Pracuje niekto v poisťovni?

5. aug 2023

Ahoj, pracujete tu niekto v poisťovni, alebo máte skúsenosť s poistným plnením pri autonehode? Čo všetko sa zohľadňuje? Nehodu spôsobil iný šofér, PZP ma v Allianz, privolane boli všetky zložky, naše auto je zrejme na totalku (podľa servisu, vraj to poisťovňa uznať ako totalku nemusí) Odhadovaná výška opravy je niekde na úrovni ceny vozidla, resp trochu vyššia. Auto bolo 11 ročné, kupované pred 2 rokmi za 18tis, malo sotva 100tis km. S čím plus mínus môžme rátať? Je možné, že škodu ohodnotia len na nejakých 5tisic? Či dostaneme reálnu náhradu škody? Vďaka za každú info.

e1i
5. aug 2023

No odrataju urcite opotrebenie vozidla,cize isto to nebude 18 tis a ako poznam allianz ak by to bolo aspon 5 tak by prekvapili. Uvidite. Oni budu zohladnovat ze je 11rocne,nie ze vy ho mate 2r.

Mne raz radili dat si opravit cez moju havarijnu,kt som vtedy este mala a oni si vybavia poistovne medzi sebou. Ale nebol to allianz ani moj ani vinnika
Ze tak dosiahnem vacsiu uhradu

autor
5. aug 2023

Takže nie je reálne, že za vyplatenu sumu si budeme môcť kúpiť druhé auto? Alebo že by zaplatili komplet opravu v servise? Oprava vraj vyjde okolo 15tis eur. Auto súrne potrebujeme a 10tis aby sme doplácali fakt nemáme 🙄 za 5tisic sa spoľahlivé a bezpečné auto kúpiť nedá žiaľ.

autor
5. aug 2023

@e1i to mi je inak jasné, že našu kúpnu cenu zohľadňovať nebudú, predpokladám, že sa budú odrážať od pôvodnej ceny, ktorá bola okolo 55tisic a nejak podľa toho a veku plus možno najazdených km by mohlo vyst aspoň 30% z tej sumy. Ale tak asi márne snívam. V súčastnosti sa cena presne toho istého modelu s rovnakou výbavou pohybuje od 16 do 20 tisíc, to ich asi zaujímať nebude 🙄

janagem
6. aug 2023

No nebude. Poisťovne na to majú modré knižky, kde je presne uvedené aku cenu má mať more vozidlo po koľkých rokoch plus je tam ešte aj odpočet za kilometre. Ale, ak by im vyšla táto suma na 18k, a oprava na 15k tak vám t dajú opraviť. Ak nie tak vám vyplatia určitú zostatkovu hodnotu(- náhradné diely tuším) a auto bude ponúknuté na dražbu a mali by ste dostať aj tieto financie - takto to teda mala komunálna poistovna