Príspevok na stravovanie od zamestnávateľa

6. feb 2024

Dobrý deň,
prosím vás dna 24.01.2024 som nastúpila do prace a v žiadosti o príspevok na stravovanie som mala na vyber buď formou karty,alebo hotovosť finančný príspevok. Moja otázka je,chodí spolu s výplatou a je vyplácaný mesiac vopred ? Alebo ako ? Ďakujem pekne za odpovede 🍀

kika2565
6. feb 2024

Nám firma dáva peniaze ku výplate...

juja_01
6. feb 2024

Mám formou finančného príspevku a vždy vo výplatnej páske mám aj príspevok na stravu na nasledujúci mesiac - prípadný počet dní za predošlý mesiac, kedy som na stravné nemala nárok (Pčko, dovolenka, ...)

mogaa
6. feb 2024

to záleží od daného zamestnávateľa...niekto dáva príspevok hneď po nástupe na daný mesiac, čiže vypláca ho vopred a niekto až nasledujúci mesiac...samozrejme v ďaľšom mesiaci sa zúčtujú len dni kedy si reálne bola v práci....nám napr.príspevok u minulého mesiaca platili hneď na začiatku mesiaca lebo bol platený vopred, u terajšieho to mám zúčtované vo výplate....

palicka
6. feb 2024

Zavisi to od vnutorneho predpisu. V akej vyske, ci vo vyplate alebo mimo, ci na ucet alebo v hotovosti... rovnako zakon uvadza minimalnu vysku ( pozri zakon o náhradách) Zakonne je dane, ze pokial ho zamestnavatel nevyplaca dopredu, musi ho zamestnancovi zdanit.

lindus_esterka
6. feb 2024

Ano príspevok je vyplácaný vopred, ale vôbec nemusi byt s vyplatou. Nam vyplata chodi 15teho a príspevok 30. Podstatne je, aby si prispevok na dany den nedostala az PO sichte

petamich
6. feb 2024

zalezi od firmy my dostavame posledny den predchadzajuceho mesiaca (30. cca.) a potom vo vyplatnej paske len zrealnia (kedze prispevok nam chodi rovnaka suma kazdy mesiac a v konecnom dosledku si nemusela mat narok kazdy den, lebo dovolenka atd.)

pribinak
6. feb 2024

Príspevok mam vždy k 1. dňu mesiaci, výplata chodí až okolo 10teho dňa v mesiaci

Cash je výhodnejší ako stravovacia karta

mk1111111111
6. feb 2024

Ma byt vyplateny vopred, ale, vraj sa to bude konecne menit.

simca06022011
6. feb 2024

Stravné sa vypláca vopred. Je na to ale viac spôsobov, čiže záleží na tom ktorý používa tvoj zamestnávateľ.

ekira1
17. apr 2024

Ja dostávam za predchádzajúci mesiac, mám kartu. Ráno príde výplata, popoludní stravné listy. Manžel dostáva mesiac dopredu, má hotovosť, dostáva k výplate.