Priateľ robí v zahraničí

xsimonkax
17. okt 2021

Ahojte ženy, priateľ robí v Nemecku na turnusy, 3 týždne pracuje a 10 dni je doma. Takto stále dookola. Snažíme sa o bábo, chceme si postupne vybudovať svoj domov a pod. Je mi jasné, že finančne je to lepšie ako tu na SR, zarobí pekne. Len ja sa obávam či to takto môže fungovať ci nám vzťah nestroskota prave na tomto. Veľmi mi chyba a tie tri týždne sú pre mňa dosť zle znesitelne. Ako to zvladate vy? Dá sa takto fungovat? Neviem co je lepšie, veľa krát sme sa o tom bavili ze keby zostal tu, tak v nasom okrese a blízkom okolí takto nezarobi.. Ďakujem za Vaše rady a názory ❤️

silviazlat
17. okt 2021

Je to skôr o dohode medzi vami dvoma. Ake mate výdavky? Vyžili by ste zo slovenského platu?? Chybanie je jedna vec ale peniaze a pokrytie nákladov druha

xsimonkax
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
17. okt 2021

Za seba môžem povedať, že by som si dobrovoľne takúto situáciu nevybrala. Záleží ale, či tie peniaze nevyhnutne potrebujete, alebo ide len o vyšší štandard. Pokiaľ je naozaj nevyhnutné toľko zarobiť, lebo treba pokryť toľko výdavkov, nedá sa robiť nič iné, len si zvyknúť, často si volať, písať, nájsť na tej situácii niečo, aby bola lepšie zvládnuteľná.

0silvia0
17. okt 2021

@xsimonkax moj manzel robi v DE tiez, ale chodi tak, ze kazdy vikend ide domov.

1katus1
17. okt 2021

@xsimonkax známa funguje dlhodobo takto a majú aj dcéru už je prváčka. A normálne fungujú nemá s tým problém ono dosť záleží od povahy človeka . Možno keby ste sa presťahovali niekde na Slovensku kde by lepšie zarobil než tam kde ste teraz. Alebo choď do zahraničia ja ty a ostaňte tam

luccija
17. okt 2021

@0silvia0 kedy potom odchádza z De v piatok ráno?
@xsimonkax ty nemôžeš ísť za ním a tiež tam pracovať?Všetko sa dá zvládnuť, keď máte cieľ bývanie a pod..len, ak by už prišli deti nechcela by som takto žiť.Ak sa dohodnete, že je to dočasne na pár rokov...mne dosť veľa známych na tomto pohorelo, lebo chlapom sa tam páčilo a nechceli sa vrátiť , ženy tu mali deti a boli na všetko samé.
Záleží akú máte povahu, cieľ...na akú dobu to bude.

lesana25
17. okt 2021

Každá situácia na pre aj proti. Na druhej strane na SR by robil od nevidím do nevidím a videli by ste sa max cez víkend. Takto ho máš 10 dní doma raz za tri týždne. Mne osobne čas letí tak rychlo že ani neviem tie tri týždne ubehnú.

diewcatqoo
17. okt 2021

@xsimonkax ja by som takto zit nevedela. A este keby ste mali dieta.. neviem, je to taky akoby neplnohotny vztah pre mna. Ze nezazivate spolu tie kazdodenne radosti a starosti. Nerozmyslala si nad tym, ze by si sa tam prestahovala za nim?
Moj chlap si nasiel tiez pracu v zahranici, ale sli sme tam spolu. Do tyzdna som si nasla pracu aj ja.

stanulienkat
17. okt 2021

Aky zmysel ma robit si dieta a este s len priatelom,ktory nebude byvat s vami? Slobodna matka. Bud chcem komplet rodinu,alebo to odlozim,kym budeme financne lepsie. Ako dlho ste spolu?

mackove
17. okt 2021

Aj môj tak pracuje , ale v Belgicku. Zhruba tam je mesiac až dva , doma dva týždne. Máme dvojročnú dcérku. Akurat dnes ráno odišiel , vráti sa až na Vianoce. Tiež nam chýba , veľmi. Ale bohužiaľ , na Slovensku by nezarobil to čo tam. Navyše sme tento rok začali staviať dom , tak všetko ide tam. Zo Slovenskeho platu obdivujem ľudí , čo stavaju domi , koľko uverov musia mať a nedaj Boh sa trápiť , ak žiju od výplaty do výplaty. Robí síce v zahraničí , ale musíme taktiež každú korunu počítať kde dáme. A to máme len prvú deku. Vydržať sa to dá , niekedy mam aj ja slabe chvíľky že všetko je namne. Ozaj len na mne. Do budúcnosti chceme ďalšie deti , počítam s tým že budem nato sama , ale neviem si predstaviť akoby sme vyžili. Máme sa lepšie po finančnej stránke , ale žiadna vyhra to nie je. Vždy keď sa ma vrátiť , tak strašne sa tešíme , aj keď dcérka to ešte až tak moc nevníma , ale je to úžasne ako vam dokáže srdce plesať šťastím. Každý večer si voláme cez videohovor , ďakujem za tieto dnešne vychytávky , aspoň sa môžme vidieť , počuť. Máme krasny vzťah ❤

annale
17. okt 2021

@xsimonkax my sme tak fungovali dva roky a potom sme odišli za manželom a bývame v Rakúsku dva roky a je to super. nie len kvôli príjmu ale čo je perfektné že máme dve deti malé 2 a 4 a robí 2dni ranná, 2dni poobedna 2dni nočná a potom štyri dni voľno. no super pre rodiny a veľa voľná. a robotu má 15 min pešo. to bolo rozhodujúce prečo sme sa rozhodli takto a nebanujeme. na sk ja aj on pochádzame z malých dedín stredného sk Max zárobok 700-900 a to si na tom dobre a to nehovorím že robíš od nevidím do nevidím a aj víkend sem tam. takže môj pohľad. záleží čo robíš ty a čo by si chcela do budúcna a aj či on je spokojný a chce tam robiť dlho v tej firme napriklad

kabinka11
17. okt 2021

@xsimonkax Záleží na povahe, moja teta tak žila celý zivot, ujo bol kapitán lode a domov chodil nepravidelne. Niekedy za 2 týždne a niekedy aj za 2 mesiace. Vydržali to, vychovali 2 deti. Momentálne sú na dôchodku. Môj muž bol v zahraničí 6 mesiacov v kuse, vďaka tomu sme bez hypotéky,ake teda bolo to jednorazovo. Vedela som ze za pol roka sa vráti a bude doma.

0silvia0
17. okt 2021

@luccija nie, koncia v piatok o 12tej, cca o 15tej vyrazaju a cca o 20tej je doma. V nedelu idu cca o 17:30 spat do DE. Cesta im trva cca 5 hodin, striedaju sa traja, byvaju traja, cize nesoferuje stale on, ale prestriedaju sa.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
17. okt 2021

@xsimonkax to je o prioritách. Ak ti je 900 eur málo na Prievidzu, tak nech ho máš 3 týždne mimo. Väčšina ľudí začína od nuly a nie je celé Slovensko presťahované v Nemecku. Pre mňa bolo znesitelnejšie uskromnenie sa, ako bez muža 3 týždne každý mesiac. Ďakujem neprosím

kitycat
17. okt 2021

@xsimonkax

Dolezite otazky by boli pre mnato ako dlho ste spolu?
Ako dlho sa snazite o dieta?
Ste zasnubeni? To by som si minimalne poriesila, ze ci len taka hromadka alebo aj on citi, ze ty si ta prava a jedina. Mozbo nirkomu na tom nezalezi, ale uz len preto, ze je viac prec ako s tebou poblad na ten krasny kruzok na peste mi vravi, ze tam vobku je on a vybral si ma.
Preco sa opustas, ze je prec 3 tyzdne a 10 dni doma?
Nemas svoje zaujmy, nekomunikujete dostatocne?
A ked uz pride ako travite spolu cas?
Ked sa vam to dieta zadari uvedomujete si, ze ked pride domov na tych 10 dni, ze sa bude musiet venovat nie len tebe ale aj dietatu a budovat vztah?
To uz n3bude take, ze pride a tych 10 dni bude relaxovat, budes ho cakat a budes mat ocakavania.

sissy27
17. okt 2021

@xsimonkax a ty tu máš nejakú super exkluzívnu dobre platenú prácu, či prečo sa nezbalíš a nejdeš s ním do DE, keď ti je tak ťažko bez neho?
Treba si určiť priority - buď peniaze a vzťah na diaľku, alebo menej financií a spoločné večery, alebo vystúpiš zo svojej komfortnej zóny a budú aj peniaze aj spoločné večery ale nie v PD 🤷‍♀️

xsimonkax
autor
17. okt 2021

@mackove Ďakujem velmi pekne za krásnu odpoveď ❤️

ivkazba
17. okt 2021

Nemyslím, že niektorá ti dáme odpoveď na tvoju dilemu. Každá sme predsa iná. Niekto takto žije celé roky a viac menej mu to vyhovuje. Ja si napríklad taký život neviem predstaviť, za mňa ani na chvíľu. Buď by som trvala na tom, aby prišiel domov a pracoval doma. A ak by mal výrazne lepšiu prácu a lepšie platenú ako ja, tak by som ja odišla za ním. Neakceptovala by som ani len vzťah na diaľku, rodinu a deti už vôbec nie. Načo potom zakladať rodinu, ak sa neviete dohodnúť na tom, ako žiť a byť spolu? Nechápem tomu, že ľudia majú deti a pritom nežijú spolu. Veď dá sa presťahovať ak človeku záleží na tom, aby bola rodina spolu.

mogaa
17. okt 2021

@xsimonkax ono záleží aký máte vzťah....či mu veríš na toľko, že 3týždne vydrží bez sexu....takto sa preveruje pevnosť vzťahu po niekoľkých rokoch...osobne by som takto žiť ale nechcela, za mňa radčej mať menej peňazí ako žiť oddelene....čo z toho že je 10dní v mesiaci doma, keď ty musíš vtedy normálne fungovať, teda chodiť do práce, na nákupy....teda normálne žijete len 10dní v mesiace, teda keď ty prídeš z práce domov....skús zvážiť ísť za ním a nájsť si tam práce....

cariad
17. okt 2021

@xsimonkax
Tak ako ti ženy radia, je to od povahy, niektoré si to nevedia predstaviť, iné, ako ja, takto žijeme už roky a nemáme žiadne problémy. Môj manžel chodí až do US na 5-8 týždňov, obyčajne 6 týždňov, potom je doma tak 2-4 týždňov. Máme tri deti, dve školo povinne plus tri krúžky po škole pre každé najmladšie je so mnou doma, ja robím v manželovej firmách účtovníčku na polovičný úväzok z domu. O tom, že všetko,všetulinko všetko je na mojích pleciach ti nemusím hovoriť. Každodenné vozenie do a zo školy plus do a z krúžku, plus všetko varenie,pranie,upratovanie, vybavovanie, servis áut,doktori,denno denné vybavovačky,denno denné problémy no íplne všetko. Padám na hubu niekedy, ale že by sme sa koli nášmu životnému štýlu alebo spôsobu života viac s manželom neľúbili, alebo si jeden druhého viac nevážil, práveže naopak. Vždy keď príde domov tak je docenený za ťažkú robotu a tak isto aj ja. Telefonujem (face time minimálne 3 krát do týždňa-nie vždy sa to s časovým posunom dá), a píšeme si každý deň. Deti vedia, že ocino má svoje firmy na ktorých tvrdo pracoval a teší sa im a že nám umožňujú pohodlný život a im všetko čo potrebuju. O komentári ktorý spomína neveru, a že takto sa ukáže čím človek vie byť verný ja som sa len pousmiala, môj manžel má voľnú ruku a aj tak viem, že by sa nikdy nepošmykol).
Naozaj ti prajem veľa šťastia možno prehodnotenie a presťahovanie sa predsa je to iba (2h letu od Slovenska, môj má 19h cestovanie niekedy 24h ke nemá priamy let). A možno ho ísť iba pozrieť prekvapiť keď ti tak chýba. 🍀❤️

veronkakrivdova
17. okt 2021

@xsimonkax
Manzel presne tak chodieva do Nemecka. Je tam cca 16-18 dní a doma 10. A fungujeme úplne super. Máme dve deti, prváka a predškoláčku a zvládajú to aj deti. Keď príde tata doma tak sa im venuje od rana do večera 🙂 vôbec to nie je také, že kebyže pracuje na Slovensku tak príde zmordovany, znechutený a chce svoj kľud. Všetci si ten čas keď je doma ocko užívame spolu. Keď je v práci tak si píšeme voláme posielame fotky. Všetko sa dá, keď sa chce 🙂
A ozaj napríklad toto leto bol doma celé dva mesiace. Pretože chcel a mohol. A nemuseli sme stresovať kde dáme na prázdniny deti keďže obaja pracujeme. Ani raz som od neho nepočula že mu deti lezú na nervy alebo je unaveny a podobne. Čiže ja si popravde neviem predstaviť že by robil na Slovensku od rana do večera a obaja by sme prišli z práce unavený a rozmýšľali kto sa bude venovať deťom. Nám toto dokonale vyhovuje tak ako to je 🙂

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
17. okt 2021

@xsimonkax
peniaze netvoria rodinu, ani lasku. Pre kazdy vztah je dolezity spolocny cas, spolocne zazitky, spolocne riesenie rozlicnych situacii, nehovoriac o dietati, a vytvoreni si puta s dietatom. Zarobit 900 EUR v cistom nie je hrozne, ty zarobis tiez mozno 1000 eur, mali by ste dokopy 1900. Nepotrebujete sa porovnavat, stavat dom - lebo ostatni to robia tiez, ani kupit auto na leasing, ani machrovat pred susedmi, aku telku mate a ste boli neviem kde na dovolenke... toto su veci pominutelne.
Velmi vela rodin sa rozpadlo prave na tom, ze laska k majetku prevysila lasku k sebe.
Na tvojom mieste by som urcite nesla do pozicie "slobodnej matky", lebo to budes ty, ktora bude padat na hubu, robit dietatu matku aj otca a s velkou pravdpodobnostou neostanes "zenou v domacnosti", ale budes musiet zosuladit zivot s dietatom a zastupit aj jeho otca.

Na slovensku nie su zle prijmy, sikovni ludia vedia zarobit velmi pekne peniaze, aj manualne zrucni, remeselnici, ktori su ziadani. Buduci muz ti nemusi robit u vas v dedine, mozete sa prestahovat v ramci statu, kde sa obaja uplatnite.

n820p
17. okt 2021

@xsimonkax ahoj, môj manžel takto pracuje, niekedy je preč aj 6-7 týždňov, potom je týždeň, dva doma.. kedy si to ako zariadi. Z finančného hľadiska je to super, môžme si dovoliť čo chceme a mne osobne takáto situácia neprekáža, počas Vianoc, alebo na narodeniny detí chodí niekedy domov aj na mesiac, hoci predtým je v práci dlhšie.

sasa1310
17. okt 2021

@zmrzlinka2021 ty si to tak krásne a vystížne napísala. Ono nie je dôležité kto si čo môže dovoliť finančne, ale kto si čo môže dovoliť časovo. A nie, že otecko príde na Vianoce, tak pôjdeme na Vianoce s ním niekde. Alebo počkajte 3 týždne detičky, lebo otecko príde až o 20 dní na pár dní. Potom niekde pôjdeme spolu. Deti tak rýchlo vyrastú a peniaze boli, sú a budú vždy.

veronkakrivdova
17. okt 2021

@sasa1310 lebo áno určite tých 20 dní deti aj žena doma plaču do vankúša a škrtaju dni v kalendári kým sa ocko vráti 🤦🤦🤦

zmrzlinka2021
17. okt 2021

@sasa1310 nechcela som to napisat sprosto, ale pravdepodobne o nejakych 40-50 rokov "otrcime kopyta" a budeme mat u riti, ze mame super dom s bazenom a jaguarik, ci karieru "nenahraditelnej". Budeme hlavne tazit zo vztahov a z toho, co po sebe zanechame v srdciach ludi, co sme zili, tak ako sme sa nahe narodili, tak nahe odideme.

marca12
17. okt 2021

@xsimonkax preco nemyslitelne? Vsak s tym sa da krasne vyzit. Pripocitaj tvoj plat a mozte si zit kralovsky. Mas pocit,ze my co robime na svk zijeme pod mostami,nemame auta a zivorime? Peniaze ti nevytvoria domov,lasku,zazemie. Co mas z palaca,ked v nom budes sama a nestastna? Vztah na dialku nie je vztahom. Malokto ho zvladne a tebe to vadi uz teraz,tak je na zvazeni,ci budovat rodinu. Deti potrebuju otca aj v tyzdni.

sasa1310
17. okt 2021

@veronkakrivdova je mi jedno čo robia. Ja som šťastná, že ho mám pri sebe a ideme si kde chceme a kedy chceme. Rozhodneme sa behom sekundy. Nemusím kukať do kalendára