Preceňované profesie

anja27
15. jún 2021

Tieto moje uvahy..ale dufam ze nezoznem opat len kritiku 😁 vcera som sa tak zamyslela lebo moj kukal futbal. Ja nemam nic proti sportu naopak. Avsak pride mi zvlastne aj s mojim sme sa tak debatili a hovoril mi kolko zarabaju niektori hraci. Teraz vsuvka ja nikomu nic nezavidim to za prve za druhe viem ze je to strasn drina a disciplina od mala prakticky ked chce byt niekto sportovec atd. Co vsetko to obnasa neviem si ani predstavit. Avsak mam za to ze to ti ludia robia v prvom rade pre seba. A pride mi zvlastne ze taketo profesie ako sportovci znami a potom napr aj spevaci atd su za mna az nadhodnoteni. Kvoli comu zaraba nejaky futbalista dajme tomu miliony ci miliardy? Co ohromne a prospesne robi pre spolocnost ako taku? Ked si zoberieme profesie ktore su naozaj potrebne pre zivot cloveka ako su mizerne platene. Nepride vam to trosku paradox? 😁 Mne aj ano. A este co sa divim vzdy ako to niektori ludia najma chlapi dovaci prezivaju ten sport. Ja viem niekoho to bavi. Ale oni sa tvaria akoby hrali za nich a akoby slo o zivot 😁 A este si zaplatia nekrestanske peniaze za listok aby si sli zahulakat niekde no ja som asi divna ze to celkom nechapem. Viem ze chlapov to bavi sice dobre ok ale ze to tak prezivaju strasne? Vsak ti hraci beru velke peniaze hraju hlavne za seba. Co z toho ma ten divak vlastne? Ved si predstavte keby zena kuka telenovelu a zacne to komentovat hulakat pri tom robit sceny neviem co asi by chlap pozeral ci jej sibe 😁 ale ked je to opacne uz pohoda lebo je to sport 🙂

ofzuza
15. jún 2021

@anja27 take platy beru len ti najlepsi z najlepsich, nie? Daky "dedinsky" futbalista asi nema miliony. To ista nejaka barova spevacka. Myslim, ze ked niekto patri medzi top v svojom odbore, tak podla toho zaraba.

pribinak
15. jún 2021

Tak športovci musia makat. Syn robil gymnastiku, tréning 6x do týždňa. Ti poviem, že niekedy prišiel cely dobity, domodrinovany, unavený až až.
Všetko sme tomu podriadili. Obetoval veľa. My ako rodičia sme obetovali tiež veľa. Mohli sme čas, peniaze, energiu využiť úplne inak.

Áno športovci zarobia. Ale odmakaju si.

Ale ešte ľahšie zarobia rôzne indivídua ako influenceri, blogeri, youtuberi, ….
Baby úkazu kozy, napichane gamby a prachy sa len tak sypú a ti ľudia nerobia nič. Iba debilne fotky, umele, ktoré s realitou nemajú nič spoločne

enka81
15. jún 2021

@anja27 máš zaujímavý názor, myslím, že podobne zmýšľ viacero ľudí. Jediné pozitívum, ktoré na tom vidím je psychologické, aj to len v prípade výhry jeho obľúbeného tímu. Ale tiež nechápem tie neuveriteľné peniaze, ktoré dokážu na tom zarobiť. A s tou telenovelou si to zabila

221girl
15. jún 2021

Pozri v konečnom dosledku vdaka tým futbalistom na konci daneho "retazca" zbohatne ovela viac ludi ako zbohatne z nejakeho uradnika v kancelarii alebo predavacky v obchode. A v tom to cele je ... v prachoch :D

0silvia0
15. jún 2021

@anja27 to prezivanie sportu nechapem ani ja, ale ved nemusim vsetko chapat😔 pre mna su to tiez len nejaki ujkovia behajuci po travniku nahanajuci loptu alebo puk. Chapem sportovanie pre radost, ale osial okolo majstrovstiev nechapem, mne je jedno kto vyhra🙃

qwerty81
15. jún 2021

K tym platom... predstav si, kolko taky futbalista zarobi len svojim menom pre klub. Reklama, listky, vypredane zapasy, suveniry, atd, atd... su to miliony, preco by on mal mat z toho len zlomok, ked on pre nich zarobi miliony len tym, ze sa objavi na travniku...?

dskjhfdlkdjhl
15. jún 2021

Ludia potrebuju chlieb a hry, to je cele. Niektori chlapi drtia pocitacove hry (ako o zivot), niektori ziju sledovanim zapasov a niektori maju svoje konicky. Casom mozno bude viac tych, ktori budu drtit tie pocitacove hry.

number19
15. jún 2021

Sportovci su jedna vec, si zober kolko zoberie nejaky Holywoodsky komediant (herec) za jeden film.

anja27
autor
15. jún 2021

@pribinak tao to uz vbec nechapem ale tam je to o tom ze sa zviditelni ma kopu sledovatelov a robi reklamu na produkty. Napr taka Trajtelova ta tiez maka akoze vyzera super ale podla mna ma peniaze hlavne z propagacie produktov. Lebo preco by fitneska robila reklamu napr na iphone. A ja viem ze sport je tazky musis vela obetovat. A tie zranenia nehovoriac. Moj hra rekreacne futbal a vecne daco ma ked pride ztade 😀 len ked to beriem v ramci spolocnosti mi to nepride az take osozne. Teraz trepnem je to neporovnatelne napr taky pekar ten nakrmi xy ludi to mi pride zmysluplnejsie a tiez je to makacka robit nocne atd a za smiesne peniaze. Takto nejako to bolo myslene. Urcite si nemyslim ze sport je lahky

luccija
15. jún 2021

@anja27 najviac ma dojme, ked vidim ako chlapi placu kvoli prehratemu zapasu.Doma to nevyroni slzu a tam skupinovy plac.Ale sport je drina a vsetko je len o peniazoch, reklamach a uz aj ten sport je kupovany ved kolko x boli aferky ako sa u nas brali peniaze za vyhru, prehru
Ale klobuk dole sport je drina sebaobetovanie a cela rodina tym zije chodi na zapasy, vybava, cas...
A potom sa clovek docita, ze Narodne divadlo nema v juni na vyplaty hercov....

anja27
autor
15. jún 2021

@enka81 no ved len si to predstav 😁 moj nastastie ten sport nepreziva nekomentuje ale niekotrych ked vidim cely fialovy dobreze ho neporazi. Aj ms v hokeji. Skoncilo to ten osial a uz nikto neriesi je to take na vypnutie ok beriem ale ze to niekto tak preziva strasne to nechapem vpbec 😀

anja27
autor
15. jún 2021

@number19 no ved prave aj herci spadaju do tohto aj spevaci atd..ako dobre fajn ludia potrebuju aj zabavu ako bolo spomenute ale beru az moc penazi. Na druhej strane nezavidim im tu slavu. Aby na mna kazdy ukazoval niekde na ulici uff to nie

anja27
autor
15. jún 2021

@luccija plakat pre zapas? To som este nevidela to uz je moc. Ako hraci dobre su tam iste emocie kedze fakt makaju na tom ale divaci okrem zabavy co z toho maju? 😀 neberiem nikomu ze je sportovy fanusik ale viac by ti ludia pre seba spravili keby si brali z noch priklad a trosku sa zacali hybat tiez to by som brala ze motivacia ale nie sediet pred tv a mlatit do stola ako to hraju 😂😂

anja27
autor
15. jún 2021

Boze inak keby sem dosiel nejaky chlap zaryty fanusik asi by ma pekne sfukol co to pisem haha

anja27
autor
15. jún 2021

@dskjhfdlkdjhl je to mozne ale dufam ze nie. Mozno sa mi to zda ale po lockdowne si vsimam ze dost viac ludi v okoli sportuje. Tak mozno to bude mat aj nejake pozitivne dopady snad

vendulka80
15. jún 2021

Šport sa este da pochopit, namakaju sa neskutocne aj ked mat plat v miliónoch EUR je uz mozno cez. Ale zase časť z nich venujú charite, detom atd. Mna vsak skor vytacaju kadejaké instablogerky typu Skoncova, Gáboríkova, Plackova a podobne. To su zeny, ktore mna osobne neohúrili ničím a nerozumiem ženám, ktore potrebuju mat nejaky vzor aby si mohli ist nakúpiť. A pocikane z toho ked Plackova vytasi fejky za par stoviek. Ale asi som divna a nerozumiem tomuto svetu. 🤷🏻‍♀️

vendulka80
15. jún 2021

@number19 a keby len hollywoodsky. Kolko beru tí nasi za taky jeden diel nekonečnej telenovely Oteckovia. A tam je teda slušná zbierka komediantov. Česť výnimkám.

anjelicek26
15. jún 2021

Myslim, ze sport je este pochopitelny, je to vydrete a skutocne zaraba vela len uplna uplna spicka... a aj to len kratku dobu v zivote, po 35ke je koniec a musis byt vybaveny na cely zivot.... moji synovia tiez sportuju a teda ten level urcite nikdy nedosiahnu, ale je to v tyzdni 7 intenzivnych hodin makania, co sa ine deti poflakuju po dome a nerobia nic...

u2jana
15. jún 2021

@anja27 haha ja som tiež v tomto za divnú, keď nechapem profi športu, veď keď sa chceš bicyklovať bicykluj, keď chceš hrať futbal, tak hraj, ale platiť niekomu, že behá za loptou mi nedáva žiadny zmysel. A ako chápem, že sú to vydreté prachy, a že asi motivujú mládež, ale aj tak je veľa iných náročnych profesií, ktoré sú nezaplatené a napriek tomu oveľa prospešnejšie pre spoločnosť.... insta modelky a youtuberov - to je kapitola sa o sebe... asi som už v tomto stará 😃

anja27
autor
15. jún 2021

@vendulka80 ja tomu tiez nechapem ale tak to je nova doba co uz. Ja ked uz tak tak si pozriem ludi co davaju videa varenie pecenie pestovanie a take zo zivota ale nie nejake celebritky o nicom

nistika
15. jún 2021

tak lebo je to biznis....ak pride ten dav ludi na tribunu, kupi si drahy litok a drahe jedlo, stale sa to vsetkym oplati aj za cenu ze sportovcovi daju milionovy rocny plat....akoze ktory blbec by im to tam hral ak by si zratal kolko zarobia za 500e mesacne? potom je to tiez v istom sposobe sutaz...dostane viac ten kto vyhra....tieto uvahy chapem ze premyslat sa musi ale je to trocha odveci....potom sa pytajme preco bagrista ci obkladac si za svoju dvoj tyzdnovu pracu vypyta 8000e? no lebo niekto je ochotny tolko zaplatit...

anja27
autor
15. jún 2021

@anjelicek26 tak pokial ich to bavi je to super. Urcite je lepsie investovat takto do deti ako kupovat im hry a drahe smaryphony 😊

anja27
autor
15. jún 2021

@nistika ja viem len som sa tak zamyslela nad tym chapes..

anjelicek26
15. jún 2021

@anja27 tak moji maju aj to 😂 Plus hraju na gitare/husliach, chodia k poziarnikom a na extra hodiny anglictiny. Len ja si obcas pripadam ako cisty taxikar 🤐

anja27
autor
15. jún 2021

@anjelicek26 no tak to maju toho hodne musis mat toho az az. Ale tak aspon nesedia pri tom.hodiny kedze maju aj ine zaujmy nemaju na to ani cas 😁 lebo su deti ktore hodia tasku a sadnu za pc. Momentalne za posledny rok to mali vacsinu roka za tym pc chudence

annamalaga
15. jún 2021

Tak. Za prvé . Zarábajú len a len tí najlepší. Nezarábajú všetci. Za druhé futbalistom platia bohatí majitelia klubov , ktorí si so svojimi peniazmi môžu robiť čo chcú. Takze toto povolanie neplatí štát. Za tretie zarábajú preto, lebo je to marketing. Kým ľudia budú chodiť na futbal , vždy to bude vynášať. Takze preto toľko zarábajú a budú zarábať ešte viac. Ale len a len tí najlepší , nie všetci. Ako príklad ti uvediem Ronalda. Narodil sa chudobnej rodine na Madeire. Nemal ani toľko podmienok nato, ako dnešné deti. A cez to všetko sa vypracoval tam kde je. Len taký Ronaldo dáva prácu x ľuďom a je to fabrika na peniaze. Vo škole sa mu vysmievali, že pochádza z chudobnej rodiny. Mohol to vzdať ale nevzdal a dnes je tam kde je. Nik mu to nedal. Takze zaslúži si. Každí , kto je špica vo svojom obore si zaslúži. A to Ronaldo je.

luccija
15. jún 2021

@vendulka80 mna minule uputala diskusia kde si zeny pisali, ktore zname maminy na IG sleduju a to kvantum mien zo zvedavosti som si par pozrela a potom, ze zeny nic nestihaju, ked pozeraju ako kto obliekol dieta a edukacnu hracku kupil🙂a kde na kave sedel.Tiez tomu uz nerozumiem neprirodzene nastylovane fotky, ale ako biznis dobre sikovnym patri svet...nechcem vediet co bude IN o 5, 10 r

danulicek
15. jún 2021

ja sa skor pozastavujem, kolko ludi este na tom futbalistovi zarobi, lebo ti naozaj na tom ihrisku nedru, nevstavaju, netrenuju :D

co sa samotneho sportovca tyka, osobne si myslim, ze kazdy z nas ma moznost rozhodnut sa pre profesiu a robit vsetko pre to, aby bol najlepsi. nie kazdy to vyuzije, nie kazdy to preferuje, nie kazdy ma na to talent. a take prachy zarabaju fakt ti najlepsi alebo najsikovnejsi, ale aj taki, co sa dokazu predat na reklame. cize mne toto zily netrha. ale casto sa divim, ake sproste komenty dokazu napisat ludia napr. takej dominike cibulkovej - aktualne kvoli oslave jej syna, ktoru robila vcera. su to jej peniaze, zarobila si ich a ruku na srdce, kazdy z nas by take prachy minal podla svojho gusta, ak by mohol.

co sa tyka toho fandenia na futbale, nie vsetci su taki. moj muz napriklad radsej sedi doma pred telkou a ani na ten hokej sa mu nechcelo, ked boli MS tu :D a veru doma nekrici :D ja by som to prirovnala ku koncertom - tam sa vykricis, vyspievas, vytancujes, vyplavis endorfiny a dobre ti je :D a chlapi to asi maju takto aj pri futbale 🙂

anja27
autor
15. jún 2021

@annamalaga tak to mas pravdu urcite je obdivuhodne ze sa takto vypracoval aj ked rodicia na to nemali. Ja tych ludi obdivujem v tom ze to vydrzia roky tak v discipline

h2
15. jún 2021

@anja27 Ja zase nerozumiem, čomu na tom nerozumieš. Treba si uvedomiť, kto ich platí a za čo. Oni nie sú štátni zamestnanci a nemáme tu socializmus, aby boli odmeňovaní podľa zásluh. Ak je niekto schopný dať futbalistovi milióny, on sám na ňom zarobí miliardy. Tak isto je to s hollywoodskymi hviezdami. Ak vďaka slávnemu hercovi film zarobí miliardy (a s iným obsadením by ich nezarobil), tak prečo z toho on nemá nič mať? Porovnanie s pekárom je smiešne, pekára môže robiť "hocikto". A ak je nejaký pekár fakt šikovný a okrem toho, že pečie lepšie, ako všetci ostatní, zvláda aj marketing a manažment, založila si vlastnú pekáreň, neskôr vytvorí pobočky... ak bude mať milióny spokojných zákazníkov, môže tiež zarobiť milióny.