Preplatenie dovolenky po vypovedi

5. feb 2023

Dobrý deň, podala som výpoveď a ostala mi nevyčerpana dovolenka ktorá mi bude preplatena. Chcem sa opýtať ako sa zvykne táto dovolenka preplácať. Treba čakať na vypkatny termín ? ( Momentálne mi končí RD) takže nepracujem. Alebo sa dovolenka prepláca po skončení pracovného pomeru tj. Cca na druhý deň od výpovede. Ďakujem za informácie🙂

draik
5. feb 2023

Po skončení PP v obvyklom termíne.

autor
5. feb 2023

@draik takže keď chodila výplata do 15 teho v mesiaci, tak do 15 teho však. Trošku som váhala prečo čakať keď je už pracovný pomer ukončený. Ale ďakujem za info 🙂

brembo
5. feb 2023

Áno. Bude to vo výplate.

katarinaba
6. feb 2023

Preco cakat? Vies, tam je postup - najskor musi skoncit mesiac, kedze sa mzdy spracovavaju za cely mesiac. Potom sa musi pripravit podklad pre mzdarku - dochadzka, vydokladovanie dovoleniek, PN, OCR a inych dokladov. Nasledne musi mzdarka vyplaty vypracovat, pripravit vykazy, prevodne prikazy, ci vyplatne listiny. Az potom prichadza samotna uhrada. Kvoli jednej preplatenej dovolenke to nikto robit nebude. Doklady ti mozu vystavit po poziadani po skonceni PP, ale na mzdu si riadne pockaj.

autor
14. feb 2023

@katarinaba a keď mi konci pracovný pomer teraz 6.2 dovolenka mi bude preplatena tento mesiac alebo až v marci ? Ďakujem

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinaba
14. feb 2023

Mzdy za februar sa spracovavaju v marci, takze vp vyplate za februar, spracovanej a vyplatenej v marci.