Pracujete v Lidli na polovičný úväzok?

mamanadruhuu
24. sep 2020

Dobrý deň. Nastúpila som do lidla na polovičný úväzok t.j. 20h/týždenne popri rd. No pri mojich dvoch dcérach 3r a 1r je to ťažké. Som asi strachoprd ísť za vedúcou a spýtať sa jej na ranné zmeny. Moje zmeny sú ranné poobede do 9 večer a ozaj moje deti sú z toho úplne mimo, ďalšia vec som si myslela ze polovicny úväzok bude aj polovica dňa t.j 4hodiny nie ze oni mi dávajú 7hodin.. Som ešte v skúšobnej dobe, takže môžem hocikedy odísť bez udania dôvodu, len chcem vedieť či niekto v lidli pracuje na skrátený a ako to všetko zvláda, ak teda má aj iné povinnosti.
Dosť som utrapena, no peniaze potrebujem a k rd je to pre mňa veľké plus. Ďakujem za každú radu, hlúpe komentáre si nechajte pre seba

zuzkablazejka
24. sep 2020

Nepracujem v lidl ale suseda z bytovky áno. Tiež kvôli deťom iba ranné. Opýtaj sa vedúcej, určite sa bude dat niečo s tým spraviť. A tie krátke smeny, neoplatí sa ti to takto viac že ideš iba na tri dni do prace na 7 hodín a zvyšok si doma ako chodiť každý deň na štyri hodiny?

fokuska
24. sep 2020

@mamanadruhuu Polovicny uvazok neznamena, ze kazdy den odrobis pol dna, ale ze za mesiac budes mat polovicu z toho co sa odrobi na plny uvazok. Pises, ze mas 20h tyzdenne, cize robis 3 dni v tyzdni. A tie 3 dni nemas vsetky poobedne, pises, ze robis aj ranne.
V kazdom pripade, za veducou ist mozes a poprosit ci ti moze davat viac rannych smien, len mysli na to, ze niekto potom bude musiet robit viac poobednych a to tiez nie kazdemu vyhovuje. Je fer, ze sa to strieda.
Za opytanie nic nedas, ved najhorsie co moze byt je, ze ti povie nie ;)

mamanadruhuu
autor
24. sep 2020

@zuzkablazejka vedúca je protivna, keď som sa jej pýtala kto vypracováva zmeny tak jej odpoveď bola ci mam s tým nejaky problém, takže, tak možno by sa to oplatilo ale tiež mi nemôže vzdy chodiť babka deti strážiť na 7 hodín tiež chodí do práce :(..
@fokuska ja viem ze pre niekoho je to beger, ale tí istí zamestnanci tam boli aj predomnou a zvládali to, kiežbych som robila 3 dní . Ja robím 5 dní a dva mam voľno..

fokuska
24. sep 2020

@mamanadruhuu Robis kazdy tyzden 5 dni po 7 hodin? Cize ked mas uvazo 20 hodin za tyzden, tak odrobis 35 a tym padom tych 15 naviac mas nadcasy? Ved to uz robis ako na plny uvazok takmer. Alebo dalsi tyzden odrobis len jeden den a teda mesacny fond sedi?

mamanadruhuu
autor
24. sep 2020

@fokuska no ja nerobím každý deň 7 hodín, robím 4 5 a 7 alebo 4,5 h alebo 5,5 h.. Ale ide o to ze tých 5 h ešte by som zvládala ale 7 je pre mňa už moc.. Keby obe boli v škôlke by to bolo aj tých 8 ci 9 ideál pre mňa ale niesu

leskovael
24. sep 2020

Normálne by som jej povedala že koli deťom poobednú robiť nemôžem a hotovo. Ja to poviem takto... aj keď si nastúpila do práce preto že financie potrebuješ, no ako matke sú ti deti prvoradé, ak to takto tebe koli deťom nevyhovuje, nieje na tom nič s čím by si sa mala báť ísť za vedúcou. Sú to normálne veci, ver že niesi ani prvá ani posledná mamička, ktorá chce u veducej vybaviť zmeny tak, aby jej to vyhovovalo koli deťom.. Do lidla hladaju ludi stále čo vidím, takže im tam ludia asi pracovať až tak veľmi nechcú, oni potrebujú zamestnancov, ty chceš prácu ale si mama a potrebuješ si prispôsobiť čas.. Ak by to nešlo,hľadala by som si aj brigádu niekde inde - kauflan, tesco... Proste niekde kde je viac zamestnancov a vieš si vybrať kedy pôjdeš pracovať. A kde mi budu ochotní vyjsť v ústrety, tam by som nastúpila.

fokuska
24. sep 2020

@mamanadruhuu Tak skus ist za veducou a poprosit ju ci je mozne upravit ti to tak aby si robila najma rano a max. 5 hodin - uvidis nakolko ti bude moct vyhoviet.
Zalezi na tom ake ma celkove zlozenie ludi na predajni - kolko ma na plny uvazok, kolko na polovicny, ako to kombinuje - je mozne, ze ti bez problemov vyhovie, je mozne, ze to nebude mozne vobec alebo ze by to aj slo, ale nebude ochotna... kym sa jej neopytas, tak nebudes vediet.

mamanadruhuu
autor
24. sep 2020

@leskovael ďakujem za radu, už len odhodlať sa a ísť za vedúcou

mamanadruhuu
autor
24. sep 2020

@leskovael len ako ju poznám tak jej odpoveď bude nie.. Čo uz

rysavcek
24. sep 2020

Dohodnúť sa dá na všetkom robím v Lidli už 10 rokov a som druhýkrát na materskej ale teraz už rok pracujem popri RD tiež na kratší úväzok . Nie som si istá či niečo poriešis pretože na pohovore sa ťa určite pýtali ako by si si predstavovala rozvrhnúť pracovný čas tých 20 hodín určite sa tam aj pýtali či máš s kým nechávať deti v prípade že si ich nezatajila( už aj to som zažila) . Vyskúšať môžeš záleží od vedúcej ako veľmi potrebuje ľudí a koľko "vyhodárov" už má na filialke ktorý jej robia buď ráno alebo začínajú kvôli deťom neskôr a tak .

leskovael
24. sep 2020

@mamanadruhuu pozri sa za opýtanie nič nedáš. Tvoj dôvod nieje žiadne vymýšľanie ale reálne veci ktoré rieši xy zamestnancov a teda zároveň xy zamestnavatelov. Chyba je že sa bojíš...Nespýtaš sa=nebudeš robiť tak ako ti vyhovuje, opýtaš sa=možnosť pracovať tak ako chceš... Takže neni čo stratiť. A ako píšem keby sa nedalo tak zatiaľ pracuj podla rozpisu a hľadaj prácu v kauflande alebo tescu a na pohovore rovno povedať že chceš zmenu lebo ti niesu v terajšej práci prispôsobiť čas a teda prebrať aku by si mala predstavu o pracovnom čase.. V Lidli na pohovore ste sa nerozprávali o tom ako by si robila? To ze si nepochopila že polovičny úväzok je polovica h/t a nie polovica h/d nevadí, ved keby si robila iba 5h ale robila by si vždy poobede? Toto sa preberá už pri pohovore toto, hlavne ako mamička malých detí kde musí byť hned jasne, že ti poobedne nebudú moc vyhovovať 🤔

delphineta
24. sep 2020

Ja som tak nastupovala ale hned mi vedúci povedá,že4-5 nepríchadzaju do úvahy,musel by planovat zas nejakeho človeka namiesto mna.Takže som si odmakala 3dni v týždni a mala som pokoj.Postupom času som prišla na to,že naozaj by to nebolo fer voči kolegom,keďže pri tak krátkych smenach by ma nemohli plánovat do pekárne alebo na zeleninu

kinderzwillinge
24. sep 2020

Da sa robit v Lidli len na pokladni?

delphineta
24. sep 2020
kinderzwillinge
24. sep 2020

@delphineta dakujem 🙂

mamanadruhuu
autor
25. sep 2020

@rysavcek no to práveže sa ma nikto nepýtal ako sp redstavujem rozvrhnut čas, ale to ze mam deti vedia...

@leskovael no nejak som to neriešila moja chyba ktorú si priznávam, ak mi nedovolí robiť ráno aspoň na tu 7 s nástupom do prace, budem to musieť ukončiť, komunikovala som o tom s mamou, baby za mnou nariekaju je to hrozne, ale ďakujem za radu

@delphineta mna práveže na nič nikto neupozornoval, a problém ďalší nepýtala som sa brala som to ako samozrejmosť moja chyba, určite sa odhodlám a pôjdem za ňou len teraz nastúpila na dovolenku, povedala som ze dorobím mesiac nech to mam za sebou a pôjdem

@delphineta nedá, nedá sa tam robiť len jedna robota... Ja robím všetko (teda okrem pokladne)

delphineta
25. sep 2020

@mamanadruhuu naozaj sa neboj a konunikuj prinajhoršom ti povie nie a ideš dalej ja to tak riešim stale a ver tomu že nie všetko sa stále dá.Do pokladne časom isto pojdeš sk ostaneš

anomylka
27. okt 2020

To myslis vazne ze niekto bude za teba tahat poobedne. Sa zobud, napriklad ja ze nemam deti, neznamena ze nemam svoj sukromny zivot. Bud rob ako ti vychadzaju smeny a zariad sa, alebo odid, nikto nie je povinny skakat ako ty piskas