Prídem o rodičovský príspevok, keď si založím živnosť?

kvetinka1888
1. mar 2013

Ahojky,potrebujem poradit som na rodičovskej dovolenke s dietatom 30 mesačnim,a planujem si založit živnost a dat dieta do jasiel vezmu mi rodičovsky prispevok??dakujem

phoebee1
1. mar 2013

POkial sa nic nezmenilo, popri rodicovskom prispevku mozes podnikat. Dieta mozes dat do jasiel a na prispevok budes mat narok.

dijefcatko
1. mar 2013

aj ja toto riešim, môžem požiadať aj o príspevok na podnikanie?

mirkakab
1. mar 2013

na príspevok máš narok ak budeš minimálne 3 mesiace evidovaná na urade práce.

matozazzo
1. mar 2013

Zalozit si zivnost mozes, ostane ti RP alebo ak das dieta do jasiel, tak si namiesto RP uplatnis Prispevok na starostlivost o dieta, ten je do vysky nakladov za jasle, max. vsak do vysky 230 Eur. Takisto je nanho narok do 3r, potvrdzuju ho v jasliach a nesies na UPSVaR.

mj28
1. mar 2013

trosku sa tu zamotam ...baby poradte ak viete ... som zamestnana ale som momentalne na RD - a teraz moja otazocka ... oplati sa mi dat vypoved v praci a evidovat sa na urade prace - totizto chcela by som tiez zacat podnikat,ale chcela by som poziadat aj o podporu na podnikanie .... viem ze je tam poziadavka,ze clovek musi byt evidovany na urade prace min. 3 mesiace a potom moze ziadat o tu podporu, ale ratalo by sa mi to aj ked som na RD ??? zaevidovali by ma ??? vopred dakujem za odpovede 😉

evita68
1. mar 2013

keď dáš výpoveď, tak už nebudeš na RD, budeš len poberateľom rodičovského príspevku.. ak sa budeš chcieť zaevidovať na UP, budeš musieť prepísať RP na manžela, inak ťa nezaevidujú..
môžeš dosiahnuť aj maximálnu podporu, ak požiadaš zamestnávateľa napríklad k 15.3. o ukončenie RD a k 16.3. sa s ním dohodneš na skončení prac. pomeru.. v deň 16.3. budeš mať čerpanie jedného dňa dovolenky, ktorá ti vznikla počas MD a ostatnú si nechaj preplatiť

kiwinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz