Predĺžená neplatná rodičovská dovolenka do 6 rokov

slavkapp
28. aug 2019

Dobrý deň, prosím Vás syn dovŕšil 3 roky, do škôlky ho nezobrali. Zostávam s nim doma. Je potrebné ísť na úrad práce? Alebo stačí sa nahlásiť do zdravotnej poisťovne. Ďakujeme 🙂

evittam
28. aug 2019

@slavkapp Do ZP. A na UPSVaR oznamenie kde sa dieta nachadza po dovŕšení 3rokov.

slavkapp
autor
29. aug 2019

@evittam ďakujem.

lusy22222
29. aug 2019

@slavkapp ja som najprv na upsvar oznámila ukončenie RD a vypísala tlačivo na predĺženie

evittam
29. aug 2019

@lusy22222 A na co si oznamovala ukončenie RD na UPSVaR? Ich to nezaujima ako ani predlzenie pokiaľ si teda neziadala o platený predlzeny RP. Tlacivo na predĺženu neplatenu RD neexistuje.

denisam80
29. aug 2019

@slavkapp v juni som vybavovala, zájdeš do zdravotnej poisťovni, oni ti nato dajú tlačivo. A to je všetko. Na úrad práce len zanesies ten papierik, čo zasielaju poštou, kde sa bude dieťa nachádzať od 3 rokov. Ja som na úrade práce ešte požiadala potvrdenie kedy mi skončí rodičovská a s tým som odovzdala papiere.

slavkapp
autor
30. aug 2019

@denisam80 super, dik za info

vrska
7. apr 2021

🙏🙏🙏Ahojte idem si po radu maminkam ktorým idú,ale už schválili raz,viackrát predĺženie RD a zamestnávateľ im drží miesto potrebujem sa spýtať,či ste podávali nejakú žiadosť ktorá vás chránila pred prepustením,respektíve zákon a podobne Moc DAKUJEM ❤️poprosím🙏🙏🙏info do SS budem veľmi vďačná potrebovala by som v tomto PORADIT PROSIM🙏(PS:JA idem podávať už 2x