Problém v práci s kolegami

11. sep 2023

Mám veľký problém že potim sa pri fyzickej námahe. Robím vo výrobe a tam zdvíhame ťažké veci tak sa spotim. Kolegovia sa sťažujú na mňa že smrdim. Viem je to pre nich určite nepríjemné. No pre mňa je to oveľa viac nepríjemné. Zhorší sa to keď som v strese alebo keď sa s niekým rozprávam. Som dosť hambliva a robí mi to problém. Stačí keď si kvoknem a zdvihnem niečo ťažké a už sa spotim.
Neviem ako to zastaviť alebo čo používať aby to tak nebolo cítiť? Hygienu dodržiavam, aj používam prípravky, no nič nepomáha. Už som bezradná.

bajka16
11. sep 2023

Aplikácia účinného antiperspirantu + reaplikacia. A nemusíš si ho dávať iba do podpazušia, ale všade kde sa potíš. Ináč, keď ti takto veľmi smrdí pot, ja by som zašla aj k dr, kľudne to môže byť zdravotný problém. Lebo akože, potíme sa všetci hlavne v lete. Je to prirodzené. Ale aby si smrdela kolegom, tak to už prirodzené nie je. Teda, ak máš dostatočnú hygienu.

ladyblcha
11. sep 2023

Moze to byt aj latkou, oblecenim. Niektore druhy latky budu vzdy smrdiet, ked sa prepotia. Alebo ked sa opakovane prepotia, nevyperie sa to, resp vyzera ze je to dobre vyprate, ale uz trochu vlhka a zostane to hned zase smradlave. Cize vymenit oblecenie, antiperspirant resp driclor, priebezne sa napr vlhcenym obruskom pretriet a zase dat antiperspirant. Alebo riesit ako vyssie kocka pise, moze to byt zdr.problem.

viestta
11. sep 2023

Neskusala si to riesit s lekarom? Pri nadmernom poteni su moznosti, ktore by ti mohli pomoct. Jenak treba komplexne vysetrit zdrav stav, ci to nie je nieco organicke. Ale napriklad da sa aplikovat aj botox, ktory zablokuje nervove vnemy do potnych zliaz a potom sa zmierni potenie.

nika523
11. sep 2023

Ja sa tiež potím a tiež s tým bojujem a tu sú riešenia : nosiť voľné bavlnené oblečenie, nie obtiahnute, antiperspirant DRICLOR, kúpiš v lekárni a podľa návodu aplikuje sa po úplnom vyschnúť po sprchovaní na suchú pokožku pred spaním a ráno umyť, toto ti určite pomôže

autor
11. sep 2023

@bajka16
@ladyblcha Čo to môže byť aký zdravotný problém? Pokiaľ viem som zdravá.
@viestta Botox neviem to je asi dráha záležitosť a neviem ako dlho to vydrží.
@nika523 Nosím voľné oblečenie nič obtiahnuté. Nosím montérky a tričká mám o dve veľkosti väčšie. Driclor to je na predpis?

mimi_mimi_
11. sep 2023

Mozno to znie smiesne, ale moja mama mala podobny problem a zacala si natierať tie miesta, kde sa najviac potí Nivea kremom pre bábätka, takym tym proti zapareniu. Tiez by mozno pomohlo, ak by si da osprchovala rano pred odchodom do prace, nasprejovala sa riadne antiperspirantom (nie deodorantom, pozri si na fľaštičke co kupuješ, ja pouzivam od nivey a podstatne menej sa potim). No a ten kremik pouzit 🙂 tiez kvalitne bavlnené tricko, alebo tielko nech sa vetras 🙂 snad pomoze

viestta
11. sep 2023

Mozno si len myslis si, ze si zdrava. Nadmerne potenie moze byt endokrinny problem, moze to sposobovat stres. Nadmerne potenie nie je len socialny problem a treba to riesit aj s lekarmi.

tanyag
11. sep 2023

Mali sme v práci takého pána manažéra, ktorý len keď vošiel do miestnosti, vedeli sme, že niekde je. Bolo ho hrozne cítiť, bolo to hrozne nepríjemné. Vyhýbala som sa mu, keď som mohla.
Spomenuli sme ten prípad vedeniu firmy a vraveli, že keďže je manažér, nemôžu mu to povedať. Ale iného kolegu vyhodili z práce, pretože si veselo poprdkával...
Taktiež som cítila ten zápach od 10 ročného dievčatka na ihrisku, dosť silný, nepríjemný ale aj od člena vlastnej rodiny.
Niektorí ľudia, nech robia, čo robia, zápachu sa nezbavia. Ja sa tiež nadpriemerne potím, leje sa zo mňa, ale nesmrdím. Vravela som to lekárke, povedala, že pokiaľ pot nezapácha, je to OK, že každý sa potí, ale ak by to začalo zapáchať, mám sa zastaviť.
Takže asi najlepšie riešenie pre teba bude vážne navštíviť lekára a uvidíš

bajka16
11. sep 2023

Tu ani nejde o nadmerné potenie. Ja prisahám že sa potíme všetci. Aj tvoji kolegovia určite. Ale zápach by som riešila.

nika523
11. sep 2023

Driclor kúpiš normálne v lekárni bez predpisu, stojí okolo 8e a fakt pomáha ale musí sa dať na suchú, čistú pokožku napr podpazušie,

autor
11. sep 2023

@mimi_mimi_ Aký konkrétne antiperspirant používaš? Je toľko veľa druhov.
@viestta Keď pôjdem lekárovi pošle ma na všelijaké vyšetrenia asi aj na tebou spomínanú endokrinologiu. Nemám čas obehavat doktorov skrz roboty.
@tanyag Chápem, ja toto mávam už od základnej školy, hlavne v stresových situáciách sa potim najviac. No nie len podpazušie, ruky, chrbát, brucho všade.

nika523
11. sep 2023

@tanyag no neviem ja keď sa spotím a mám obtiahnute tričko a keď nemám antiperspirant že zabudnem dať tak aj cítim že smrdím a bolo to tak stále, nemyslím si že je to choroba

viestta
11. sep 2023

Nuz ked namas cas na vlastne zdravie, tak co uz...

bajka16
11. sep 2023

@nika523 neviem ako zapácha autorka, ale poznám ľudí, ktorých pot smrdí ako pokazené mäso, alebo nejaká hniloba proste. To nie je ok podľa mňa. Pot smrdí samozrejme, ale tak normálne. To si myslím že by kolegovia nehovorili že smrdí. To už musí byť extrém, keď nato upozornia kolegovia.

autor
11. sep 2023

@viestta Robím nepretržite tak nemôžem si zobrať x dni voľno.
@bajka16 Čo ja viem taký pach, není to smrad po mäse ani po hnilobe. Samozrejme cítim to aj ja.

januska12323
11. sep 2023

Na návštevu lekára máš zo zákona nárok. Neboj sa, v robote bez teba prežijú.

viestta
11. sep 2023

Autorka, nenahraditelnych su plne cintoriny. Okrem toho na osetrenie u lekara mas narok na nahradu mzdy (paragraf). Ten ma kazdy zamestnanec bez ohladu na typ revadzky a smennost.

autor
11. sep 2023

@viestta Áno viem, len my sme na linke akurát. Keď jeden človek vypadne už je problém kto ho zastúpi.

viestta
11. sep 2023

Ale toto nie je problem zamestnanca ale zamestnavatela. Ci?

autor
11. sep 2023

@viestta Áno, no bolo už také že povedali nedojdes tak už nemusíš vôbec chodiť a výpoveď.

liz_lemon
11. sep 2023

anitperspirant si nedavaj rano, ale uz vecer, vtedy bude fungovat

autor
11. sep 2023

@liz_lemon A aký je najlepší, keď je milión druhov?

autor
11. sep 2023

@liz_lemon A aký j najlepší, keď je milión druhov?

bajka16
11. sep 2023

Ja kupujem antiperspiranty z drogérie a rada skúšam, takže zakaždým mám iný. Večer sa osprchujem, dám antiperspirant a nie je ma cítiť vôbec. Najviac sa mi páčia od nivea v spreji akýkoľvek. Ale pozor, nie deodorant ale antiperspirant.

autor
11. sep 2023

@bajka16 Aký je medzi dvoma rozdiel?

bajka16
11. sep 2023

Deodorant iba kryje zápach aj to na krátku dobu. A skôr by som povedala, že je to zápach potu zmiešaný s vôňou deodorantu, takže nič moc. Antiperspirant zabraňuje poteniu a cítiť ho celý deň. A síce sa aj spotíš, nesmrdíš tak.

simca06022011
11. sep 2023

a ty nekupujes ziadny, nemas vyskusane ziadne? ja pouzivam dove ultimate protection, v krabicke je. K tomu sa daju extra kupit aj v lekarnach. POdla mna volne oblecenie ti vobec ale vobec nemusi dobre robit na to, pot tecie po tele. Detto material oblecenia, v niecom ked sa spotim aj ja, co sa veru nezvyknem potit, tak to smrdi riadne. Ako si na tom s kondickou, podla mna nie je celkom standardne spotit sa uz pri zohnuti, zdvihnuti niecoho...
Do prace si vezmi nieco vonave, anitperspirant tiez, vlhcene utierky, nahradne tricko a pouzi cez den... samozrejme antiperspirant pouziavm hned po sprche...
K behaniu po lekaroch, prakticiky ti spravi odbery = 10minut, po tej navsetve par minutovej. A potom si vsetko vybavis na kedy potrebujes, terminy vopred dohodnes. Dokonca ked chces, vies si prehliadky zaplatit, urobia ti vsetko naraz.. ak ti antiperspiranty nezaberu, vies vybavit aj lekara rychlo.. nemusis celeeee dni chybat.

huginko
11. sep 2023

@nika523 driclor je riadna chémia, to nestojí zato, používať ho...

marca12
11. sep 2023

Nevyhovaraj sa,ze nemas cas. Smrdis,ludia okolo teba odpadavaju,tak to musis riesit. To uz co musi byt,ked sa ludia stazuju. Samej ti je to neprijemne,tak to musis riesit a nie mat odpivede ako sa to neda. Na zaciatok si kup v drogerii alebo v lekarni driclor,je volne dostupny. Ten obmedzuje potenie. A zacni to riesit s lekarom. Pouzivaj kvalitne antiperspiranty,nastriekaj sa aj viackrat za den.

timilv
11. sep 2023

@autorka my sme mali kolegyňu, ktorej sa tak potili ruky, že sa jej často kazila klávesnica pretože bola doslova ako obliata potom. Rovnako keď šoférovala, používala rukavice, inak mala kompletne mokré ruky. A takto sa potila na celom tele. Zistili jej nejakú endokrin. chorobu a keď jej nastavili liečbu, po nejakej dobe sa to výrazne zlepšilo