Prečo chce niekto s vyštudovanou strojarinou pracovať ako predavač?

11. dec 2022

Preco niekto s vystudovanou strojarinou chce pracovat a pracuje ako predavacka? Napr.

loyda
11. dec 2022

Pretože nemá na výber? Napr. vo fabrike - žena matka asi nebude robiť na 3smeny, keď ma doma malé deti. Ja na Tom nevidím nič zvláštne.

nevenka
11. dec 2022

@loyda asi tak...

syslik81
11. dec 2022

niekto proste potrebuje zmenu a aj ked daco vystudoval tak ho to uz nebavi .. alebo nema na vyber a hold berie co je .. moznosti je vela ...

liljana
11. dec 2022

Lebo prineskoro zistila, ze sa "minula" smerom studia a nechce to robit? A ak partner dost zaraba, tak jej staci prijem predavacky.

zmrzlinka2021
11. dec 2022

Vacsinou preto, ze:
- nutne potrebuje peniaze teraz a nema moznost cakat na tu spravnu pracu
- darmo ma vystudovany nejaky odbor, ked je neschopna v danom odbore, nezamestavatelna
- darmo ma aj desat titulov, ked nema na kvalifikovanu vysokoskolsku pracu
- nema na to hlavu, jednoduchsie prace jej viac vyhovuju
- je vdova s detmi, opustena matka - cize zo zufalstva
- ma muza debila, ktory neraz nema napr. vzdelanie ako ona, a taha ju dole, takze on sam nema zaujem delit si povinnosti pri detoch, domacnosti
- jednoducho preto, ze zistila, ze ju praca predavacky podstatne viac bavi a je v nej naozaj stastna.

janaolas332
11. dec 2022

Ja poznám jednu pani - VS vzdelanie,ktorá xy rokov pracovala v banke na nejakej vyššej pozícii...a proste ju to prestalo baviť,dala výpoveď...a teraz upratuje - žiadny stres, po robote čistá hlava...veľmi je spokojná.

elanor
11. dec 2022

lebo momentalne je pre mna mne vyhovujuci pracovny cas dolezitejsi nez peniaze? Lebo mam zamestnavatela, ktory nema problem akceptovat PN, OCR, Pcka vtedy kedy treba a kolko treba.
Lebo si odrobim svoje, a ked padla, tak padla, a po mne potopa. A nie byt potom este nonstop na telefone a riesit problemy sveta.
Odkrutim si svoje 4 hodinky, a mam cas nakupit, poriesit deti, domacnost. A vreckove k tomu je len bonus.
Chvalabohu muz zarobi za dvoch, x-krat mi aj nukal, ze mozem ostat doma, nemusim sa nahanat. Ale momentalne mi to takto vyhovuje. Naucila som sa nieco nove, som medzi ludmi, v pohodicke s prstom v nose stiham co potrebujem a co chcem.

matabb73
11. dec 2022

Často ľudia vyštudujú školu, ktorá ich nebaví. Ja som mala také spolužiačky na strednej stavebnej. Školu im vybrali rodičia. Ani jedna čo ďalej nešla študovať na VŠ v odbore nezostala.

sisaka
11. dec 2022

Prečo? No preto, lebo musí alebo chce. Čo sú toto už fakt za blbé témy… 🤦‍♀️

matabb73
11. dec 2022

@sisaka ja tuším na koho naráža.

bloger
11. dec 2022

Tak každá práca je lepšia ako žiadna. Okrem toho predavačky sú veľmi potrebné.

valeva
11. dec 2022

Na Slovensku je nadbytok VS vzdelanych ludi. Preto mnohi pracuju na pozicii akú spomínaš. Nevidim na tom nič zlé. Určite lepšie ako hľadať na MK rady ako odrbať úrad práce alebo zamestnávateľa a mať príjem bez práce.

autor
11. dec 2022

Nie je im potom luto casu,namahy a penazi, ktore nechali na vysokej skole?

moonlight1210
11. dec 2022

Potrebuje napr. vypnut. Zvycajne po stresujucej praci spojenej s rozhodovanim a zodpovednostou.
Poznam zeny, co boli veduce ekonomky a sli na par rokov upratovat. Nasporene maju. Teraz si chcu oddychnut, nerobit zodpovednu pracu, ostavat nadcasy, mat navalove obdobia.
Teraz idu 8-16 a hura domov. A este spokojnost, ze je vsetko urobene, nic cloveka nebudi po nociach. Hlava cista a praca ostava v praci.

h2
11. dec 2022

Milá anonymná autorka, máš na mysli niekoho konkrétneho???

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniikka
11. dec 2022

Ja síce nemám vysokú školu, ale mam skončenu SPŠE v obdore TIS v elektrotechnike a vôbec ma to nebavilo. 10 rokov som si odpracovala za pásom vo firme PANASONIC teraz po 3.materskej už 4.rok robím predavačku a neskutočne ma to baví. Mam to ani nie 5minut cesty peso z domu.Vyhovuje mi to hlavne kvôli deťom

autor
11. dec 2022

@moniikka To je celkom ine. Mas len strednu skolu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. dec 2022

@elizabet173 Len ci by ta niekto v odbore este zamestnal. Myslim,ze najst si kvalifikovanu pracu uz bude velky problem.

h2
11. dec 2022

Ja mám bývalú spolužiačku z VŠ, ktorá s inžinierskym titulom zo stavebnej fakulty robí recepčnú v hoteli. A mám bývalú spolužiakčku z gympla, ktorá má PhD. na filozofickej fakulte a robí v kníhkupectve. Každému, ako vyhovuje.

viestta
11. dec 2022

Pytas sa mna? Lebo je to pre mna vyhodne. Preco je to pre mna a moju rodinu vyhodne ti na nos vesat nebudem.

autor
11. dec 2022

@h2 Je to ich vlastne rozhodnutie?

autor
11. dec 2022

@viestta Neviem kto si.

andrejka1974
11. dec 2022

Ja mám len strednú školu zdravotnícky laborant robila som to rok potom som išla na materskú po roku a potom som sa venovala už deťom a teraz rozvazam jedlo vyhovuje mi čas aj peniaze

mogaa
11. dec 2022

žeby pre peniaze? ak niekto potrebuje prácu, vyberá z toho čo je volné, nie každého živí manžel alebo rodičia.....

autor
11. dec 2022

@andrejka1974 To je uplne nieco ine. To nie je taky velky rozdiel v kvalifikacii.

autor
11. dec 2022

@mogaa Myslis, ze ak niekto pracuje ako predavacka este bude mat sancu najst si pracu v odbore?

h2
11. dec 2022

Tá v tom kníhkupectve áno, baví ju to. Tá druhá neviem, nie sme v kontakte. Ale na škole patrila k dobrým študentom, keby chcela, určite v BA prácu v odbore nájde. Mimochodom, mám veľa bývalých spolužiačok, ktoré robia úplne inú prácu, než vyštudovali.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz