Právo na prvé zamestnanie

gabika098
5. júl 2024

Dobrý deň, kolegyňa s ktoru som pracovala odišla na materskú a zmeny v práci si striedam už len s brigádničkou. Iba ja a ona. Začiatkom Júla k nám mala nastúpiť nová kolegyňa, je to jej prvý TPP a chce využiť projekt ,,právo na prvé zamestnanie'' na ÚP je evidovaná od septembra čiže nárok na to má. Majitelia ale prišli s tým že môže nastupiť až od augusta lebo vraj je oklo toho projektu veľa papierovačiek. Na ÚP jej ale povedali, že žiadanku na projekt dostane hneď ako donesie na úrad zmluvu. Chudák dievča je naťahované od Júla že začne pracovať, a my dve (brigádnička a ja) robime každy deň v týždni na dve zmeny, dovolenky zaplatené a ostali sme vysieť s tým že oni môžu novú poriešiť najskôr k 1.8. a musime robiť cely jul my. Chcem sa preto opýtať niekoho kto sa v tomto pohybuje ako tento projekt funguje, a či nemôže dostať zmluvu a začať pracovať už teraz. Čo také tam toľko treba riešiť? pride mi to celé zvlaštné a nevymyslené ak chce niekto začať pracovať cez tento program...

melanta
5. júl 2024

@gabika098 môže nastúpiť, ale museli by platiť už v júli, tak prečo to neoddialiť. Je to iba lenivosť alebo snaha ušetriť zo strany zamestnávateľa. Ty ak máš zaplatenú dovolenku schválenú, tak na ňu nastúpiš. Ak by ťa nepustil, nech ti to oznámi písomne a nech si je vedomý, že má povinnosť preplatiť plnú sumu toho, čo si zaplatila.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz