Preradenie v práci na iné miesto

magnum2008
25. okt 2013

Ahojte kocky, potrebovala by som troska poradit ohladom prace, ide o to ze som momentalne PN a v praci riesia moja preradenie. Dostala som astmaticky zachvat a moja nadriadena ma odviezla po vysetreni hned domov a navrhla mi ze ma skusi dat inde pracovat. moc sa mi to nepacilo. pracujem v automobilke je tam prasne prostredie chemikalie atd. neviem ako to chodi ci som povinna zobrat to druhe miesto alebo mozem odmietnut. musim prizerat aj na financnu stranku kedze momentalne mame hypoteku a dost velku splatku. musia mi aj v tomto pripade ak je to kvoli zdravotnym tazkostiam na pracovisku najst zaradenie s primeranou financnou odmenou k staremu zaradeniu? viem ze v nejakych pripadoch ak je to nizsie finacne ohodnotene sa da odmietnut ze mam na to pravo ale neviem ako to je ked sa jedna o zdravotny stav..nechcem aby som bola za somara potom a pritakavala im na vsetko lebo viem ze budu na mna skusat asi vsetko. chcela by som len vediet na co mam narok a co mozem odmietnut pripadne pozadovat. dakujem vam pekne za kazdu jednu radu

eeffka
25. okt 2013

@magnum2008 odmietnut mozes ale poviem ti co by som ja s tebou ako tvoja sefka urobila, poslala by som ta na vysetrenie k lekarovi kde by som ti dala podmienky ze pracujes v prasnom prostredi, bezne sa taketo zdravotne potvrdenia maju vystavovat myslim ze kazde 2-3r podla prac. miesta, u nas napr ked napiseme ze pracovnik robi vo vyskach boli uz aj na cievnom, neurologii a aj na EKG jedneho zamestnanca jeho obvodna poslala, je to vzdy na zvazeni lekara kam ta posle a POTOM, ak ti lekar napise peciatku ze mozes, tak OK, zostan tam kde si, firma je kryta. Co sa tyka choroby z povolania aj pripadnych zachvatov, urazov

ak si astmaticka, neverim ze ti nejaky lekar takyto doklad vyda. Takze zostane to preradenie a to je podla mna este lepsi pripad ze ti chce pomoct.nemyslim ze by jej islo primarne o znizenie tvojho prijmu

teraz pozeram ze oni to mozu urobit po tom lekarovi, §55 zakonnika prace, ale o peniazoch som sa nedocitala

eeffka
25. okt 2013

@magnum2008 takze doplatok je tiez v zakonniku §125, max 12mesiacov z priemeru

magnum2008
autor
25. okt 2013

@eeffka praveze lekarka mi dala pre firmu papier kde pise ze mi maju pridelit miesto kde je vyluceny styk s chemikaliami a toho casu ze som este v rieseni alebo nejak tak, lebo o dva tyzdne mam ist na alergologiu co bude asi hlavny problem moj v tych zachvatoch a nasledne s vysledkami na plucne kde spravia nejaky zaver. lekarka mi aj povedala ze moze dojst k tomu ze tam do prace poslu nejakeho posudkoveho lekara ci co ktory zhodnoti pracovne miesto a to uz ze musia dalej oni riesit. vraj sa da aj tak ze ma mozu prepustit dohodou ak mi nenajdu miesto ale zase tam ide o nejake odstupne cos i myslim ze ma nijako nevytrhne, lebo pre mna je prioritne tu pracu mat stale. idem kuknut tie paragrafy