide pre radu a ach ženy škoda reči.

janka_266
24. jún 2022

@lara45 a čo povedia tie, čo sa vracajú po 6. Rokoch? Ja som zastupovala kolegyňu 4 roky, potom sa vrátila a išla som zastupovať ďalšiu, až sa konečne uvoľnilo miesto aj pre mna, ale boli aj takí, čo proste zastupovali, kolegyňa sa vrátila a oni museli odísť, každý kto zastupuje s tým musí rátať. Vy možno budete pr mesiacov počúvať o tom, ako jej bola škoda, že musela odísť, potom to každého prestane zaujímať a zabudnú 😃

drzaopica
24. jún 2022

@lara45 ty nemas mat preco obavy.Je to tvoje miesto ona je nahrada.A do prace chodim pracovat nie sa kamaratit.Nech sa s nou stretavaju po praci, ked su take kamaratky🙂

ysseba
24. jún 2022

@lara45 A akú radu chceš? Ako píšem - vedela že má zmluvu na zastupovanie. Žiadnu radu ti nikto nedá, nie je akú. Je to už len na tvojom vedení ako sa rozhodnú. Ak bola naozaj tak šikovná a prínosná, tak miesto jej nájdu. Ale aj tebe môžu zrušiť, to je fakt, všetko sa dá ak sa chce.

mogaa
25. jún 2022

@lara45 ty musíš písomne oznámiť mesiac vopred že sa vraciaš.....tej zastupujúcej kolegyni to musí oznámiť firma, nie ty.....a je samozrejmé že ak sa potom rozhodneš nenastúpiť alebo po nástupe sa vrátiš na RD, tak to zamestnávateľovi bude robiť problém pretože mu vypadne človek a mus hladať ďaľšieho ktorého musí zaúčať.....veľmi by som sa potom ani nečudovala keby vzal späť tú zastupujúcu(ak by bola ešte volná) a tebe po návrate dal výpoveď pre nadbytočnosť....

lara45
autor
25. jún 2022

@mogaa toto vôbec nie je môj prípad.Nepracujem vo firme kde sa človek musí zaučať ako vo fabrikach.A dala som vediet skor ako mesiac pre nastupom.Mam nadriadenych a nad nimi su este nadriadeny takze ty hlavny mi povedali ze ci som dala vediet dotycnej ze nastupujem oni su ako trupky to preto.

mogaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborachors
25. jún 2022

@lara45 Co mas paranoju? Tak podla zakona ta nemozu vyhodit, ale ak sa bojis,(zbytocne) napec kolace, dones vinko a prvy mesiac sa snaz co najviac v praci (zacala by som si pred nastupom opakovat odborne veci, pocvicit anglictinu a pod) aby si tam nekukala prve dni jak vyorana mys. A bude dobre. Je to taka poistka, pre kludny spanok, ale vies, vsetko je v hlave, tak to neprivolavaj a nastav sa pozitivne.

lara45
autor
25. jún 2022

@barborachors angličtina mi tam nepomôže ale dakujem aj za takýto komentár