Pracuje niekto na matrike?

miirkka1
7. nov 2023

Ahojky,chcela by som sa opýtať,či niekto pracuje/pracoval na Matrike? Aký je tam pracovny čas,lebo určite sa nepracuje len v čase otváracích hodín.

martinkatinka
7. nov 2023

@miirkka1 zalezi v ktorom meste, kazdy urad ma ine otvaracie hodiny. A pracovny cas je kladicky 8 hodin. Ak nie su take otvaracie hodiny, zrejme sa chodi skor akebo konci neskor ako su otvaracie hodiny.
No to mi pride logicke a zrejme by to malo byt jasne aj tomu, kto chce na matrike pracovat 😉

viestta
7. nov 2023

A ak je to sobasna matrika, tak sa robi aj v sobotu, ked su sobase

lenka34k
7. nov 2023

Ahoj, pracujem na mestskom úrade, síce nie na matrike, ale naše matrikárky majú štandardný pracovný čas ako my ostatní, ale samozrejme, keď sa koná sobáš, čo je väčšinou mimo úradných hodín, tak tam sa musia zúčastniť

miirkka1
autor
7. nov 2023

@martinkatinka Presne aj sobáše sa robia.

lenka34k
7. nov 2023

@miirkka1 tých sobášov by som sa zas toľko nebála, záleží, aké veľké mesto to je, koľko ich tam majú v mesiaci, jeden sobáš je záležitosť do 15 min.

miirkka1
autor
7. nov 2023

@lenka34k Ďakujem krásne. Najmä kvôli detičkam som sa pýtala.Ale to by som ich asi nestíhala vyzdvihnut

miirkka1
autor
7. nov 2023

@miirkka1 U nás sú uradne hodiny do 11.30 a dva dni do 16h.

lenka34k
7. nov 2023

no u nás máme sobášne dni len piatok (to máme úradné hodiny do 14:00) a sobota, viem, že sa dajú robiť výnimky, ale to už je normálne na to správny poplatok za sobáš mimo sobášneho dňa, takže to nie je každý ochotný zaplatiť, takže až toľko sobášov mimo uvedené dni nebýva, to skôr keď sú nejaké symbolické dátumy, ale tá práca na matrike sa mi zdá jedna z tých kľudnejších na úrade

miirkka1
autor
7. nov 2023

@lenka34k Mam pozvánku totiž na pracovný pohovor,aj keď viem,že to neznamená, že som prijatá,no mohla som sa informovať skôr o pracovnom čase.Neviem totiž, či sú na úrade ochotní vyhovieť mi,byť tie dva dlhšie dni do 15.45h,aby som stihla do škôlky po malú

martinkatinka
7. nov 2023

@miirkka1 no ak su uradne hodiny do 16:00, asi vrzmu niekoho, kto moze byt do 16:00. Ak toto spomenies na pohovore, bud si ista, ze ta hned vyradia

miirkka1
autor
7. nov 2023

@martinkatinka Veď práve,asi im žiaľ musím napísať, že nebudem pre nich vhodná kandidátka na túto pozíciu

lenka34k
7. nov 2023

@miirkka1 tak za opýtanie nič nedáš, možno nejaké riešenie nájdu, u nás sú napr. 2 matrikárky, sú to mladé baby zatiaľ bez detí, raz to tiež budú musieť nejako riešiť

miirkka1
autor
7. nov 2023

@lenka34k si zlata.Myslim,že je vhodné im najprv zavolať a opytat sa alebo až na pohovore?Nakoľko sa tam musim pripraviť ohľadne tej písomnej skúšky a ústnej odpovedi

lenka34k
7. nov 2023

@miirkka1 To už je na tebe, veď určite ťa nevolajú na pohovor ako jedinú, takže niekoho budú musieť aj odmietnuť, tak im vysvetli situáciu a je to už na nich, či ti rovno povedia, že si vyberú niekoho vhodnejšieho. Fuuha, to tam robia akú písomnú skúšku?

martinkatinka
7. nov 2023

@lenka34k mali by sa robit testy zo slovenskeho jazyka a prislusnej legislativy

lenka34k
7. nov 2023

@martinkatinka tak to neviem, že by sa u nás niekedy robilo :D a aj tak pokiaľ to niekto predtým nerobil, že nejde na pohovor už "hotová matrikárka", tak bude musieť absolvovať školenie a matričné skúšky, takže legislatívu sa tam naučí

miirkka1
autor
7. nov 2023

@lenka34k áno písomnú skúšku,ústne riešenie úlohy a potom verbálny prejav simuláciou sobasneho obradu.Preto práve,ak sa pripravím a nakoniec im poviem,že presne tie dva dni nemôžem byť do 16h a vyradia ma...tak bude lepšie asi,keď sa opýtam zajtra telefonicky najprv.Ale ďakujem, si milá, že vieš takto podporiť

martinkatinka
7. nov 2023

@lenka34k legislativa sa meni, na to su skolenia. No zaklady su rovnake. Mali sme na VS cast venovanu aj tejto problematike.

lenka34k
7. nov 2023

@martinkatinka práveže na väčšine tých školení (netýka sa to len matriky) sa preberá tá legislatíva úplne od základov, ja som prišla na úrad ako úplný začiatočník, ten odbor som ani neštudovala a postupne sa človek do tých zákonov dostane, ale skúšať to na pohovore mi príde zvláštne, ako také základné fungovanie samosprávy by asi človek mal ovládať, keď sa tam hlási, ale pokiaľ to nie je už hotový človek, tak väčšinou to nepochopí, až keď je v praxi a veľa pozícií na úrade je takých

martinkatinka
7. nov 2023

@lenka34k bezne sa robia na taketo miesta testy, ved predsa nemozu tam obsadit miesto niekým, kto nema sajnu o com to je. Potom to tak aj vyzera, tie sluzby.

miirkka1
autor
7. nov 2023

@martinkatinka prosím ta,nevieš náhodou, či tie testy budú formou odpovedí A,B,C alebo sa tam musím rozpísať?

martinkatinka
7. nov 2023

@miirkka1 ja som bola na pohovore na inu poziciu, tam bol diktat, potom pisanie na počítači na cas a ustny pohovor

lenka34k
7. nov 2023

@martinkatinka no zrovna tá matrika nie je až taká zložitá pozícia, sú aj omnoho náročnejšie pozície na úrade, u nás to robia baby, ktoré to predtým nerobili, čiže obe museli absolvovať školenie a následne skúšky a dovtedy aj tak nemohli robiť matričnú činnosť, maximálne overovanie podpisov