Pracujem ako chyžná

28. sep 2021

Ahojte. Uz som tu pisala. Pracujem ako chyzna 2 tyzdne, 4 hviezdickovy hotel. Odkedy pracujem sama - predtym som mala kolegu co mi poukazoval, dali mi 16 izieb spravit za 6 hodin. Spravila som 9 a musela som robit po prac.dobe. Robila som dlhe roky housekeeping, som rychla, ale pre tuto spolocnost nie. Kupelku treba poriadne vyluksovat plus izba ma velku dvojpostel 2 vankuse velke, 2 male 2 velke periny, plachta dat to do hotelovej finalnej formy, prach -na to sa hostia najviac stazuju, vysavanie. Viete mi poraditvdake tipy, kto ste tak pracovali ? Na jednu izbu mame v priemere 18 minut

autor
28. sep 2021

Niektori kolegovia mali cez vikend 20 izieb za 6 hodin.

autor
28. sep 2021

Co mali spravit.

martinkatinka
28. sep 2021

To sa skor porad s kolegami ako to stihaju

w123
28. sep 2021

pracovala som tak jednoducho si musis sledovat cas a ponahlat sa ale zaroven na nic nezabudnut najlepsie je upratovat podla nejakeho poradia napr najprv smeti potom postelne potom kupelna atd. spravit si svoj “system” a ten dodrziavat na kazdej izbe aby si nestracala cas rozmyslanim ze co este treba a na konci som si izbu vzdy narychlo skontrolovala a presla lebo ked si nieco zabudla ta vratili a to bol potom casovy sklz takze asi tie tri veci by som poradila sledovat si cas ist podla svojho systemu a na konci si izbu skontrolovat samozrejme je to nahanacka

frota3
28. sep 2021

normalne si daj stopky, pridaj si nejake dve tri minuty k dobru. skus si to mozno nejak lepsie rozvrhnut alebo pytat tipy od kolegov.

sense
28. sep 2021

Keď som kedysi robila chyznu, tak som robila v poradí. Vyzliecť periny, pozbierať uteráky, potom kúpeľňa, navliecť periny, povysavat, a utrieť prach, utiera la som jemne vlhkou handrou nikdy nie suchou... Ono ide hlavne o prax a v podstate ideš v tempe... A tiež záleží ci ide o izbu keď hosť odchádza alebo o denne bezne upratovanie...

autor
28. sep 2021

@martinkatinka pracujem v zahranici, niektori nevedia anglicky a ti co vedia su zaciatocnici ako ja

autor
28. sep 2021

@sense toto su iba izby, ze host odchadza, vsimla som si, ze jeden kolega napr. nemopoval kupelku ani izbu, ak boli v niektorej parkety, proste obisiel ten krok, tak rozmyslam, ci je tiez nieco, co eventuelne nemusim robit tak super precizne

mable123
28. sep 2021

Ako obdivujem takéto práce v zahraničí.... cudzinec im je dobrý, lebo domáci by za taký plat ani nevstal... a k tomu kritéria ešte koľko a za aký čas... odporučila by som im ľudí z Ázie kde makajú od malička na poli, farmách a sú neskutočne rýchli... pre ich je aj minimálka z Európy luxusný plat, kde si za pol roka našetria na dom v Ázií.

w123
28. sep 2021

@mable123 neviem no co som pozerala ponuky v zahranici tak niektore boli velmi slusne platene v porovnani so slovenskom.. a napr. chyzna na takej vyletnej lodi .. tu na slovensku je ten plat v porovnani s tym ako velmi narocna praca to je dost nizky, ubytovani nenechavaju dyska napr. v porovnani s casnikmi.. alebo ti nechaju par drobnych.. a musis sa nahanat neskutocne

mable123
28. sep 2021

@w123 ako áno keď Ti hostia čosi nechajú na izbe tak je to super🙂, lebo keby som mala mať 1300 v zahraničí, tak tiež nemôžeš vyskakovať.... a zase ďaleko od rodiny, kamošov... Slovensko je na prt, ale krajina (príroda) je skvelá 🙂

autor
28. sep 2021

@mable123 ano inak bohuzial cloveka z ich krajiny tam nestretnes, zvacsa thajcania, africania a rusi, litva ukrajina

autor
28. sep 2021

Co sa financii tyka, tu je samozrejme vyssi standard, cestovanie metrom ma vyjde 100 eur na mesiac napr. a cestovat musim, kedze nemam vodicak -ale zase aj benzin nieco stoji

kakawah
28. sep 2021

Pracovala som v UK ako chyzna v 3* hoteli. Na izbu sme mali 25 min. Niektorá bola cista, inokedy family rooms hruza. Ty robis fakt vela, toto je nonsense. Za 5 hod. Som ja urobila cca 15 uzieb. Nemusela som, u nás to fungovalo tak, že kto svoje upratat isiel pomahat druhenu. Fakt zalezali v akom stave hostia izbu nechali. Ved sa tam strhas.

autor
28. sep 2021

@kakawah ano pride mi to neludske. Tak strasne ma boli telo a nepovedali mi ani, ze musim tam zostat nadcasy ak nespravim izby, ja mam male deti co musim ist vybrat zo skolky v urcitom case. Uvidim ako to pojde teraz cez vikend, ale mam sto chuti odist, keby mam alternativu, co nemam :(

misskisa
28. sep 2021

Pracujem v housekeepingu 16 rokov. Prešla som si od chyznej až po manazerku. V UK aj na Slovensku. Toto čo opisujes je na zodratie. 18 minút na izbu v 4* hoteli? To neexistuje aby bolo všetko urobené poriadne. Bez ohľadu na to aký to je hotel, v každej izbe treba prezliecť posteľ, utrieť prach, povysavat, umyť umývadlo, vaňu, sprchu, toaletu, dlážku, doplnit inventár. Takže za 18 minút sa to nedá. To akurát olizes naoko na povrchu, niečo vynechas ale poriadne to nemôže byť urobene. Samozrejme záleží aj od stavu izby. Doporučujem nájsť iný hotel. Určite su aj také kde ti dajú viac času na izbu. My sme 5* na Slovensku a chyžné majú na izbu 40-45 minút a to už sa dá urobiť poriadne. V akej krajine si? Hľadaj malé 4* 5* butik hotely, z mojej skúsenosti majú vysoké štandardy ale máš dosť času na izby.

kakawah
28. sep 2021

No my sme nadcasy nerobili. Všetko muselo byť do 14.00 urobene, lebo bol check-in vtedy. Takže pomahali sme a občas aj recepcna prisla

luccija
28. sep 2021

Podľa mňa sa to nedá stihnúť.Asi by som začala prevliect postele, povysávať, utrieť prach v izbe, zrkadlo a hneď kupelka len neviem čo si skrátiť a oklamať fakt jedine kúpeľňu rýchlo pretriet...veď len umývadlo, wc zrkadlo, doložiť sampony musí trvať dlho plus ešte určite skriňu na oblečenie pretriet...
Keď si to robila s ním koľko mu to trvalo?čo robil ináč?je k tomu aj balkón?a to si neviem predstaviť, keď niekto rozsype chipsy či urobí fakt bordel.Ja vždy, keď odchádzam z hotela vyzliekam periny nech majú menej roboty🙂úprimne chcú Ta zdrat z kože...nebolo by lepšie chodiť do domácnosti či nejaký penzión menší?

nely1704
28. sep 2021

Ja som takto pracovala, na izbu sme mali 18-20 minut, nonstop sme makali od 8.00 do 16.00 . Plus samozrejme spoločenské miestnosti. Nebol to 4* hotel ale všetko muselo byť tip top, plus v izbách boli POSCHODOVÉ POSTELE, čiže vyliezť aj hore a podľa počtu osôb postele skladať a rozkladať..... dá sa to zvládnuť ale iba určitú dobu....zničený chrbat, nechty od matracov....skončí šichta a možeš spať do rána na ďalšiu šichtu, za par týždnov som schudla z 55 na 46 kg.
Prišli ženy, ktoré po týždni plakali pri stole na obede že nevládzu a potkýnajú sa od únavy

Ak chceš robiť v zahraničí a totálne sa nezničiť za podobný plat, nájdi si radšej napríklad prácu v potravinách. Mala som asi 2 kolegyne nemky, ktoré si chodili privyrábať dva krát do týždna ale same vraveli, že je to pre nich len oddych z domu, nerobili by to 🙂

autor
28. sep 2021

@misskisa Svedsko, mna prijali bez skusenosti, mam skusenost z housekeepingu v domacnosti, ano je to na zodratie a dakujem za nazor od tych co to robili.

autor
28. sep 2021

@nely1704 dakujem presne do 2 tyzdnov kilo dole slo isto

autor
28. sep 2021

@luccija dakujem, ano uvedomila som si to, my sme robili kazdy sam izbu ale spolu, nechcel robit spolu vtedy, urcite vela veci vynechal, mozno neutiral prach, a neutieral kachlicky v sprche, viem, ze nepouzival asi ani cistic na wc a umyvadlo, proste povynechaval vela krokov inak sa to neda zvladnut,

autor
28. sep 2021

este treba lestit pohare aj na vino, to zabere daky cas, viem, ze prisla raz manazerka so superviserkou a ukazovali ako spravit rychlo perinu do formy ako chcu s navlecenim, povedala, ze spravi to za 2 minuty, takze postel zabere min 10minut,kupelka dalsich 10. To este nevravim, ze kopec veci na pripravu vozika na mojom poschodi chybalo, nik nevedel, kde je co, musela som behat po poschodiach a zhanat toaletny papier, sacky na smetny kos, ma 7 poschodi takze kym som nasla moj cas bol zase minus, lenze v nasom sklade na poschodi, kde som mala pracovat sme to nemali. Nikto to neriesil. Len po tyzdni mi povedali, ze su so mnou nespokojni a to som robila uz vselikde, ale takuto demotivaciu som nezazila.

autor
28. sep 2021

rodeny sved by to nerobil, je to hanba.

danieladeley
28. sep 2021

prave na vyletnych lodiach za takyto cas a tolko izieb je bezny standard a to dvakrat do dna, ranny a vecerny servis 🙂

kakawah
28. sep 2021

Mate zly manažment. Ako je možné že nenam všetky veci vo svojom " kumbale" Mne dovolili syna tam mat keď boli školske prazdniny. Sedel v jednej izbe, cital si, kreslil, pozeral telku, pomáhal mi. Ešte mu z restiky priniesli hranolky, alebo zmrzlinovy pohár. Všetky sme tam mali deti, takže nad 14.30 a všetky sme utekali doškoly. Každý kazdemu pomáhal aby sa stihlo.

autor
29. sep 2021

@kakawah a kto bol u vas za to zodpovedny ? Tu sa nik na take veci nepyta, kazdy sa akoby zmieril s tym, ze musia behat po poschpdiach predtym ako idu robit, takze zabijas cas, ktory by si mal venovat praci. Ja som tam 2 tyzdne, je mi trochu blbe, ak je to napr. Supervisor zodpovednost, aby si na mna nezasadli alebo co.

luccija
29. sep 2021

Minulý týždeň som pozerala utajený šéf a detto upratoval izby a tá čo ho mala na starosti behala hore dole po poschodí čo hľadali župan a iné veci .
Mala by si mať všetko na vozíku a nie strácať čas, ktorý potom vytknú tebe

kakawah
29. sep 2021

Supervisor chodila a dopĺňala, keď som nemala, povedala som jej. Neexistuje by som niečo zhanala kade- tade. Jednoznačne zly manažment, bordel

kakawah
29. sep 2021

Na tvojom mie hladam iný hotel, alebo taku prácu kde tí hodiny vyhovujú Koli detom.