Prečo je ťažké sa dostať k polícii, keď tam je nízky plat?

alkaa44
17. aug 2017

Preco su testy atd. k policii take narocne? Resp. sa tam vacsinou da dostat len po znamostiach ked tam je nizky plat? Aj na vyssich poziciach nejde o nejake "vysoke" cisla vsak?

lula313
17. aug 2017

To vôbec nie je pravda, po rokoch sa vieš vyšplhať platovo vyššie, máš rôzne príplatky, osobne ohodnotenia a zarobíš viac, "než by si robila v banke". Bratrancovi chyba ešte odpracovať 3roky do výsluhového a bude dostavať výsluhový mesačne 1000eur, prečo by potom človek nešiel k polícii?

alkaa44
autor
17. aug 2017

Hmm zaujimave. Ale nastupny plat je nizky nie? A ozaj sa da dostat len po znamostiach? Vsade pocujem znamosti, znamosti tak ani nemam chut to skusat.

lusy1507
17. aug 2017

@alkaa44 kamos nemal ziadne znamosti na policii, ale skusil to... velmi chcel byt policajtom, vysoka skola bola sice ineho zamerania, ale bol ochotny ist na pol rocnu v Ba. Vsetko vyzeralo nadejne, nakoniec ho nezobrali lebo... nedokazal sa udrzat rukami na hrazde dostatocny cas/alebo doatatocny pocet zdvihov neurobil teraz si nie som ista... myslim, ze dost krute

ibrunova
17. aug 2017

@alkaa44 nástupný plat je nízky, tých 1000 čo tu čítam, má málokto a to isto nie niekde na hliadke. Teraz je podstav, dá sa dostať normálne, vždy sa dalo.. Len musíš dpraviť vstupné testy fyzické sj psycho, inak ťa vyradia. Ale určite to skús.

irusa
17. aug 2017

no začiatočný plat je tých 500e v čistom

ibrunova
17. aug 2017

536 v hrubom.. Príplatky žiadne..

lula313
17. aug 2017

Príplatky dostávajú v podstate hneď, za starostlivost o psa, vozidlo, rizikový príplatok, aj keď robia len v kancli, za pohotovosť, že sú jeden vikend na telefóne a vedia prist do prace, zase z nich nerobme chudákov-zadarmo rekreácie, bez ohľadu na vek, keď si vybavia od lekára papier, výsluhového dôchodky..

mell_j
17. aug 2017

3/4 ľudí neprejde z dôvodu /nespravia fyzické testy, psychotesty, alebo sem tam si dajú marisu😂 Sú tam tažké aj slohové práce. Kamoš dva krst vyletel 😂🙈 prvý rok kvôli Slohovej práci sme sa mu smiali a druhý rok lebo mal o 15 vyšší tlak ako je štandardne. Ma syndróm bieleho plášťa. Vždy ked vidí lekára ma vyšší tlak ale proste nepresiel

daakotaa
17. aug 2017

Vysluhove su uz zrusene ci nie?A ako som pocula ze teraz beru kazdeho lebo je malo ludi ale samozrejme musia splnit urcite podmienky.

lula313
17. aug 2017

@daakotaa nie sú, len o nejaký čas musia odrobiť viac. Ale aj tak sú to nenormálne prachy. Okrem toho, keď napr. Expolicajt umrie, vdova po ňom poberá tiež krasny vdovský dôchodok.. Mám známu, čo dala výpoveď a žije si kráľovsky len z toho, lebo jej muž bol vysoko u polície a zomrel v 50tke, ona má 42 teraz.

ajuscha
17. aug 2017

@lula313 hm zaujímavé, príplatok za psa? áno tak psovodi, vieš koľko ich je v okrese? málo. Vozidlo? tak traja ľudia v rámci OO PZ. Je to presne 20,-eur. Chodíš z voľna robiť vyúčtovanie a údržbu vozidla. Teda v skutočnosti prerobíš. Pohotovosť na telefóne za peniaze? Nie, to robíme zadarmo, lebo nie sú prachy. Nemám za to ani cent. Rekreácie zadarmo? Si už bola niekedy v budove MV SR? Komunistické ubytovanie, že by si tam ani psa neuložila spať v niektorých ubytovniach. A odvádzame za to prachy do fondu. To je zadarmo?

marcelatje
17. aug 2017

@ajuscha suhlasim s tym co pises, ale je pravda ze v porovnani so zamestnancami v "obycajnych" zamestnaniach maju policajti ake take vyhody.

ajuscha
17. aug 2017

Dostať sa k PZ je ťažké. V podstate je to o známostiach. Ale základ sú psychotesty. Tam nik nepomôže. Žiaľ štát nemá peniaze, takže ľudia sa do PZ momentálne neprijímajú, napriek obrovským podstavom. Základný plat začínajúceho policajta v čistom okolo 500,-eur. Výsluhový dôchodok 1000,-eur majú páni zhora, na funkciách. Radový policajt to nedosiahne nikdy, lebo tabuľky nepustia. Ale odporúčam si to vyskúšať. V dnešnej dobe, keď má každý policajta za handru...mne nedávno jedna pani nadala po píč a špín, ale za tie roky si človek zvykne...lebo to počúvate často z úst slušných a uvedomelých občanov....držíte hubu, plníte úlohy "zhora" a aj tak ste len blbý policajt....za tie prachy sa to oplatí...víkendy, nočné, sviatky ako Vianoce, aj keď máte deti...teplo, zima, mráz, dážď...je to skrátka super práca 🙂 ale pijem šampanské, lebo nám pridali na platoch a ja teraz neviem, kam tie peniaze dávať 🙂

ajuscha
17. aug 2017

@marcelatje no neviem to porovnať, keďže v inej oblasti nepracujem...ale odchádzajú od nás mladí policajti, ktorí nezvládajú buzeráciu zhora, ti nezmyselné príkazy, z ktorých sa človeku ježia vlasy na hlave...a sme s nimi v kontakte a tvrdia, že civilný život je lepší...neviem, aké výhody to má oproti inému zamestnaniu...ja by som tak strašne každému dopriala jeden jediný deň stráviť na stálej službe a počúvať, čo sú ľudia schopný oznámiť, počúvať, aká ste pi... prežiť bytový zákrok plný násilia, robiť v byte ohliadku mesačnej mŕtvoly, pozerať sa pri dopravnej nehode na mŕtvych ľudí, vidieť umierať dieťa, stáť von na ceste pri - 20 a + 35 v tých super uniformách, počúvať vodičov, ktorý vám bez pardónu nadávajú za to, že dostali pokutu, keď sa oni dopustili priestupku...a počúvať zo strany nadriadených aký ste neschopný...je pravda, že ma nikto v tomto povolaní nedrží, robím to už roky, občas sa mi chce plakať, keď vidím, kam speje naša práca, ale nevzdávam to, pomáham ako viem a jedinú výhodu, ktorú v tom vidím,je keď sa vám príde niekto poďakovať za to, že ste mu pomohli vstať zo zeme, ale nájsť stratenú vec, alebo dokonca že ste mu zachránili život...aké iné výhody? Že dostanem dôchodok 600,-eur, ak vydržím? to nie je nejaký nadštandard. Za tie roky na ulici, zničené zdravie a možno aj psychiku sú to mizerné peniaze...a hlavne, mojím deťom to detstvo nevráti...lebo oni mojou prácou trpia najviac...

eeffka
17. aug 2017

@ajuscha som rada ze si to tak pekne spisala. Ja mam muza uz v podstate by mohol ist so dochodku ale odzil si presne aj co pises. Zabudla si napisat ze papier si obcas nosis z domu a na tlaciaren a kartidz sa neskladate kolegovci ? Moj je z KE ma na starosti auto a naposledy musel ist na letnych gumach do BA aby tam nafasoval zimne a aby mu ich v dielni v Ke prezuli 😚 proste amerika statna sluzba

eeffka
17. aug 2017

@alkaa44 prijimacie podmienky su verejne dostupne. Ak spravis testy telesne a myslim slovencina nie je problem s miestom ale robit na ulici debila zo seba ci prsi si slnko pecie za 480e v ciatom ? Tak toto by som sa s konom musela zrazit. Kazdy sikovny clovek si za tento smiesny plat najde bezpecnejsie zamestnanie. A o zene ani nehovorim. Naposledy som mala cest vidiet taku 30nicku nebola ani tak tucna ako nemogava. Isla 4schody tak ze sa tahala o zabradlie a dychcala ako po maratone. Toto by ma zaujimalo ako zlozi kazdorocne telesne previerky . Mala zbran cize v priamom vykone. Pri takej becke aby sa partak staral este aj o nu. Nie ze pre neho pomoc.

ajuscha
17. aug 2017

@eeffka kto nezažil, nebol súčasťou života iného policajta, nepochopí...lebo všeobecne platí, že policajti sa vyvážajú v autách a sú platení z daní daňových poplatníkov...ale to gro celého je tam vo vnútri, kde občania nemajú možnosť nahliadnuť...netvrdím, že v iných povolaniach je to jednoduché...pekár pracuje v horúčavách, často v nočných hodinách...upratovačka príde o chrbát pri svojom povolaní...šofér autobusu je vystavený náladám cestujúcich, zime, teplu...ale nadáva im niekto? nazývajú sa títo ľudia špinami, pi..., neschopnými...? každé jedno povolanie si treba ctiť...ja len nerozumiem tomu, prečo každý závidí sociálne výhody policajtom, ktoré zas až takými výhodami nie sú, lebo civili o tom fakt nemajú páru....koľko žien a možno aj mužov by sa položilo pri pohľade na mŕtvolu, tak dobre zapáchajúcu, alebo mŕtvolu po vražde, kde je všade plno krvi, alebo na bezbranné dieťa, ktorému už neviete pomôcť a umrie vám v rukách...to sú veci, ktoré ja osobne prežívam...a aj keď sa ma to výsostne netýka, je ťažké s tým vnútorne bojovať...psychika je zlá vec...neviete kedy vás zradí...a asi nemusím opisovať, aké to je, poväčšine sme tu matky...je to strašné, príšerné, keď sa nepodarí zachrániť život dieťaťa (samozrejme aj dospelého, ale pri tých deťoch to bolí viac, aj keď nie je vaše)...aká to je výhoda?...žijem s tým celý život...a ten dôchodok alebo príplatok za auto, mi to prežívanie nezľahčí...

marcelatje
18. aug 2017

@ajuscha ziadne socialne vyhody ti nezavidim, naopak velmi dobre viem ake su podmienky v takychto povolaniach a vcelku ma vytacaju mudrlanti co by tie vyhody hned rusili a keby mali podstupit jednu jedinu vec z toho co si vymenovala rozplakali by sa ako male deti. A ano do pi.. ti mozu nadat aj v inych zamestnaniach 😬
Len som napisala ze tie vyhody su, co za ne musis denne zazivat je druha vec.

ibrunova
18. aug 2017

Ten sociálny systém nie je bohvuečo, to pochopí ten, čo to zažil.. A treba si to porovnať s armádou, to je dto a jedno.. Celkom iný systém, iné sumy a von ich prakricky nevidno.. A policajt si v prestávke odbehne kúpiť tresku, hned ho nafotia a pol dňa ho rozoberajú na fb, aký je to darmožráč ☹

dzejdzej4988
18. aug 2017

@ibrunova v cistom

stascha
18. aug 2017

@ajuscha musím s tebou len súhlasiť, manžel je tiež súčasťou tejto mašinérie aj ked zaradením síce nie ako policajt priamo vo výkone ale no radšej nepíšem. Najhoršie je že aj oni nemajú na ružiach ustlané a vnútorné predpisy ktoré sa ich týkajú sú niekedy otrasne. ÁNo sociálne výhody, ale to je kvapka v mori aj ked stále visí vo vzduchu hrozba zrušenia ich zákona o sociálno zabezpečení a čo potom.... veľa ich odíde do dôchodku, aj môj manžel by mohol už by mal krásny dôchodok a to ma len 42 rokov lenže keď niekoho robota baví aj napriek negatívam nič nenarobím. A dobre píšeš všetci len vidia to že sa vozia po meste v autoch, buzerujú, a keď ich treba nikdy ich niet ale ruku na srdce koľkí chlapi by to išli za tie peniaze robiť.....

ibrunova
18. aug 2017

@dzejdzej4988 http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/pr... Môžeš sa pokochať na strane 8, 1. treida, plat je v hrubom, pri nástupe nemá žiadne príplatky, lebo nemá žiadne služby, nič, prvých 9 mesiacov.

dai
18. aug 2017

Myslim ze na policiu sa dostane kazdy trosku normalny clovek v kondicii... problem je ze policia je plna gum aktualne a preto aj ta povest - sorry zeny - kazdy si haje svoje ale ja som na policii zatial na normalneho cloveka nenarazila☹ 2x ma okradli - pristup otrasni, nekompetentni ludia bez snahy pomoct - musela som si pomoct sama s ludmi okolo... a 2x ma zastavili - to si nejaky starsi pred mladsim isiel dokazovat co on dokaze - opat skusenost ze keby hlupost nadnasala... radsej dalej nepisem. O tom ze robia pre kalinaka - skoda pisat... urcite su aj normalni zial ja s nimi skusenost nemam☹
Co sa tyka vysluhovych - zrusit okamzite - radovy policajt si nikdy neuzije tolko nervov co ucitel napr. - obaja statny zamestnanci a podmienky neporovnatelne... neviem preco by niekto kto 15 ci 20 rokov sedel na zadku v kancelarii a spisoval zapusnice mal dostavat viac ako kdokolvek iny kto maja 3x tolko ...

dai
18. aug 2017

3x tolko prace a nervov ...( napr. Taka sestricka v nemocnici ).

ibrunova
18. aug 2017

@dai Na zadku? Ty riešiš niečo, o čom nemáš ani páru.. To možno pár ľudí na ministerstve, radový policajt je furt von, nemá sa ani kedy vysrať, s prepáčením, obeduje z ešusu na kapote auta.. Toto milujem, takto potom ten štát vyzerá, keď niekto kto o tom nič nevie, to vie všetko najlepšie..

dai
18. aug 2017

@ibrunova mam v rodine 2och policajtov... rozpravky rozpravaj starej mame... inak ak si myslis ze sestricky maju cas vysedavat v restikach , ci kopu inych statnych zanestnancov... hm... o zamestnani u sukromnika ti pisat neidem - spytaj sa robotnikov za pasom...
A teda v tych autach co sedia, ci ked vyberaju pokuty - namakaju sa ti poviem ( pred nasim domom je stabilna hliadka - za pok dna zastavia 2 auta na buzeraciu a pritom tam pravidelne majitelia velkych aut porusuju rychlost, ci daj prednost v jazde etc. ... ale oni si vyberaju malicke auticka😉)

sense
18. aug 2017

Tak ako pri kazdej profesii, su policajti a policajti.....zial moje skusenosti so svk policajtami su tiez nie moc prijemne ked nam 2x ukradki auto a bolo nam povedane ze sme si ho nechali ukradnut...a nie nebola to otazka pri vysluchu, takisto dozapisnice nechceli dat urcite veci, citujem policajta vysetrovanie by sa dlhsie vlieklo lebo by sme museli vsetkych predvolat....pritom mi je jasne ze ziadne auto sa nehladalo...len to bol.dalsi papier v supliku....

A este jedna skusenost ze priestupky znamich policajta sa riesia inak ako priestupky bezneho smrtelnika

alkaa44
autor
18. aug 2017

Moj sen nie je zrovna byt radovou policajtkou...ale tym si asi musi prejst kazdy vsak? A dalsia vec ma odradza, ze zena bude asi tazko postupovat vyssie.

nufiatko
18. aug 2017

A co si myslis ze nastupis do prace a hned dostanes 800 eur ? To je jedno ze ci su to policajti. Proste na vyzsi plat sa musis vypracovat ..

dai
18. aug 2017

@alkaa44 jasne ze so skolou nastupis s vyssim platom a nezacnes ako pochodzkar...