Pracovný pohovor

19. jún 2024

Dobrý deň.
Čaká ma pracovný pohovor, do jednej firmy, kde viem, že sa zvyknú pýtať otázku : "Kde sa vidíte za 5 rokov?", a ja nad tým dumám, čo je najlepšia odpoveď. Na materskú sa určite nechystám, ale taktiež nemám ambíciu nejako v tej firme šplhať hore, proste rada by som dostala to pracovné miesto a tam si robila, čo je podľa vás taká fajn odpoveď? A druhá otázka, myslím si, že sa budú pýtať aj na dôvod prečo som odišla z predchádzajúceho zamestnania, mne tam vadilo veľa vecí, ktoré sa netýkali až tak náplne práce, ako skôr vedenia atď, prístupu k zamestnancom. Na tomto pohovore nechcem očierňovať bývalého zamestnávateľa, čo mám ale povedať?
Ďakujem za prípadné odpovede.

really8
19. jún 2024

Na aku poziciu?

petamich
19. jún 2024

ja by som povedala, ze v tejto chvili by si sa rada videla presne na tej pozicii, o ktoru sa uchadzas a ze by si tam bola rada spokojna aj o tych 5 rokov

k tomu ex zamestnavatelovi by som len povedala, ze je pre teba dolezity kolektiv, optimalna pracovna atmosfera a akosi si to uz nenachadzala u toho zamestnavatela

autor
19. jún 2024

@petamich to sú skvelé odpovede, presne také niečo som hľadala, ďakujem krásne, pomohla si mi

petamich
19. jún 2024

a drzim paste! 🤞🏻

zmrzlinka2021
19. jún 2024

Chces ziskat pracovne miesto. Ale preco? Co ta motivuje ziadat o dany job? Co v tej praci chces dosiahnut? Skus sa na to zamerat pri odpovedi, kde sa vidis o pat rokov.

autor
19. jún 2024

@zmrzlinka2021 pravdupovediac plat a homeoffice a aj nápln práce :D už len to nejako sformulovať

zmrzlinka2021
19. jún 2024

Treba sa zamerat na napln prace a tvoj prinos a hlavne ako sa to odzrkadli o pat rokov.

conta22
19. jún 2024

Dobrý HR sa túto otázku už dávno nepýta

amel
19. jún 2024

Odpoved:"Na Vašom mieste" :D
Rovnaká otázka skvela:"Ako si predstavujete svoj plat?"...moja odpoveď-co najvyšší.

lienka.7
19. jún 2024

Takéto stupidne otázky "ficali" tak pred 15timi rokmi 🤦‍♀️
Mňa vždy keď sa toto spýtali, povedala som ako
@amel na Vašom mieste 🤣

amel
19. jún 2024

@lienka.7 Na obe som tak odpovedala I
i ja a pracujem🙂

akje
19. jún 2024

@autorka ahoj 🙂
1. O 5 rokov sa vidim v stabilnej firme, s velkym mnozstvom nadobudnutych schopnosti, ktore som ziskala svojou pracou na danej pozicii a budem ich vediet zuzitkovat pre firmu co najefektivnejsie.
2. Zatuzila som po zmene a zaujala ma prave vasa ponuka, v ktorej som nasla mnoho svojich zrucnosti.

amel
19. jún 2024

@akje no dobre@,len to kričí z diaľky,že naučené.
Podľa mňa s mojou verziou mam väčšie sance😆

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akje
19. jún 2024

@amel ja som napisala, co mam na srdci ja 😊
Tvoje som necitala. Kuknem :p

vroni
20. jún 2024

Povedala by som, že po tejto otázke veru silno uvažujem, že v tejto firme asi nie, pokiaľ neponúkajú pozíciu stavbyvedúceho vzdušných zámkov. Tá otázka je tak nekonečne stupídna, že na ňu normálna odpoveď neexistuje. Žiaden pricetny personalista ju nepoloží.

autor
20. jún 2024

@vroni nakoniec sa ma to ani nepýtali

akje
20. jún 2024

@autor a mozem povyzvedat, co sa v dnesnej dobe pytaju? 🙂

autor
20. jún 2024

@akje klasika niečo o sebe, ako by si sa charakterizovala, mna sa vzhľadom na náplň práce pýtali aj úroveň angličtiny, ci viem niečo o firme, a dali mi jednu otázku, na ktorú som bola maximálne nepripravena a to je, ze co ma v poslednej dobe nahnevalo..., potom s akym typom ľudí fakt nevychádzam a co by som nezniesla na kolektíve, iné mi zatiaľ nenapadá :D

amel
20. jún 2024

Na takéto otázky sa treba pripraviť?

autor
20. jún 2024

@amel nakoľko mí na pohovore záležalo, tak áno, snažila som sa byť čo najviac pripravena 🙂

veverickav
20. jún 2024

Pridam sem @melanta ...vzdy super poradi k tejto teme 🙂

amel
20. jún 2024

Áno,len tieto otázky by som zodpovedala pravdivo a spontánne.
Myslím,že prave preto ich položili a povedia o cloveku viac ako 10 pripravenych.Ja,keď robím pohovor,nemám rada naučené odpovede,to vidíš z
formulácie,tonu hlasu.

barborachors
21. jún 2024

@petamich ja som presne toto na jednom pohovore povedala a bolo mi to vytknute. Takže nie vsade to berú ok.

petamich
21. jún 2024

@barborachors co ti bolo vytknute?