Praktická sestra v zahraničí

31. máj 2024

Dobry den, viete mi poradit, ktora krajina akceptuje nasu SZS ukoncenu maturitnou skuskou, odbor prakticka sestra?

egonsk
31. máj 2024

je jedno aku mas skolu, v zahranici ti len tak neuznaju nase skoly, rovnako ako aj u nas musis zaziadat ak chces uznat zahranicnu skolu.

stellarstar
31. máj 2024

Presne ako
@egonsk píše ani moju SŠ OP neuznali

autor
31. máj 2024

@stellarstar A ako si to vyriesila? Dorobila si si skusky v danej krajine?

egonsk
31. máj 2024

ano riesi sa to bud vykonanim rozdielovych skusok, alebo kratka cast studia a skuskami, alebo kompletnym studium so skuskami. Podla uznaneho stupna.

autor
31. máj 2024

@egonsk Dakujem, no dufala som, ze sa najdu krajiny, ktore nase vzdelanie akceptuju, skoda ☹

melanta
31. máj 2024

V zahraničí bežne akceptujú vzdelanie našich zdravotných sestier. Aj väčšinu iných vzdelaní. Len výnimočne je potrebné robiť skúšky alebo iné administratívno právne záležitosti. Ak chceš robiť v zahraničí sestru, vyštuduj sestru na Slovensku alebo v zahraničí.

autor
31. máj 2024

@melanta Mam vzdelanie "iba" praktickej sestry ☹

melanta
31. máj 2024

Tak musíš hľadať krajinu, kde existuje táto profesia, v profesiách aj vo vzdelaní. Tam kde, táto profesia neexistuje, čo je myslím väčšina krajín Európy, tak buď robiť nižšiu pozíciu, alebo vyštudovať sestru.

la_dolce_vita
31. máj 2024

V Cechach urcite akceptuju.

stellarstar
31. máj 2024

Nijak urobila som pol r kurz a to stačí

franica
31. máj 2024

netreba skúšky, praktická sestra je uznávaná aj v iných krajinách, ale ako asistent, pracujem s tým, ak chceš, napíš mi správu

kiki68
31. máj 2024

Rakusko to akceptuje ak mas par rokov prax v zdravotnictve. Potom musis vsetko iba dat prelozit a posunut to na rakuske ministerstvo. Tam sa vyjadria, ze co mozes a nemozes robit. Ale viem, ze mozes byt Pflegeassistenz, Ordinationassistenz. Len tie vaznejsie ukony nemozes robit bez dalsieho vzdelania. Ale uplatnenie mas velmi dobre. Dostanes tiez nejake skolenie este o liekoch

kiki68
31. máj 2024

@melanta zalezi kedy mala ukoncene vzdelanie, Rakusko po nejaky rok akceptuje s rokmi praxe.