Prima banka - pohovor

16. nov 2023

Dobrý deň, včera som mala pohovor v Prima banke na prácu osobný bankár v nákupnom centre. Práca by bola aj cez víkendy, to mi až tak nevadí. Mojou náplňou práce by bolo starostlivosť o klientov, zakladanie účtov, sprostredkovanie úverov alebo hypoték atď. Proste práca s ľuďmi. Prax v banke nemám, pracovala som ako telefonistka 2 roky a teraz posledný rok ako zástupca vedúceho v Bille. Prosím, pracujete niekto v banke? Aká to je práca? Plat 1300 čo nie je až tak zle na začiatok no skôr ma zaujíma ten nátlak z centrály? Nátlak od riaditeľa? Prosim len tých ktorí reálne robíte v banke 🙂 ďakujem krásne za odpovede

angela85
16. nov 2023

Či v obchode alebo v banke sú plány a nátlaku na plnenie plánov sú všade rovnaké,jasné že záleží od nadriadeného ako to pôda. Ale ja som si povedala,že už by som chcela robiť niekde kde už plány nebudú,aj keď by bol plat nižší. S plánmi robím už cca 17 rokov a mám toho po krk

huxy
16. nov 2023

Strašný nátlak od vedenia a hlavne riaditeľky. Ja som kvôli tomu musela odísť z tejto banky ešte skôr ako po roku.

ibrunova
16. nov 2023

Tlaky na plnenie plánov sú v každej banke, sestra robila roky, ale už s tým sekla, práca ju bavila, aj s ľuďmi, ale tie tlaky na plnenie plánov boli hrozné.

autor
16. nov 2023

@angela85
@huxy
@ibrunova prosím vás a čo sa stane keď nesplnim plán? Vyhodia ma? Či mi budú každý mesiac nakladať a prinútia odísť oni mňa?

huxy
16. nov 2023

Ťažko povedať, všade to môže byť inak. Samozrejme tlaky, vyhrážky, u nás lietali aj urážky, výsmech, hodiny nadčasov zadarmo, aj obedňajšej prestávky bez obedu...kadečo. finančný postih síce nebol, ale potom máš len základ, bez incentiv. Aj kolegyne ti to môžu dať pocítiť. A ako bonus, ak tam nevydržia aspoň ten rok, ešte ťa budú vláčiť po súdoch. Takže primu neodporúčam ani omylom.

autor
16. nov 2023

@huxy ale to nie je trošku porušenie zákonníka práce? Žiadna prestávka a nadčasy zadarmo? Och, na Tom pohovore pôsobili tak dobre, seriózne a milo 🙁 tak skúsim teda hľadať ďalej prácu a snáď niečo nájdem

ibrunova
16. nov 2023

nedostali odmeny a podobne.

viky173
16. nov 2023

moja velmi dobra kamoska pracovala v banke a odisla po 5 mesiacoch lebo psychicky nedavala ten natlak, neprijemna riaditelka, neprijemne kolegyne a plat mala velmi nizky, iba zaklad, povedala, ze uz nikdy viac takato praca, ale asi vela zavisi od kolektivu a vedenia danej pobocky

gabriela2952
16. nov 2023

@huxy z z akého dôvodu vás môžu vláčit po sudoch?

huxy
16. nov 2023

To neviem, ale handrkovala by si sa s riaditeľom alebo vedením? Po mojej skúsenosti, ani pracovníčkam na personálnom sa nedá dôverovať. Prekrútili si všetko tak, aby im vyhovovalo, aby nepodkopli našu "úžasnú" riaditeľku.
Otváracie hodiny 9-17, v skutočnosti najneskôr o 8:15 začínala porada každý deň. Po 17-tej vyplnovanie blbych tabuliek, zodpovedanie sa za somariny, ako v škôlke, prečo si toto nepredala, prečo tamto. A potom ešte utekať na poštu, aby sa stihla do 18-tej. A cez ten obed, ak bolo treba niečo dokončiť, či bol klient aj na dlhšie, tak pani riaditeľka nakázal zostať...

huxy
16. nov 2023

@gabriela2952 pri podpise prac.zmluvy sa podpisuje aj dohoda o prehlbovaní kvalifikácie. Zaväzujes sa zostať tam rok, ak nie, budú od teba žiadať náhrady trov za vzdelávanie... Raz sme mali 2-dnove školenie s externou firmou, všetko ostatné "školili" zamestnanci banky, pri ktorých banka nemala žiadne náklady navyše. Proste si chcú ľudí zabezpečiť aspoň na ten rok. Dobre vedia, aká veľká fluktuáciu je u nich. A keďže som neuhradili, zo zdrav.dovodov som musela odísť (psychika total v riti). Tak aj po súdoch som chodila.

autor
16. nov 2023

@huxy myslíš že aj v BA v nákupnom centre je to taká divočina ? Ešte mi volali dnes z ČSOB tak skúsim pohovor aj tam. Ale fakt strašne veľa voľných miest je v bankách, asi všade to bude také blbé 🙁

huxy
16. nov 2023

Netuším či aj v BA je to tak. Nátlak určite všade. Veľa záleží aj od riaditeľky a kolegov. Ale čo sa týka celkovo banky, ja by som po mojich skúsenostiach neodporúčal a radšej možno skúsila inde, ale mimo bankový sektor úplne. To je už len o predaji a plnení plánov. A nahovárať, byť otravný, a na to človek musí mať aj žalúdok

autor
16. nov 2023

@huxy veru, skúsim hľadať inde. Lenže ja nemám ani vysokú školu tak nemám toho veľa na výber. 2 roky som robila telefonistku a tiež to bolo nanucovanie a naháňanie si predaných produktov a bolo to peklo. Neznášala som tu robotu pchať ľuďom to čo nechcú. 🙁 Myslela som že práca v banke je super, že sa starám o klientov a ponúknem im to čo hľadajú. Keď príde niekto že chce hypo tak ju vybavím a nie že tam sa naháňať a plniť plány a čísla ... Och bože to môžem ísť rovno finančnú poradkyňu robiť kde si zarobím viac ale to nechcem samozrejme. 🙁 Sklamaná som a aj znechutená a práca bez vysokej školy sa hľadá ozaj ťažko. Ani jazyky neviem no 🙁 ešte v tej Bille bol fajn plat s nadcasmi v čistom aj 1600 mi vyšlo len tiež nátlak a buzerácia a každú chvíľu na koberci že prečo není vyložený tovar a neplnime čísla a prečo som odpísala 5 kilo kureniec keď boli po záruke . Celé zle tiež

huxy
16. nov 2023

Nikde to nie je ideálne. Ale ja by som už do banky nešla. Po skúsenostiach.

ramone_666
30. nov 2023

Ja som si posielala životopisy asi do všetkých bánk. Nikde som sa nedostala ďalej ako do 1.kola pohovoru (aj to nie vždy sa podarilo, že ma tam zavolali),
Po tom, čo tu čítam (ale aj počúvam od báb, čo v banke robili), tak si vravím, že Boh mi dáva asi druhú šancu a chráni ma pred zničením zdravia.