Premotivovaná kolegyna

30. sep 2021

Ahoj, ako by ste sa spravali k ,,premotivovanej" kolegyni, ktora je byvalou sefkou a ma pocit, ze sa rozumie kazdej oblasti v praci,pritom vzdelanie ma uplne ine
Pritom o tom vzdelani to nie je, ale tato zena vymysli nejaky napad a mysli si, ze to je to jedine a spravne riesenie. A teda snazi sa kazdemu cloveku takto podsuvat svoje napady, ktore su niekedy fakt zle alebo neprinasaju zelany efekt.
Jednoducho si mysli, ze ona vsetko spasi a vyriesi vsetky problemy. Ako by ste jej dali najavo, ze mate zaujem skor o rady skusenych ludi v danej oblasti?
Dakujem

dskjhfdlkdjhl
30. sep 2021

Uplne bez problemov by som povedala, co si myslim a robila by som si dalej svoju pracu, alebo by som ju ignorovala-otazka je, ci s nou musis pracovne veci rozoberat, alebo nie. Ak nie, tak ignoruj. Samozrejme, pisem to, co by som urobila ja, ale mozno na take priame chovanie nemas dostatok odvahy, nepoznam Ta.

karhu
30. sep 2021

nie je ti to sefka, je to kolegyna, otvor usta a povedz jej - dakujem za nazor, ale urobim to tak..

zero_hero
30. sep 2021

Povedala by som jej, že keď budem od nej potrebovať pomoc, tak o ňu poprosím. Pokial sa tak nestane, nech ma neruší pri práci. Ak nepochopí, povedala by som jej, čo si myslím, že v danej oblasti nie je odborníčka a jej rady nie sú pre mna prínosné 🤷‍♀️

pribinak
30. sep 2021

Ak by mi na vnucovala svoje nápady a rušenie tak by som jej povedala že si to premyslym potom sa rozhodnem
Tým by som debatu ukončila a viac by som jej už nevenovala pozornosť

katkamatka7
1. okt 2021

U nás sú nápady vítané od každého. Kým prejdú na úroveň efektívnosti, potrebujú čas a sú kombináciou viacerých nápadov od viacerých. A majú obdobie, kedy výrazne podporia našu tímovú prácu a po čase spoločné prídeme na niečo lepšie a pôvodný nápad sa zmení. Neviem síce, ako je to u vás, no my si to úplne bežne vysvetlíme, prečo je to efektívne a prečo nie.

karolinakr
1. okt 2021

Toto bude najlepšia cesta, povedať jej v čom to nie je efektívne a kde to ma slabiny, takže vyhral návrh kolegu Mrkvičku