Preplatenie dovolenky a výpoveď

sisi2212
13. nov 2022

Ahojte, prosim vas ak dam vypoved s tym, ze nedodrzim vypovednu lehotu, preplatia mi zvysnu dovolenku alebo nie? Ake sz nasledky ak nedodrzim vypovednu lehotu? Ďakujem

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisi2212
autor
13. nov 2022

@zoro9836 ja som teraz prave na rd, mala by som nastupit v aprili, ale mam super ponuku prace inde, ale hned teraz, ale v aktualnej praci ma caka este vela dni dovolenky …. Cize ked zoberiem tu super aktualnu ponuku, tak nedodrzim lehotu a teda neviem ake mi budu vyplyvat dosledky? Ci mi tu dovolenku preplatia?

tinkavvv
13. nov 2022

@sisi2212 vsak daj vypoved teraz. Akj mas vypovednu lehotu? Do aprila to isto stihas.

lienka.7
13. nov 2022

@sisi2212 ak mas pracovnú ponuku teraz, a si na RD, nejde o konkurenčné miesto. Nastupit pokojne mozes.
Mozes poslať vypoved aj teraz, a začať v novej práci. Bude ti bežať výpovedná lehota, ty tam chodiť nebudeš, lebo si z tej práci na RD, a po uplynutí ti bude preplatena dovolenka.

lienka.7
13. nov 2022

@zoro9836 zamestnavatel výplatu vyplatiť musi vo výške, aká prislucha zamestnancovi. Nejakú škodu alebo co si zmysli, si musí vymáhať nasledne súdne

sisi2212
autor
13. nov 2022

@tinkavvv ale v tej novej praci chcu nastup teraz, rd mi trva do aprila, ale v novej praci chcu nastup teraz, cize nemam samcu dodrzat vypovednu

sisi2212
autor
13. nov 2022

@lienka.7 ano pracovnz ponuku mam teraz, cize ja dam vypoved vo svojej praci a normalne mozem uzatvorit zmluvu v novej a zacat tam? Napriek tomu bude plynut nejaka vypovedna lehota? Aj ked uz budem v novej praci? Dovolenku by mi mali preplatit asi hned po vypovedi ci?

lienka.7
13. nov 2022

@sisi2212 a kde je problem??? Normalne nastupis na nove miesto, v starej praci si stále na RD az do apríla. Ak nepodas vypoved, nastupujem tam az v apríli. Co mas výpovednú dobu pol roka,???

sisi2212
autor
13. nov 2022

@lienka.7 ved ale v novej praci musim uzatvorit zmluvu, ja mam aktualne pracu v statnej sprave, tam nemozem mat dve sucasne zmluvy na plny uvazok ….

lienka.7
13. nov 2022

@sisi2212 mas v zmluve jasne uvedene, ze nemôžeš mat dalsiu pracu? Citaj pracovnu zmluvu paneboze🤦‍♀️ tam mas uvedené vsetko
V tejto aktuálnej praci si momentálne na RD. Nemáš ju teda ako keby aktívnu. Chapes? Oni ti drzia miesto, aby si sa mala kam vrátiť, lebo "musua" podla zákona ta nemôžu vyhodiť teraz. Az ked sa vrátiš z RD.

sisi2212
autor
13. nov 2022

@lienka.7 mozem, ale nie na trvaly pracovny pomer, pri statnej sprave mozem mat pracu na dohodu napriklad, ale nie trvaly

lienka.7
13. nov 2022

@sisi2212 ok, tak daj si zatiaľ dohodu, v praci podaj vypoved. Navrhni dohodou, možno budú suhlasit s okamžitou ku koncu mesiaca a mas po probleme. Treba len komunikovať. Ci uz ti povedali, ze ta chcú naspäť?

sisi2212
autor
13. nov 2022

@lienka.7 len to neviem, ci sa zasa v tej novej im bude pacit, ze by ni dali najskorej dohodu …. Oni obsadzuju miesto, o ktore je velky zaujem a teraz ked im budem tam rozkazovat, ze ja chcem dohodu a podobne …. Tak zatial si zisťujem info ako to je, ako to mal niekto, kto riesil nieco podobne

lienka.7
13. nov 2022

@sisi2212 pokial ta tak veľmi chcu, počkajú. Resp.dohodnete sa co a ako.
Ešte raz, komunikovala si s nimi o tomto? Lebo ak nie, je tato diskusia zbytočná, prepac...

sisi2212
autor
13. nov 2022

@lienka.7 ja si nemyslim ze je zbytocna, ide o to aby som nezostala v dosledku nedostatku informacii nejaka zaskocena napriklad uz priamo pri komunikacii s nimi

saraxyz
13. nov 2022

@sisi2212 už si kontaktovala zamestnávateľa? Neviete sa dohodnúť? Podľa mňa s tým nebude problém, keďže si momentálne na rd

sisi2212
autor
13. nov 2022

@saraxyz ja dufam, ze sa bude dat dohodnut, len mam z toho stres, ked to je tak narychlo, ze ci sa to bezne stava 🤦‍♀️

saraxyz
13. nov 2022

@sisi2212 zistíš, keď sa opytas😉 Náhradu za teba majú, tam by to mohlo klapnut. Nemusia náhradu riešiť, či?

sisi2212
autor
13. nov 2022

@saraxyz nahradu maju, ano